شما اینجا هستید: خانه معرفي بيمارستانfaraji

اوقات شرعی

طراحی سایت
يكشنبه 6 مهر 1399.
:تاريخ شمسی
الأحد 10 صفر 1442.
:قمری
Sep 27 2020.
:میلادی
معرفي بيمارستان
faraji

faraji

وبینار بررسی شیوع مجدد بیماری کووید19 توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور بیمارستان های استان برگزار شد و بیمارستان بهبود نیز به عنوان یکی از بیمارستانهای پیشرو استان در ارائه خدمات تشخیصی – درمانی به بیماران در این وبینار از طریق ویدئو کنفرانس حضور بهم رساند. این وبینار با حضور مدیرعامل، رئیس، اساتید و پزشکان متخصص عفونی، داخلی و طب اورژانس بیمارستان بهبود همچنین مدیر داخلی، مترون و کارشناسان ایمنی و کنترل عفونت و همکاران مرتبط روز سه شنبه اول مهرماه از ساعت 30/8 صبح در محل سالن آموزش و کنفرانس بیمارستان برگزار گردید و حاضرین در وبینار با برنامه ها و دستورالعملهای جدید دانشگاه علوم پزشکی تبریز  در مورد نحوه پذیرش و بستری بیماران کووید19 بیمارستانهای استان آشنا شدند.  همچنین شرکت کنندگان از بیمارستانهای مختلف استان در این وبینار سوالات و مشکلات خود را با روسای دانشگاه مطرح نمودند.


 

روابط عمومی بیمارستان بهبود 

جلسه هماهنگی بیماران مشکوک به کرونا پس از ترخیص در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، این جلسه در راستای دستورالعملهای صادره از معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز جهت هماهنگی و آمادگی بیمارستان برای مواجهه با موج سوم بیماری کرونا با حضور  مدیرعامل، پزشکان، مدیر داخلی بیمارستان و کارشناسان ایمنی، کنترل عفونت، ارتقاء سلامت، آموزش، بهداشت محیط و مسئول دفتر پرستاری و درمانگاهها برگزار گردید و جزئیات دستورالعملهای صادره بررسی و تصمیمات لازمه در خصوص برنامه ریزی برای بیماران در حال ترخیص و نحوه مراقبت در منزل آنها و پیگیری های واحد مراقبت در منزل اتخاذ گردید.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

 

 

 

اسپرموگرام

علل ناباروری دو بعد دارد : بعد مادری و بعد پدری که  درهر دوی اینها  ابتدا باید علل ناباروری مشخص شود و معلوم شود علت ناباروری پدری است یا مادری و یا هر دو .یکی از شاخص های مهم برای بررسی علل ناباروری ها با علت پدری بررسی وضعیت اسپرم مرد است .

میدانید که مایع منی بعد از هر رابطه جنسی در مجرای تناسلی زن ریخته می شود .بظاهر یک مایع چسبناک و شیری رنگ است ولی همین مایع حاوی انواع سلول های زنده و مواد مختلف برای باروری یک تخمک و تشکیل یک نطفه است .

از جمله مهمترین عناصر مایع منی اسپرم است . اسپرم عامل اصلی برای لقاح با تخمک و تشکیل نطفه است . حتی میتوان گفت بقیه مواد حاوی مایع منی بخاطر حفظ آمادگی اسپرم برای لقاح و تشکیل نطفه است .

در بررسی علل ناباروری با علت پدری بررسی وضعیت مایع منی و اسپرم ها از گام های اساسی و اولیه است .

مشخصات کلی یک مایع منی نرمال  :

- حجم مایع منی ( volume)≥ 5/1  ccیعنی حجم مایع منی در هربار حداقل و بیشتراز 1/5 ccباشد.

- PH از نظر الکتروشیمیایی  PH منی  ≤  2/7 باشد .

علل عمده کمی حجم مایع منی عبارتند از :

1- مشکل در دادن نمونه ( برخی از مردان در شرایط آزمایشگاهی قادر به دادن نمونه نیستند )

2- انزال رتروگراد

3- کمبود هورمون های جنسی مردانه ( آندروژن ها )

 

مشخصات اسپرم های طبیعی در مایع منی

- حجم ≥  1/5 cc

- غلظت ≥ 15

- تحرک اسپرم ها ≤  32% ( علت اصلی کاهش تحریک اسپرم ها وجود لوکوسیت ها در مایع منی است )

- مورفولوژی  4% ≤  ( Strict criteria )

- قابلیت حیات حداقل 58%

*نکته مهم : زمانی که اسپرم فراوان بدون حرکت می شود و یا حرکت پیشرونده زیر 40% باشد لازمست بررسی Viability شود . وجود اسپرم های زنده غیر متحرک ساختاری را مطرح می کنند.علل عمده اسپرم های مرده در اسپرموگرام اختلال اپیدیدیم است .

