شما اینجا هستید: خانه راهنماي مراجعينfaraji

اوقات شرعی

طراحی سایت
دوشنبه 6 بهمن 1399.
:تاريخ شمسی
الإثنين 12 جماد ثاني 1442.
:قمری
Jan 25 2021.
:میلادی
faraji

faraji

رئیس اداره گردشگری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی کشورروز سه شنبه سی ام دی ماه به همراه هیئتی از ارزیابان کشوری و استانی اداره گردشگری سلامت از دپارتمان بیماران بین الملل بیمارستان بهبود بازدید به عمل آورد. دکتر سعید هاشم زاده و هیئت همراه با حضور در سالن کنفرانس دکتر ایمانی و دیدار با مدیرعامل و کارشناسان دپارتمان بیماران بین الملل بیمارستان، ضمن بازدید از بخش های مختلف بیمارستان و هتل بهبود، عملکرد دپارتمان بیماران بین الملل را جهت تمدید مجوز پذیرش بیماران بین الملل مورد ارزیابی قرار داد. لازم به ذکر است بیمارستان بهبود جزو 60 بیمارستان برتر دارای مجوز پذیرش بیماران بین الملل در کشور بوده و در ارزیابی جامع دوره چهارم بیمارستانهای استان در سال 1399 که توسط معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریزانجام شد، با کسب بالاترین امتیاز، رتبه برتر در بین بیمارستانهای دولتی و خصوصی استان را به خود اختصاص داد.


 روابط عمومی بیمارستان بهبود

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، با بازدید کارشناسان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز به سرپرستی خانم دکتر آذرمیر از بخش های جدید بستری جراحی مردان و زنان در طبقه 4 ، اتاق های عمل در طبقه 2 ، بخش بستری کودکان و نوزادان و NICU در طبقه اول پروژه طرح توسعه بیمارستان بهبود این بخشها آماده افتتاح و بهره برداری قرار گرفتند. این بازدید روز سه شنبه سی ام دی ماه با حضور تیم کارشناسی مهندسین ساختمان و تجهیزات پزشکی به سرپرستی دکتر آذرمیر انجام و ارزیابی های نهائی از فضای فیزیکی و تجهیزات پزشکی صورت گرفت. با موافقت نهائی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بخش های بستری جراحی مردان وزنان و اتاق های عمل و بستری کودکان و NICU در چند روز آینده به ساختمان جدید انتقال خواهند یافت تا بیماران و مراجعین از خدمات مطلوب و با کیفیت درمانی بهره مند شوند.

 

روابط عمومی بیمارستان بهبود

طی گزارشی که مجله مربوط به انجمن قلب آمریکا  ( AH AJ )از انجمن قلب آمریکا   (AHA) داده است، آمده است که مصرف همزمان استاتین ها با داروهای شیمی درمانی که برای درمان کانسرهای پستان در مراحل اولیه استفاده می شوند  ( مخصوصا آنتراسیکلین ها ) باعث  می شود که داروهای شیمی درمانی اثرات تخریبی کمتری روی عضلات ناحیه و مخصوصا" عضلات قلب دارد .

در گزارش آمده است که در دو گروه بیمار کانسر پستان که هر دو با آنتراسیکلین ها شیمی درمانی می شدند، عوارض قلبی منجر به بستری در 5 سال اول بعد از شیمی درمانی در گروهی که همزمان با شیمی درمانی استاتین نیز مصرف کردند نصف گروهی است که استاتین مصرف نکردند.

استاتین ها گروهی ازداروهایی هستند که جهت پایین آوردن کلسترول خون استفاده می شود .

