شما اینجا هستید: خانه سایت های مرجع پزشکی جهانیمديريت سايت
مديريت سايت

مديريت سايت

مراسم گرامیداشت روز جهانی بهداشت دست با حضور همکاران بخشهای مختلف درمانی و اداری بیمارستان بهبود در سالن کنفرانس دکتر ایمانی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، همزمان با روز جهانی بهداشت دست در  پنجم ماه می، مراسم گرامیداشتی با همکاری واحدهای بهداشت محیط، آموزش و روابط عمومی با حضور پرسنل و کادر اداری و درمانی بیمارستان بهبود در سالن کنفرانس دکتر ایمانی برگزار شد. این مراسم طبق برنامه در ساعت 15/8 صبح با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید شروع، سپس رئیس هیئت مدیره بیمارستان طی سخنانی با تشبیه فتح بزرگ سپاه اسلام بر کفر در زمان پیامبر، کادر درمان و پرستاری را به سپاه اسلام و میکروبها و بیماریها را به سپاه کفر تشبیه کرد. دکتر جواد ایمانی آگاهی هرچه بیشتر مردم و بیماران را در کنترل و عدم ابتلا به بسیاری از بیماریها با رعایت بهداشت دست را بیش از پیش مهم و ضروری دانست. در ادامه مدیرعامل بیمارستان بهبود ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی تیم کنترل عفونت و بهداشت محیط بیمارستان در بازرسی و کنترل بخشهای مختلف و آموزش پرسنل، بیماران و مراجعین، کنترل عفونت و رعایت بهداشت فردی و محیط را لازمه اصول کاری و حرفه ای دانست و از مسئولین بخشها و پرستاران خواست با ارائه پیشنهادهای مفید و سازنده در این زمینه بیمارستان را در قرارگرفتن بین بیمارستانهای ارتقاء یافته کنترل عفونت کمک و یاری نمایند. همچنین مسئول دفتر پرستاری و مسئول کنترل عفونت بیمارستان نیز به ایراد سخنرانی پرداختند و پس از سخنرانی آنها، کارشناس کنترل عفونت و بهداشت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز ضمن حضور در این مراسم، سخنرانی نمود. همچنین نونهالان مهدکودک بهبود سرودی در زمینه نحوه شستشوی دست هم آوائی کردند و در پایان، ضمن برپائی جشن روز جهانی بهداشت دست و تقدیر از همکاران نمونه،از حضار پذیرائی به عمل آمد. همچنین جهت آگاهی و اطلاع رسانی مراجعین و بیماران از نحوه صحیح شستشوی دست و رعایت بهداشت فردی، غرفه ای در داخل بیمارستان با حضور کارشناسان بهداشت برپاشد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به مناسبت هفته سلامت، کنفرانس سلامت با رویکرد طرح نوین نظام سلامت کارکنان اداری در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، کنفرانس سلامت با رویکرد بررسی طرح نوین سلامت کارکنان اداری با سخنرانی دکتر شعرباف در سالن کنفرانس بیمارستان بهبود با حضور پرسنل و کادر درمان روز پنجشنبه 5/2/98 برگزار گردید. دکتر شعرباف ضمن قدردانی از شرکت حضار در کنفرانس با بررسی مشکلات و شبهات موجود در طرح نوین سلامت کارکنان در کشور، به ارائه آمار انواع مرگ و میر در جهان و مقایسه آن با ایران پرداخت. وی با ابراز تاسف، بیشترین آمار مرگ و میر در ایران را تصادفات بین جاده ای خواند و مرگ و میر ناشی از بیماریها را در رده های بعدی این آمار برشمرد. در حالیست که این آمار در کشورهای پیشرفته برعکس می باشد. شعرباف در ادامه به بررسی طرح جدید نظام سلامت برای کارکنان در ادارات پرداخت و به سوالات حضار در کنفرانس پاسخ داد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود    

 

 

 

 

 

 

 

 

به مناسبت ایام تعطیلات نورورز 1398 کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی و معاونت درمان تبریز بصورت سرزده از بیمارستان بهبود بازدید بعمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، به مناسبت ایام تعطیلات نوروز1398 و در راستای نظارت بر اجرای دقیق و مناسب استقبال از میهمانان نوروزی در  کلانشهر تبریز، کارشناسان و ارزیابان دانشگاه علوم پزشکی و معاونت درمان تبریز از واحدها و بخشهای مختلف درمانی بیمارستان بهبود بازدید به عمل آوردند.