تست تشخیص اسپرم زنده:

از آنجا که اسپرم های زنده غشای پلاسمایی سالم دارند و این باعث می شود رنگ پذیری نداشته باشند و در محیط هیپوتون   ( هیپواسمولار ) متورم شوند.

مورفولوژی اسپرم ها :

بررسی آناتومیک اسپرم ها را مورفولوژی گویند . مورفولوژی اسپرم ها بمنظور بررسی اختلالات ساختمانی اسپرم ها انجام می شود . در بررسی مورفولوژی می توان اسپرم های قابلیت باروری دانست که حداقل 4 درصد آنها ساختمان طبیعی داشته باشند.

لوکوسیت ها در مایع منی :

لوکوسیت ها در مایع منی بصورت Round cellظاهر می شوند و برای تشخیص یکی از روش ها رنگ آمیزی پراکسیداز است .

غلظت نرمال لوکوسیت ها در مایع منی طبیعی کمتر از 1 میلیون در هر 1 سی سی است . هر نوع افرایش از حدود نرمال لوکوسیت ها در مایع منی می تواند باعث آسیب DNA اسپرم ها شود .

باکتری ازاسپرم :

باکترواسپرمیا در مردان نابارور حدود 50درصد شیوع دارد و شایعترین پاتوژنها شامل کلایمیدیا – اوره آپلاسما موسینیس – اوره آپلاسما – اوره آلیتیکوم هستند .

آنتی بادی های ضد اسپرم :

هرچند وجود آنتی بادی ها در مایع منی باروری اسپرم ها را کاهش می دهد ولی حتی در صورت وجود آنها امکان باروری با روش های IVF و ICSI ممکن است . از این روست تست آنتی بادی در مایع منی زیاد جدی گرفته نمی شود .

یکپارچگی DNA اسپرم  :

فراگمانتاسیون DNA اسپرم هم موجب کاهش موفقیت ها در باروری طبیعی و حتی باروری با روش IVF می شود و هم اینکه اختلال سقط بعد از لقاح را نیز افزایش می دهد . عمده علت فراگمانتاسیون ( عدم یکپارچگی ) DNA بالابودن سن پدر می باشد .

 

 

Date:

Physician:

Age:

CaseNo:

Name:

 

Microscopic

Macroscopic

 

Mill

More than 15

 

Sperm Count

Ml

1.4 – 1.7

 

Volume

 

Mill

39

 

Total Sperm

-

Gray Opalescent

Normal

Color

 

%

³ 4

 

Normal  Morphology

Cm

2>

Normal

Viscosity

 

-

0-1

 

WBC

Day

2-7

3

Abstinence

 

-

0-1

 

RBC

-

7.2 – 8.0

 

PH

 

-

0-1

 

Epithelial Cell

Min

Up to 60

30

Liquefaction

 

-

0-1

 

Round Cell

 

 

 

 

 

-

-

 

Agglutination

 

Cap Test

 

Motility

 

 

Sperm  Count

 

Up to 16%

 

Rapid Progressive(a)

 

Rapid:

Progressive

Slow:

 

Up to 16%

 

Slow Progressive(b)

 

 

Morphology

 

³ 32%

 

Total Progressive(a+b)

 

 

 

 

 

Up to 8%

 

Non Progressive(c)

 

تعداد

< 15

الیگواسپرمیا

 

 

 

Up to 40%

 

Total Motility(a+b+c)

 

حرکت

40%

آسنتواسپرمیا

 

 

 

-

 

Immotile Spermatozoa

 

مورفولوژی

< 4%

تراتوزواسپرمیا

 

 

 

 

 

 

 

ماههاست چشم و گوش جهانیان به دنبال دیدن و شنیدن خبری در مورد ساخت و آزمایش موفق آمیز واکسن بیماری کرونا ویروس است . اکثرا" امیدوارند با ساخت و تزریق واکسن این بیماری برای همیشه یا لااقل برای مدتی از شر این بیماری مرموز جهانی خلاص یابند.

اما نظر دکتر Red Field غیر از این است .

او می گوید بنظر من ماسک محافظ موثرتر از واکسن Covid-19 است زیرا که واکسن اگر ساخته شده و استفاده شود در بهترین حالت ممکن می تواند در فرد 70 درصد ایمنی و حفاظت ایجاد کند ولی ماسک تنفسی اگر درست و اصولی استفاده شود می تواند فرد را 95 درصد در برابر بیماری محافظت کند .

دکتر عباس دیندوست – مشاور مدیرعامل

 

 

 

مدیر فوریت های سازمان بهداشت جهانی می گوید طبق تحقیقات تیم ها ویروس کرونا دست ساز بشر نیست و منشا طبیعی دارد .

دکترمایکل ریان در پاسخ به نظریات دونالد ترامپ که گفته بود اطلاعاتی دارد که ویروس کرونا از یک آزمایشگاه ویرولوژی در چین به بیرون خارج شده گفت که خیر این ویروس کاملا منشاء طبیعی داشته و منشاء آزمایشگاهی ندارد.