Source : science News  Junuary   6 2020   

مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره بیمارستان بهبود از بخشهای جدید پروژه طرح توسعه بازدید به عمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، در راستای موافقت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز با افتتاح بخش های جدید بیمارستان بهبود و تجهیز و تکمیل بخش های بستری جراحی مردان و زنان، همچنین اتاق های عمل جدید، بهمن ذیجاه به همراه دکتر نوری از طبقات دوم و چهارم پروژه طرح توسعه بازدید به عمل آوردند و از نزدیک در جریان امور قرار گرفتند. گفتنی است با بهره برداری از بخش های جدید بیمارستان بهبود ظرفیت پذیرش بیمار در بخش های بستری جراحی مردان و زنان افزایش خواهد یافت و بیماران در فضائی مدرن و امکانات و تجهیزات پیشرفته درمانی زیر نظر کادر مجرب و آموزش دیده بستری و درمان خواهند شد. همچنین با افتتاح بخش های ICU و CCU ، جراحی قلب و آنژیوگرافی و NICU بیمارستان بهبود در ماههای آینده، تحولی عظیم در بخش بهداشت و درمان شمالغرب کشور اتفاق خواهد افتاد.


 روابط عمومی بیمارستان بهبود

پیرو خبر موافقت معاونت درمان دانشگاه با افتتاح بخش های جدید بیمارستان بهبود به اطلاع میرساند این جلسه روز سه شنبه 17/10/99 با حضور مدیرعامل ،مسئولین بیمارستان بهبود و دکتر رجایی -  معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز- در محل اداره معاونت درمان تشکیل وایشان پس از رویت مجوزات اخذ شده به همراه نقشه های تایید شده بخش های جدید با افتتاح این واحدها موافقت بعمل آورد.


روابط عمومی بیمارستان بهبود

از جمله سوالات رایج جوامع از همدیگر، مردم و پزشکان این است که بعد از ابتلا به بیماری کووید-19ویا بعد از واکسیناسیون با واکسن های تائید شده کرونا ویروس بدن چه مدت در برابر ابتلا مجدد و یا ابتلا به بیماری کووید 19 ایمن است؟ بدن بعد از ابتلا به بیماری کووید-19 چه مدت ایمن خواهد بود ؟ آیا بعد از واکسیناسیون تست کرونا یا تست ویروس ها مثبت خواهد بود ؟

جوابی که CDC آمریکا و EU اروپا به این سوالات داده اند تقریبا" یکسان و بطور خلاصه بشرح زیر است :

اولا بدلیل کمی اطلاعات و کمی زمان شیوع جهانی بیماری نمی توان دقیق قضاوت نمود که بدن انسان چه مدت بعد از ابتلا     ( واکسیناسیون طبیعی ) و یا بعد از واکسیناسیون با واکسن های مورد تائید و استاندارد ( واکسیناسیون القایی= ایمنی اکتیو ) در برابر بیماری کووید 19 ایمن خواهد بود .

در ثانی بدلیل شرایط خاص بدن انسان ها طول مدت ایمنی هم در اشخاص مختلف متفاوت خواهد بود زیرا که توانایی بدن انسان ها برای ساخت ایمونوگلوبولین ها با همدیگر فرق دارد و در کل هرچه توان بدن فردی برای ساخت آنتی بادی بیشتر باشد طول ایمنی این افراد طولانی ترخواهد بود و برعکس ، منابع تائید نشده طول ایمنی بعد از ابتلا به کووید-19 را از چند ماه تا دوسال و ایمنی بعد واکسیناسیون را از 1 تا 14 سال ذکر کرده اند که فعلا زیاد قابل اتکا نیست .

اما در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه بعد از واکسیناسیون آیا تست ویروس ( تست کرونا ) افراد مثبت کاذب گزارش خواهد شد . CDC جواب می دهد ؟ خیر بعد از واکسیناسیون جواب مثبت کاذب نداریم مگر اینکه در همان حال فرد مبتلا باشد .

منبع : سایت های رسمی CDC و EMA

دکترعباس دیندوست – مدیر داخلی بیمارستان

طي جلسه اي که در مورخه 17/10/99 بين مسئولين و کارشناسان معاونت درمان و مديرعامل بيمارستان بهبود برگزار شد. 

