شما اینجا هستید: خانه بخش ها بخش هاي درماني اتاق عملمديريت سايت
مديريت سايت

مديريت سايت

برگزاری مراسم گرامیداشت ولادت حضرب زینب(س) و روز پرستار در بیمارستان بهبود

مراسم گرامیداشت ولادت حضرت زینب(س) و هفته پرستار و تجلیل از پرستاران منتخب در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، روز شنبه 22دی ماه همزمان با سالروز ولادت بانوی ایثار و فداکاری، پرستار کاروان دلشکسته کربلا، حضرب زینب کبری(س) و آغاز هفته گرامیداشت مقام پرستار در ایران،آئین تجلیل و نکوداشت پرستاران نمونه بیمارستان بهبود با حضور رئیس هیئت مدیره، مدیرعامل، پرستاران و پرسنل اداری و خدماتی در سالن کنفرانس بیمارستان برگزار شد. در این مراسم ابتدا دکتر جواد ایمانی به ایراد سخنرانی و وصف کمالات حضرت زینب کبری(س) پرداخت و مطالبی در مورد مقام پرستار بیان نمود. سپس اشعاری در وصف بانو زینب کبری و مقام پرستار توسط یکی از پرسنل اتاق عمل قرائت شد. در ادامه عباس دیندوست  - مدیر دفتر پرستاری – ضمن تبریک روز پرستار، گزارشی از عملکرد دفتر پرستاری بیمارستان بهبود ارائه داد. همچنین مدیرعامل بیمارستان بهبود در بیاناتی ضمن تبریک فرارسیدن ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار،  از زحمات شبانه روزی دفتر پرستاری، سوپروایزرها و کادر پرستاری و کمک پرستاران، بهیاران قدردانی نمود. وی با اشاره به وضعیت جامعه و مشکلات ایجاد شده در نظام سلامت و بیمه ای کشور، از کلیه کادر خدمات و پرسنل اداری خواست با همکاری و دلسوزی بیش از پیش بیمارستان را در نیل به اهداف عالی خود و در راس آنها، خدمت رسانی به مراجعین و بیماران کمک و یاری نمایند. در این مراسم، با توجه به عملکرد پرستاران در طول سال و نظرسنجی به عمل آمده، سرکار خانم مریم طارق به عنوان پرستار نمونه استانی جهت معرفی به دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سرکار خانم فرزانه سقائی به عنوان پرستار نمونه داخلی بیمارستان، سرکارخانم زهرا خانزاده و آقای حبیب پورابراهیم نیز به عنوان کمک پرستاران نمونه بیمارستان معرفی و هدایائی از طرف بیمارستان و همکاران خود ذریافت کردند. این مراسم با پذیرائی و گرفتن عکسهای یادگاری به کار خود پایان داد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدار مهندسین و عوامل دفتر فنی و اجرائی با مدیرعامل بیمارستان بهبود

مهندسین و عوامل دفترفنی و اجرائی با مدیرعامل بیمارستان بهبود دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، عوامل اجرائی و مهندسین دفترفنی پروژه توسعه بیمارستان در یک دیدار نزدیک و صمیمی با مدیرعامل بیمارستان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار و گفتگو که در فضای کارگاهی و محیط کاری عوامل اجرائی صورت گرفت، بهمن ذیجاه در جمع کارگران زحمت کش و اکیپ های کاری ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی عوامل اجرائی، به ضرورت اتمام فوری طرح به لحاظ خدمت رسانی هرچه بیشتر به مراجعین و بیماران و نیاز مبرم اهالی منطقه به استفاده از امکانات مدرن پزشکی اشاره نمود. وی همچنین به عوامل اجرائی در راستای استفاده بهینه از ابزارآلات و مصالح ساختمانی با توجه به مشکلات بوجود آمده اخیر و رعایت عدم اسراف و استفاده از وسایل ایمنی و دقت در حین کار تذکر داد. در ادامه مهندسین و کارگران ضمن تقدیر و تشکر از مدیرعامل بیمارستان نسبت به اشتغال بیش از 30 کارگر و اکیپ در پروژه طرح توسعه بیمارستان، مشکلات و پیشنهادات خود را به اطلاع مدیرعامل بیمارستان رساندند.در پایان این دیدار، از حضار پذیرائی به عمل آمد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری دوره آموزش ایمنی و اطفاء حریق در بیمارستان بهبود