در این بازدید که ظهر روز جمعه 98/1/9 صورت گرفت، دکتر شیخ – رئیس اداره نظارت بر درمان و اعتباربخشی دانشگاه علوم پزشکی و چند تن از کارشناسان معاونت درمان تبریز حضور داشتند و ضمن دیدار و گفتگو با مدیرعامل و مترون و سوپروایزر بیمارستان، از بخشهای فعال و در حال خدمت بیمارستان بازدید به عمل آوردند. دکتر شیخ ضمن تقدیر و تشکر از حضور فعال مسئولین فنی بخشهای پاراکلینیکی در ایام تعطیل، از فعال بودن بخشهای درمانی همچون اتاق عمل و بستری و درمانگاههای تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان طبق برنامه زمان بندی قدردانی نمود و از زحمات مدیرعامل و کادر پزشکی و پرستاری بیمارستان در ایام تعطیلات نوروزی تقدیر و تشکر کرد. بهمن ذیجاه – مدیر عامل بیمارستان بهبود – نیز ضمن خوش آمدگوئی و تبریک ایام فرخنده عید نوروز، از تشریف فرمائی رئیس اداره اعتبار بخشی  و نظارت بر درمان دانشگاه علوم پزشکی و کارشناسان معاونت درمان تبریز استقبال کرد و نظارت و بازدیدهای سرزده مسئولین را در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مراکز پزشکی و درمانی، موثر دانست.

شایان ذکر است بخشهای مختلف درمانی، پاراکلینیکی و درمانگاههای تخصصی و فوق تخصصی بیمارستان بهبود در ایام تعطیلات نوروز 1398 همانند سنوات قبل با ارائه خدمات بستری و سرپائی و فعال بودن کامل بخش تصویربرداری، آزمایشگاه، داروخانه و دندانپزشکی شبانه روزی آماده خدمت رسانی به شهروندان و میهمانان نوروزی کلانشهر تبریز می باشد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود        

 

 

 

 

 

 

جلسه فوری و اضطراری تیم مدیریت بحران در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، در راستای دستورالعمل مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی تبریز مبنی بر آماده باش کلیه تیم های بحران در استان، تیم مدیریت بحران و بلایای بیمارستان بهبود، روز پنجشنبه 98/1/8 با دستور مدیرعامل و رئیس تیم بحران تشکیل جلسه داد. در این جلسه اضطراری که با حضور تمامی اعضاء تیم بحران برگزار شد، پس از ارائه گزارش توسط  مسئول ستاد بحران و تشریح مسائل و مشکلات توسط اعضاء، پیشنهادات و راهکارهای لازم ثبت و جمع آوری گردید. همچنین اعضاء تیم بحران پس از جلسه دورمیزی، از محوطه داخلی و بیرونی بیمارستان و پروژه در حال ساخت بازدید به عمل آوردند و با بررسی میدانی، دستورات لازم برای مقابله با بحران سیل به دفتر فنی و واحد خدمات و تاسیسات ابلاغ گردید.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به نام یگانه خالق هستی بخش

بهار نماد جلوه گاه الهی در بازآفرینش طبیعت است و نوروز طلیعه این دگرگونی شگرف و پیامی است به آدمی برای از خودرستن و به حق پیوستن!

در سالی که گذشت بیمارستان فوق تخصصی بهبود با تلاش و همت پزشکان و کادر درمانی و با افتتاح بخش های جدید اورژانس، پاراکلینیکی و درمانگاههای تخصصی و فوق تخصصی، توانست پیشرفت ها و موفقیت های قابل توجهی در ارتقاء شاخص های سلامت و رضایت مندی مراجعه کنندگان کسب نماید.

در این راستا شرکت تعاونی بهداشتی درمانی 429 بهبود تبریز ( بیمارستان فوق تخصصی بهبود ) با کسب رتبه درجه یک اعتبار بخشی بیمارستانها، به عنوان تعاونی برتر ملی و نمونه کشوری و تعاونی برتر استان آذربایجان شرقی در حوزه خدمات بهداشتی درمانی و کارآفرین برتر سازمان تامین اجتماعی در سال 1397 انتخاب شد و افتخار دارد با عضویت در شبکه جهانی بیمارستانهای ارتقاء دهنده سلامت (HPH ) و دارا بودن مجوز توریسم سلامت (IPD ) سهم موثری در آگاهی و ارتقاء سلامت جامعه در پیشگیری از ابتلا به بیماریهای صعب العلاج و خدمت به مسافران و میهمانان داخلی و خارجی در کلانشهر تبریز ایفا نماید.