مسئولين معاونت درمان استان ضمن در جريان قرارگرفتن آخرين اقدامات بيمارستان در راه اندازي  بخش ها و واحدهاي جديد با افتتاح بخش هاي مذکور موافقت نمودند ، بر اين اساس به حول و قوه الهي و تلاش و همت مديريت و پرسنل خدوم بيمارستان و عوامل دفتر فني بزودي شاهد افتتاح بخشهاي جديد اتاق عمل CSR ، NICU ، ICU ، CCU ، بستري کودکان و بستري جراحي زنان و مردان درطبقات دوم ، سوم ، چهارم و پنجم خواهيم بود .

 

روابط عمومي بيمارستان بهبود

 تا به امــروز واکسن کرونا رکــورد دار سرعت در ساخت واکسن را دارد. این واکسن با اتحاد علمی دانشمندان کشـــورهای مختلف و همکاری دولت ها و ســازمان ها در

کمتر از یک سال ساخته شد که به نوعی رکورد در سرعت ساخـت واکسن در جهان است.

 میدانیم ساخت و آمـاده شدن واکسن برای استفــاده دارای 4 مرحله است که بطـور خلاصه به شرح آن می پردازیم.

فاز PreClinical : در این مرحـله بعد از ساخت واکســـن آن را بر روی حیوانــات آزمایشگاهی مانند میمون – موش و سایر حیوانات امتحان می کنند.

فاز اول : در این مرحله واکسن ساخته شده را در روی تعداد معــدودی ( چنـدین نفر)  انسان بعداز طی مراحل قانونی و اداری امـتحان می کنند تا ایمنی و دوزاژ آنرا بدانند.

فاز دوم : در این مرحله تست واکسن به صدها نفر شامل سالمندان و کودکان نیز میـدهند فاز سوم : آخرین مرحله تست واکسـن که بروی هزاران نفر انجـام می شود، تا با همان حدود افراد گروه شاهد که پلاسبو دریافت کرده اند از نظر شیوع عفونت مقایسه کنند.

تا تـاریخ 3 ژانویه 2021 ، در فاز 1 تعداد 44 مورد واکسـن، در فــاز2 تعداد 19 مورد در فاز 3 تعداد  20 مورد ، 7 نوع واکـسن در مرحله استفاده محدود و 3 نوع واکسن در

استفاده وسیع و یک نوع واکسن نیز تائید کلی و نهائی شده اند.

شرکت های داروسـازی بیوتک آلمان، فایزر و مدرنای آمریکا، آسترازنکای انگلسـتان کان سینوی چین و گامالیای روسیه در زمینه ساخت واکسن کرونا پیشتاز هستند.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

کارگاه آموزشی کمک تنفسی نوزاد در بدو تولد به روش ( HBB) طی سه روز در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، کارگاه آموزشی کمک تنفسی نوزاد در بدو تولد طی سه روز بصورت کاملا پیشرفته و علمی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی با تدریس دکتر علی روشنی تبریزی و حضور 36 نفر از ماما های بیمارستان در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه، یازدهم الی سیزدهم دی ماه برگزار گردید. این کارگاه آموزشی با هدف توجه به دقایق اولیه عمر نوزاد و کمک به شروع تنفس وی در راستای سیاست های سلامت نوزادان برگزار گردید. موارد آموزشی این کارگاه شامل: آشنائی با برنامه HBB ، آمادگی برای زایمان، اجرای سناریوی نوزاد با تنفس خود به خودی، آموزش مهارت تهویه با آمبوبگ و اجرای سناریوی نوزادی که تنفس خود به خودی ندارد در گروه های 12 نفری در هر روز اجرا شد.


روابط عمومی بیمارستان بهبود

قبلی12345678910بعدی
صفحه1 از33

نقشه شهري محل بيمارستان بهبود