او می گوید تیم تحقیقاتی WHO با قاطعیت اعلام کرد که نتیجه بررسی های وسیع و تحقیقی آنها منشا طبیعی بودن ویروس را تائید می کند .

دکتر عباس دیندوست – مشاور مدیرعامل

 

مجمع عمومی سالانه شرکت تعاونی خدمات بهداشتی، درمانی بیمارستان بهبود برگزار شد.

طبق روال سنوات گذشته و تحت مراقبتهای شدید ایمنی و رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با حضور حداکثری اعضاء و سهامداران عصر روز جمعه در تالار معلم تبریز برگزار شد.

بر اساس قوانین تعاونی ها، پس از سخنرانی رئیس هیئت مدیره و اعلام رسمیت جلسه و انتخاب هیئت رئیسه مجمع همچنین گزارش مدیرعامل بیمارستان، عمده سیاست های سال آتی تبیین و تصویب شد و مواردی از عملکردهای سال 98 به رای گیری گذاشته شد و تقریبا همه آنها مورد تصویب اعضا و سهامداران  قرار گرفت.

در این دوره برای هیئت مدیره که تعداد آن 5 نفر اصلی و دو نفر علی البدل می باشد، 15 نفر کاندیدا شده بودند که در پایان بعد از رای گیری و شمارش آرا اعضاء نامبرده زیر با رای اکثریت به عنوان اعضاء هیئت مدیره جدید به مدت 3 سال انتخاب شدند.

 

آقای دکتر عزیز نوری

آقای بهمن ذیجاه

آقای دکتر علی زاد ایمانی

آقای دکتر فیروز صالحپور

و آقای دکتر اسماعیل جبارزاده

 

همچنین برای سمت بازرسی شرکت تعاونی، از بین 6 نفر از کاندیداها، آقایان : حسن دقیق کیا، دکتر علیرضا ولائی اسکوئی و دکتر علی زینالی به مدت یک سال به عنوان بازرسین شرکت انتخاب شدند. این مجمع با حضور پر شور سهامداران برگزار گردید که نشان از احساس مسئولیت اعضاء شرکت می باشد.


روابط عمومی بیمارستان بهبود

شرکت تعاونی خدمات بهداشتی، درمانی بیمارستان بهبود تبریز از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان شرکت تعاونی برتر کشور و استان در سال 1399 انتخاب و معرفی شد.

به گزارش نصر، بر اساس معیارهای طبقه بندی شده توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بیمارستان بهبود که در اصل متشکل از شرکت تعاونی با کاربری خدمات بهداشتی و درمانی است، به عنوان تعاونی برتر کشور و استان شناخته شد.

این شرکت تعاونی با ارائه انواع خدمات بهداشتی، درمانی و رفاهی تحت عنوان بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بهبود و هتل آپارتمان ۴ستاره بهبود، با اشتغال بیش از ۵۵۰ نفر در فضائی بالغ بر ۲۵هزار متر مربع در دو مجموعه بیمارستان و هتل با ارائه انواع خدمات درمانی و تشخیصی و رفاهی در مرکز کلانشهر تبریز قرار گرفته است.

روزانه بیش از دو هزار و 500 نفر از همشهریان و هم وطنانمان از استانهای همجوار نیز از خدمات این شرکت تعاونی شامل اورژانس شبانه روزی، داروخانه شبانه روزی، آزمایشگاه شبانه روزی، تکمیل ترین مرکز تصویربرداری شبانه روزی شمالغرب کشور با دارا بودن پیشرفته ترین دستگاههای MRI، سی تی اسکن، رادیولوژی دیجیتال، سنجش تراکم استخوان، رادیولوژی دهان و دندان، ماموگرافی و طب هسته ای( گاما کمرا)، درمانگاههای تخصصی و فوق تخصصی، مجهزترین مرکز اسکوپی شمالغرب کشور، اتاق های عمل مجهز، بخش های بستری ویژه و درمانگاههای رایگان معاینات زنان استفاده می نمایند و در روزهای آینده شاهد افتتاح بخش های جدید ICU, NICU ، خواهیم بود.

بخش تاسیسات مرکزی بیمارستان یکی از پیشرفته ترین بخش های تاسیساتی کشور شامل چیلرهای مرکزی، دیگ های بخار، مخازن ذخیره آب، اکسیژن سازها، پست برق فشار قوی و هواسازها می باشد و در ماههای اخیر نیز به لطف پروردگار شاهد افتتاح بخش های CCU، پیشرفته ترین مرکز IVF ( درمان نازائی )شمالغرب کشور و بخش های بستری VIP خواهیم بود.

هتل آپارتمان بهبود نیز با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات رفاهی طبق نظرسنجی از میهمانان و مسافران به استان در سال ۹۸ به عنوان چهارمین هتل از لحاظ رضایت مندی مسافران انتخاب شده است.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

قبلی12345678910بعدی
صفحه1 از25

نقشه شهري محل بيمارستان بهبود