امید است با یاری خداوند متعال سال 1398 هجری شمسی، سالی توام با ثبت توفیقات روز افزون در عرصه ارائه خدمات نوین بهداشتی درمانی ، به مردم آذربایجان و میهمانان گرانقدر از اقصی نقاط کشور و کشورهای همسایه و سالی پر از صحت و سلامتی در پرتو عنایات و برکات الهی برای همه تلاشگران بی ادعای بهداشت و درمان باشد.

بهمن ذیجاه

مدیرعامل بیمارستان فوق تخصصی بهبود

 

 

 

به مناسبت 22 اسفند روز جهانی رژیم درمانگر - کمپین رژیم درمانی و مشاوره تغذیه در مصلی حضرت امام خمینی(ره) تبریز توسط بیمارستان بهبود برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، به مناسبت هفته دوم ماه مارس و روز جهانی رژیم درمانگر، کمپین مشاوره رژیم درمانی و تغذیه با هماهنگی ستاد اقامه نماز استان و حضور کارشناسان تغذیه و کادر درمانی بیمارستان بهبود، روز جمعه 17 اسفند ماه در مصلی حضرت امام خمینی (ره) تبریز با شرکت نمازگزاران حاضر در نماز جمعه برگزار شد. این کمپین که هم در قسمت آقایان و هم در قسمت بانوان به اجرا درآمد، با استقبال بی نظیر نمازگزاران مواجه شد ، چنانکه تا پایان خطبه دوم نماز جمعه این کمپین ادامه پیدا کرد و کارشناسان مجبور شدند حتی با وجود صف های نمازجمعه به سوالات نمازگزاران پاسخ دهند. این کمپین با پوشش خبری واحد خبر صداوسیمای مرکز استان همراه بود که کارشناسان و مسئولین بیمارستان با ارائه گزارش کار کمپین در تهیه خبر شرکت نمودند.