دوره آموزشی ایمنی و اطفاء حریق توسط کارشناس ارشد ایمنی و آتش نشانی طی دو مرحله تئوری و عملی در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، دوره آموزش ایمنی و اطفاء حریق، که یکی از دوره های آموزشی الزامی برای کارکنان بیمارستان می باشد، در دو روز به صورت تئوری و عملی توسط کارشناس ارشد سازمان ایمنی و آتش نشانی شهرداری کلانشهر تبریز با حضورمدیرعامل، مسئولین و اکثریت پرسنل اداری و کادر درمانی و عوامل دفتر فنی و عملیاتی برگزار شد. جعفر زارعی – کارشناس ارشد ایمنی و اطفاء حریق – در کلاس تئوری این دوره، با تعریف ایمنی و پیشگیری، به آموزش لحظات اولیه مواجهه با آتش در یک مکان بسته و اطلاع رسانی بموقع به عوامل ایمنی و بحران و نحوه عملکرد با کپسول های اطفاء حریق پرداخت و نحوه عملکرد سیستم آب فشان در پارکینگ ها و انبارها را توضیح داد. وی همچنین انواع کپسول های آتش خاموش کن را تعریف و نحوه عملکرد این کپسول ها را آموزش داد. در کلاس عملی این دوره نیز ضمن یاد آوری دوره تئوری نحوه آتش خاموش کردن، کارکنان و عوامل با نحوه عملکرد کپسول های آتش خاموش کن از نزدیک آشنا شدند و بصورت مانور از کپسول آتش خاموش کن برای اطفاء آتش استفاده نمودند.

روابط عمومی بیمارستان بهبود   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انجام عمل جراحی موفقیت آمیز بیرون آوردن غده بدخیم از پای بیمار باردار برای اولین بار در شمالغرب کشور در بیمارستان بهبود

برای اولین بار در شمالغرب کشور غده بدخیم از ساق پای یک بانوی باردار توسط جراح فوق تخصص تومورهای اسکلتی و عضلانی با موفقیت در بیمارستان بهبود تبریز بیرون آورده شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، برای اولین بار در شمالغرب کشور، غده بدخیم که در ساق پای یک بانوی باردار 30 ساله سردشتی قرار داشت و با توجه به وضعیت بارداری و ریسک عمل، پزشکان از بیرون آوردن آن قطع امید کرده بودند، توسط جراح فوق تخصص تومورهای اسکلتی و عضلانی در بیمارستان فوق تخصصی بهبود با موفقیت بیرون آورده شد. دکتر فرشاد ابوالقاسم زاده در پاسخ به سوال خبرنگار واحد خبر صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، در مورد نوع تومور و وضعیت بیمار و شرح عمل، ضمن اشاره به قطر 10 سانتی متری تومور و نزدیکی به رگها و اعصاب ساق پا و فشار روی استخوان ساق پا، گفت: بیمار به علت باردار بودن، امکان تصویربرداری از ناحیه تومور ممکن نبود و این مشکل تشخیص دقیق ناحیه جراحی را سبب شده بود و بعلت اینکه وضعیت بیمار هر آن وخیم تر می شد و می بایست سریعا اقدام جدی می شد، بناچار پزشکان تصمیم به قطع عضو می نمودند که به لطف خدا امروز با عمل جراحی و بدون قطع عضو این تومور بیرون خواهد آمد. عمل جراحی 2 ساعته این بانوی سردشتی روز پنجشنبه 5 دی ماه با موفقیت انجام شد و با توجه به مساعد بودن حال عمومی، بیمار پس از 48 ساعت مرخص خواهد گردید. شایان ذکر است دکتر فرشاد ابوالقاسم زاده – جراح فوق تخصص تومورهای اسکلتی و عضلانی – طبق برنامه زمانبندی ماهانه، سه روز در ماه با حضور در بیمارستان فوق تخصصی بهبود مراجعین خود را ویزیت و در صورت نیاز جراحی می نمایند.

