شما اینجا هستید: خانه بخش هاي درماني

بخش هاي درماني

فرآیند پذیرش بستری و ترخیص

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اتاق عمل

اتاق عمل بیمارستان مشتمل بر 4 اتاق و یک ریکاروری و یک واحد می باشد که در طبقه 3 بیمارستان واقع است و امکانات و تجهیزات آن در حد خودش در منطقه بی نظیر است. اتاق عمل 24 ساعته فعال بوده و آماده ارائه خدمات به بیماران الکتیو و اورژانس می باشد و دارای 4 متخصص بیهوشی می باشد که 24 ساعته در اختیار و خدمت اتاق عمل میباشند. علاوه بر اعمال جراحی روتین و جنرال اکثر رشته های جراحی (عمومی ارتوپدی مغز و اعصاب پلاستیک و زیبایی و غیره ...) انواع جراحی های فوق تخصصی مانند تعویض مفصل و آرتروپلاستی - PCNL - لیزر سنگ شکنی درون اندامی - TUL - جراحی های توراکس پیوند عروق و غیره ...

بخش هاي بستري جراحي

شامل بخش های جراحی زنان و مردان که از هم جداست. در بخش های جراحی بیماران جراحی عمومی – ENT – ارتوپدی – ارولوژی - جراحی پلاستیک – مغز و اعصاب – توراکس و سایر جراحی ها بستری می شوند. ضریب اشغال بخش در برخی فصل هایی از سال به بالای 95درصد هم می رسد.

پرسنل این بخش ها عموما پرسنل زبده و ماهر هستند و نسبت تعداد پرستار به مریض نزدیک حدود استاندارد می باشد. میانگین زمان مورد انتظار برای اعمال جراحی در این بخش ها زیر 3 ساعت می باشد.

بخش زايمان

یکی از فعال ترین واحدهای بیمارستان می باشد که ضریب اشغال آن حتی به 100درصد هم می رسد بصورت شبانه روز فعال بوده و مریض های اورژانسی و الکتیو را پذیرش می نماید. علاوه بر پزشکان معرفی کننده هر مریض، آنکال زنان – زایمان 24 ساعته نیز دارد که در صورت لزوم بلافاصله حاضر می شود. در جوار بخش یک واحد  نوزادان نیز فعال است و به نوزادان در صورت نیاز نیز سرویس می دهد. آنکال متخصص کودکان بطور 24 ساعته وجود دارد. علاوه بر آن هر روز از ساعت 8 صبح تا 24 شب در درمانگاه تخصصی کودکان متخصص کودکان حضور دارد و در صورت لزوم با اتاق عمل – نوزادان – اورژانس نیز همکاری می کند. برای بخش زایمان تمهیداتی برای زایمان فیزیولوژیک اندیشیده شده است. اما بدلایل کثرت مریض و کمبود فضا فعلا بطور کامل راه اندازی نشده است و فقط به بیماران خاص در زمینه زایمان فیزیولوژیک ارائه خدمات می شود.

اورژانس

واحد اورژانس در طبقه همکف بیمارستان واقع است و به صورت شبانه روزی با اکیپ کامل پزشک و پرستار و خدمات ارائه خدمت می نماید. واحد اورژانس علاوه بر بخش تحت نظر دارای امکانات اتاق عمل سرپائی - اتاق CPR – اتاق پزشک – 2 اتاق انجام خدمات پرستاری (مرد و زن) - اتاق نوارنگاری ECG می باشد. بخش اورژانس توسط یک درب به درمانگاههای تخصصی مرتبط میشود. علاوه بر پزشکان اورژانس – آنکال های مختلف تخصصی و تیم کامل CPR نیز در خدمت بیماران اورژانسی می باشد. زمان حضور تیم CPR بر بالین بیمار طبق اعلام نظر کارشناسان درمان یکی از سریع ترین زمان ها در بین تیم های CPR استان ها می باشد. شاخص نسبت CPR موفق به ناموفق بالای 30درصد می باشد که ضمن اینکه خیلی مورد قبول است با این وجود در برنامه بهبود کیفیت بخش اورژانس در سال 1392 جزء برنامه هاست که به بالای 50درصد برسد.