روابط عمومی بیمارستان بهبود 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به مناسبت گرامیداشت روز جهانی رژیم درمانگر، کنفرانس رژیم درمانگر با رویکرد تکریم از کارشناسان تغذیه و تقدیر از کارکنانی که با رعایت رژیم درمانی مناسب نسبت به کم نمودن وزن خود اقدام نموده اند، برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، این کنفرانس در راستای برنامه های گرامیداشت روز جهانی رژیم درمانگر با حضوراساتید، پزشکان، پرسنل اداری و کادر درمانی از ساعت 30/8 صبح در سالن کنفرانس دکتر ایمانی با هماهنگی روابط عمومی و دفترارتقاء سلامت بیمارستان برگزار شد. برنامه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید شروع گردید و در ادامه دکتر جواد ایمانی – رئیس هیئت مدیره بیمارستان بهبود - در سخنانی به اهمیت بحث تغذیه در زندگی و رعایت رژیم در تغذیه روزمره اشاره نمود. ایمانی از فعالیت های دفتر ارتقاء سلامت بیمارستان در آگاه سازی رایگان مراجعین و بیماران در پیشگیری از ابتلا به بیماریها قدردانی نمود. در ادامه مدیرعامل بیمارستان بهبود با تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان کمپین مشاوره تغذیه در نمازجمعه هفته جاری، ارتقاء سلامت جامعه و شهروندان  را یکی از اهداف عالی بیمارستان بهبود برشمرد. بهمن ذیجاه به تاریخچه فعالیت دفترارتقاء سلامت اشاره نمود و از تلاشهای ده ساله این دفتر در آگاه سازی بانوان در پیشگیری از سرطان برست سخن گفت. وی آمار مراجعین را بیش از دویست هزار نفر طی این مدت خواند و با اشاره به سایر کمپین ها مانند روبان صورتی، غربالگری فشارخون، آگاه سازی دیابت و ورزش، برنامه ریزی این بیمارستان در آگاه سازی و پیشگیری از سایر بیماریها را جزو برنامه های سال 98 برشمرد. پس از سخنان ذیجاه، مهانفر – مسئول تغذیه بیمارستان، به ارائه کنفرانس خود در زمینه تغذیه سالم  پرداخت و مهندس کریمی – کارشناس تغذیه دانشگاه علوم پزشکی تبریز طی سخنان کوتاهی از فعالیتهای بیمارستان بهبود در زمینه تغذیه سالم تقدیر و تشکر نمود و با اهداء لوح یادبود از فعالیت های مسئول تغذیه بیمارستان در پیشبرد اهداف دانشگاه علوم پزشکی و معاونت درمان تشکر کرد. در ادامه نونهالان مهد کودک بهبود با اجرای سرود ویژه حال و هوای سالن را با لبخند های حضار عوض نمودند و سپس با پخش کلیپ های ویژه در مورد تغذیه، از همکارانی که با رعایت رژیم تغذیه نسبت به کاهش وزن خود اقدام نموده بودند، همچنین کارشناسان تغذیه بیمارستان قدردانی به عمل آمد. در پایان مراسم از میهمانان پذیرائی به عمل آمد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کمیته بحران در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، کمیته بحران پیشگیری و مقابله با بلایا و بحرانهای احتمالی، با رویکرد بررسی مجدد چارت تشکیلاتی تیم بحران، تعیین مسئولیت های جدید در چارت، بررسی نیازهای بیمارستان در زمان بحران، بررسی مانور آمادگی در برابر بحران در بیمارستان فوق تخصصی بهبود برگزار شد. عباس دیندوست در این جلسه راهکارهای مناسب و پیشنهادات اعضاء را درکمیته مطرح نمود که نسبت به آنها تصمیم مناسب اتخاذ گردید. همچنین مسئول کمیته بحران با اشاره به پیش بینی وآمادگی کامل تیم در مواجهه با بحران های خارج از بیمارستان همچون زلزله، آتش سوزی و سایر بلایای طبیعی که نیاز به همکاری تمامی ارگانها منجمله بیمارستانهای خصوصی را دارد، اشاره نمود. در این جلسه چارت تشکیلاتی تیم بحران بررسی و تغییرات لازم اعمال گردید. همچنین مانور پیشگیری در برابر حوادث غیرمترقبه برنامه ریزی شد که تاریخ و زمان اجرای آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مانور دورمیزی مقابله با زلزله و آتش سوزی در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، در راستای آمادگی هرچه بیشتر و ارزیابی تیم بحران، مانور زلزله و آتش سوزی با شرکت کلیه اعضاء تیم مدیریت بحران بیمارستان بهبود، روز پنجشنبه 11/11/97 برگزار شد. پیش از آغاز مانور، تیم مدیریت بحران، مانور دور میزی خود را در سالن کنفرانس دکتر ایمانی برگزار نمود. این جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد. سپس دکتر جواد ایمانی مدیر تیم بحران، به تشریح فلسفه امداد و نجات و لزوم آمادگی تیم مدیریت بحران بیمارستان در 24 ساعت شبانه روز و تجهیز لوازم و ملزومات مورد نیاز در ستاد بحران پرداخت. وی خاطر نشان کرد ساعات اولیه وقوع بحران حیاتی ترین ساعات امداد و نجات است که در این لحظات وظیفه کلیه مدیران و مسئولین تیم بحران حضور به موقع در محل بیمارستان جهت آمادگی در مواجهه با هرگونه خطرات غیر مترقبه است. پس از وی عباس دیندوست به تشریح سناریوی مانور پرداخت و جزئیات مانور با مشارکت و همفکری اعضاء تیم مدیریتی بررسی شد. سپس بهمن ذیجاه ضمن قدردانی از حضور تیم مدیریت بحران و آمادگی کامل برای اجراء آن را قابل ستایش خواند. مدیرعامل بیمارستان بهبود لزوم حضور به موقع در بیمارستان و بررسی جزئیات و در صحنه بودن مدیران تیم بحران را لازم و ضروری دانست. سپس تیم بحران با حضور در محل انجام مانور و بررسی سناریو، مانور امداد و نجات مصدومان پیش فرض را آغاز نمود.این مانور طی یک ساعت با حضور و مشارکت کلیه اعضاء در محل از پیش تعیین شده خود و اجرای دقیق امور محوله با اعلام وضعیت سفید مدیر تیم بحران به کار خود پایان داد. در پایان اعضاء تیم با حضور در ستاد بحران اجرای مانور را تشریح و مدیرعامل و مدیر تیم بحران از کلیه اعضاء تیم تقدیر و تشکر نمود.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قبلی12345678910بعدی
صفحه1 از33