روابط عمومی بیمارستان بهبود  

 

 

 

 

 

 

 

دیدار معاون آموزشی و سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با مدیرعامل بیمارستان بهبود

معاونین آموزشی و سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان ۀذربایجان شرقی با مدیرعامل بیمارستان بهبود دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، معاونین آموزشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان طی یک دیدار صمیمی با مدیرعامل و مسئولین واحد ارتقاء سلامت بیمارستان بهبود دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار چند ساعته، که در هتل بهبود تبریز صورت گرفت، ابتدا گزارش عملکرد واحد آموزش همگانی و ارتقاء سلامت بیمارستان از سال 1395 توسط نعمتی – کارشناس آموزش همگانی بیمارستان – قرائت گردید. نعمتی با اشاره به آمار آموزش بیش از 6500 نفر از مسئولین، مدیران، دبیران و اولیاء دانش آموزان و خود دانش آموزان در راستای 16 محور آموزش همگانی توسط 20 نفر از اساتید، پزشکان و کارشناسان مجرب و با سابقه بیمارستان،  به ارائه تسهیلات و خدمات رایگان و کم هزینه همچون کنترل دیابت، فشارخون، طب ورزشی، بهداشت روانی و روان شناسی، معاینات رایگان پستان، کنترل بدخیمی ها و ... اشاره کرد. در ادامه معاون آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات گروه آموزشی بیمارستان بهبود، خواستار ادامه آموزش ها در مدارس شد. سپس معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان در سخنانی با اشاره به ارزش بالای آموزش همگانی و قدردانی از تلاشهای آموزشی بخش ارتقاء سلامت بیمارستان، پیشنهاد عقد تفاهم نامه فی مابین، مبنی بر پایش و توسعه شاخص های سلامت برای پرسنل آموزش و پرورش با اولویت شاغلین خانم از طریق بیمارستان بهبود را ارائه داد که با استقبال مدیرعامل بیمارستان روبرو شد. همچنین پیشنهاد نیازسنجی آموزشی از سوی واحد آموزش اداره کل برای ادامه آموزش توسط بیمارستان داده شد که مورد تائید قرار گرفت. در پایان این دیدار گرم و صمیمی، بهمن ذیجاه ضمن تقدیر و تشکر از حضورمعاونین آموزش و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان، به اهمیت آموزش های مداوم توسط کادر بیمارستان با حضور مسئولین آموزش و پرورش تاکید کرد. مدیرعامل بیمارستان بهبود پیشنهاد راه اندازی مدارس مروج سلامت با همکاری اداره آموزش و پرورش استان را ارائه نمود که مورد تائیدحاضرین در  جلسه گردید.

روابط عمومی بیمارستان بهبود    

برگزاری مراسم گرامیداشت آئین سنتی شب یلدا در بیمارستان بهبود

آئین سنتی گرامیداشت شب یلدا در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، آئین سنتی گرامیداشت شب یلدا – بلندترین شب سال – با حضور پزشکان، پرستاران و پرسنل بیمارستان بهبود جمعه شب همزمان با سراسر کشور و در راستای ارج نهادن به خدمات شبانه روزی کادر درمانی و پرسنل اداری بیمارستان و همکاران شیفت که به اقتضای شغلی به دور از خانواده خود مشغول انجام خدمت رسانی به مراجعین و بیماران هستند، برگزار گردید. در این مراسم پرستاران خوش ذوق بیمارستان با آرایش و پیرایش و سفره آرائی شور و حال تازه ای به محیط بیمارستان دادند و کادر هربخش با حضور بر سر میز آرایش شده با عکسبرداری و فیلم برداری شیرین و ماندگاری را ثبت نمودند.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری کنفرانس بهبود شیوه زندگی با تغذیه صحیح در بیمارستان بهبود

کنفرانس علمی بهبود شیوه زندگی با تغذیه صحیح  با رویکرد الگوی غذای سالم در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، کنفرانس علمی بهبود شیوه زندگی با تغذیه صحیح با حضور پرسنل اداری و خدمات پرستاری روز شنبه 10/9/97 با ارائه سرکار خانم دکتر نیک نیاز – متخصص تغذیه و رژیم درمانی، در سالن کنفرانس بیمارستان برگزار شد. نیک نیاز با بررسی تغذیه صحیح در جهان، به تعریف اصطلاحات متداول تغذیه و راهکارهای اصولی تغذیه سالم و ارائه برنامه غذائی منطبق با روش زندگی هر فرد پرداخت. همچنین وی گروههای اصلی غذائی را به 5 دسته نان و غلات، سبزیجات، میوه جات، شیر و لبنیات و گوشت،تخم مرغ، مرغ و حبوبات تقسیم نمود. دکتر نیک نیاز نوشتن برنامه شخصی غذائی برای هر فرد را بصورت اختصاصی برای تشخیص غذاهائی که باعث چاقی و اشباع چربی های اضافی در بدن می شوند را ضروری دانست و به ارائه راهکارهای درمانی خانگی آن پرداخت. این کنفرانس با پرسش و پاسخ شرکت کنندگان در کنفرانس به کار خود پایان داد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کارگاه احیاء پیشرفته بزرگسالان در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، کارگاه احیاء پیشرفته بزرگسالان با حضور پرسنل اداری و خدمات پرستاری روز یکشنبه 18/9/97 با ارائه کنفرانس دکتر علی زینالی– متخصص طب اورژانس-، در سالن کنفرانس بیمارستان بهبود برگزار شد. علی زینالی بررسی امنیت محیط در زمان مواجهه با فرد نیازمند به احیاء را مهم خواند و جزو ضروریات عملیات احیاء شمرد. سپس به تعریف BLS و الگوریتم احیاء و زمان شروع ماساژ قلبی و اینکه در صورت نبود تنفس یا تنفس غیر طبیعی چه اقداماتی باید انجام داد، پرداخت. همچنین دکتر زینالی به قوانین جدید احیاء و دفعات ماساژ و مدیریت تنفس بیمار تا لحظه حصول نتیجه لازم اشاره نمود و آموزش نحوه کار با انواع DC شوک و زمان تزریق انواع محرکها را متذکر شد. سپس دکتر دیندوست طی سخنانی با قدردانی از نحوه آموزش عملیات احیاء توسط دکتر زینالی، بر حضور به موقع تیم احیاء در لحظه احضار و انجام سریع اقدامات لازم توسط تیم احیاء را خواستار شد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

 

 

 

 

 

برگزاری سمینار دیابت ویژه کارکنان و بازنشستگان بانک ملی توسط بیمارستان بهبود

به مناسبت هفته جهانی مبارزه با دیابت، سمینار دیابت ویژه کارکنان و بازنشستگان بانک ملی توسط بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، این سمینار با همکاری واحد آموزش و رفاهی بانک ملی و واحد ارتقاء سلامت و روابط عمومی بیمارستان بهبود در سالن آمفی تئاتر امور آموزشی و رفاهی بانک ملی و با حضور مدیران ارشد و کارکنان و بازنشستگان بانک ملی و اساتید و پزشکان بیمارستان بهبود از ساعت 4 بعدازظهر روز چهارشنبه 24 آبان ماه برگزار گردید. در این سمینار 3 ساعته پس از قرائت آیاتی از کلام الله مجیدتوسط بهمن فرشباف - مدیر روابط عمومی بیمارستان – و اجرای سرود ملی جمهوری اسلامی ایران، مجری برنامه ضمن خوش آمد گوئی به میهمانان، برنامه های این سمینار تشریح نمود. اولین سخنران سمینار، خوش آمدگوئی و خیرمقدم معاون امور شعب بانک ملی استان بود. مهندس سمیعی ضمن خیر مقدم به میهمانان در سخنانی کوتاه به اهمیت برگزاری چنین مراسمی در راستای ارتقاء فرهنگ زندگی سالم با شعار پیشگیری بهتر از درمان اشاره نمود. سپس دکتر جواد ایمانی به ارائه سخنرانی پرداخت و ضمن اشاره به عضویت بیمارستان بهبود در شبکه جهانی بیمارستانهای ارتقاء دهنده سلامت، از فعالیت های این بخش در راستای آموزش و فرهنگ سازی پیشگیری و درمان زود هنگام بیماریها، با اجرای کمپین های مختلف و برگزاری سمینارهای تخصصی همچون کمپین روبان صورتی ( آموزش پیشگیری در برابر سرطان پستان در زنان )، کمپین ورزش و دیابت و فشارخون قدردانی نمود. رئیس هیئت مدیره بیمارستان با اشاره به اهمیت موضوع پیشگیری در بیماری دیابت، آشنائی هرچه بیشتر مردم با نحوه مبارزه با این بیماری و تغذیه و رژیم درمانی و ورزش را مهم تلقی نمود. وی از نظر مساعد مدیران ارشد بانک ملی نسبت به برگزاری چنین سمینارهائی در راستای ارتقاء سلامت کارکنان و ارزش نهادن به بازنشستگان محترم، تقدیر و تشکر نمود.در ادامه دکتر علی زاد ایمانی به بررسی علمی بیماری دیابت و علائم ابتلا به آن و راههای پیشگیری بیماری و تاریخچه کشف انسولین پرداخت و به شعار جهانی امسال با عنوان ( تغذیه سالم با صبحانه آغاز می شود) اشاره نمود. پس از پذیرائی و ارائه پرشسنامه در بین میهمانان، دکتر مرتضی مقیمی سخنرانی خود را در مورد ورزش و دیابت ارائه نمود. متخصص طب ورزش، از انجام مستمر و روزانه ورزش و نرمش برای مبتلایان به دیابت در پیشگیری و جلوگیری از بالا رفتن درجه نوع دیابت خبر داد و این امر را به جهت رایگان بودن و در دسترس بودن ورزش و تمرین برای افراد دیابتی واجب دانست. وی همچنین انجام ورزشهای سنگین و استقامتی را بصورت مستمر برای مبتلایان به دیابت را مضر و باعث آسیب رساندن به بافتها و سایر اعضاء بدن خواند. همچنین خانم فائضه مهانفر – کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی- به بیان رژیم غذائی افراد دیابتی، باورهای غلط در مورد تغذیه و انواع غذاها و نوشیدنی ها و عدم ترک وعده های غذائی برای بیماران دیابتی و نحوه کنترل دیابت با رژیم درمانی را تشریح نمود. در پایان سمینار به تعدادی از حضار در سمینار که پرسشنامه پر نموده بودند به قید قرعه جوایزی اهداء گردید. همچنین از مسئولین و دست اندرکاران اجرائی سمینار، توسط مدیران بانک ملی قدردانی به عمل آمد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری  سمینار دیابت در بیمارستان بهبود

به مناسبت هفته جهانی مبارزه با بیماری دیابت، سمینار دیابت در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، سمینار دیابت و بررسی عوامل ابتلا به دیابت روز دوشنبه 21 آبان ماه در سالن کنفرانس دکتر ایمانی بیمارستان بهبود با ارائه دکتر علی زادایمانی – متخصص داخلی و گوارش و آندوسکوپی – با حضور پرسنل اداری و کادر درمانی بیمارستان برگزار شد. دکتر زادایمانی با قدردانی از حضور همکاران و اظهار علاقه آنها برای شرکت در کنفرانس های علمی بیمارستان، به علل نام گزاری 14 نوامبر به روز جهانی دیابت اشاره نمود و تاریخچه ابتلا به این بیماری، عوامل ابتلا و انواع دیابت اشاره نمود. وی همچنین به نام گزاری روز جهانی دیابت در سال 2018 به نام ( تغذیه سالم با صبحانه آغاز می شود ) توسط سازمان بهداشت جهانی، تغذیه و رژیم درمانی را مهمترین عامل پیشگیری این بیماری خطرناک بی صدا و به اصطلاح قاتل خاموش ذکر کرد. در ادامه عوامل تهدید کننده و کنترل کننده دیابت را تشریح نمود و به مقایسه ابتلایان به دیابت در ایران و جهان  و آمار کل ابتلایان در جهان و پیش بینی مبتلایان به دیابت تا سال 2020 پرداخت. وی در ادامه به عوامل تهدید کننده و تشدیدکننده این بیماری در کشورمان اشاره کرد و مسائل روحی و روانی را از مهمترین عوامل ابتلا به دیابت خواند. دکتر زادایمانی ورزش و تغذیه سالم و زندگی در محیط های آرام و بی دغدغه را از عوامل کاهش دهنده این بیماری خواند. از مطالب نهائی این کنفرانس می توان به اشاره نمودن پیشرفت علم و تکنولوژی در پیشگیری و کنترل دیابت و استفاده از دستگاههای مدرن و ساده در اندازه گیری دیابت افراد توسط دکترزادایمانی اشاره نمود. این سمینار با پرسش و پاسخ حضار و پاسخگوئی دکتر زادایمانی به کار خود پایان داد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قبلی12345678910بعدی
صفحه1 از32