شما اینجا هستید: خانه دانستنی های علمي پزشکیآنتی اکسیدان ها Antioxidents

اوقات شرعی

طراحی سایت
يكشنبه 6 مهر 1399.
:تاريخ شمسی
الأحد 10 صفر 1442.
:قمری
Sep 27 2020.
:میلادی

آنتی اکسیدان ها Antioxidents

 امروزه غذاها و داروهای آنتی اکسیدان در سطح وسیعی استفاده می شوند ولی اکثر مردم و حتی تعدادی از پزشکان به مکانیسم عمل دقیق و حتی کاربردهای آن چندان واقف نیستند .

در این مبحث ما سعی خواهیم کرد با استفاده از آخرین منابع علمی در این رابطه ، موضوع را بررسی  نماییم  .

آنتی اکسیدان در دو کلمه Anti  بمعنی ضد و مخالف و Oxidant بمعنی اکسید کننده و یا سوزاننده با اکسیژنتشکیل یافته است .

برای بررسی موضوع ابتدا باید بدانیم اکسیداسیون چیست و چه ضرر و خطری دارد که برخی داروها و غذاها را مصرف می کنیم و دیگران را هم تشویق می کنیم تا با آن مخالفت  و مقابله نمایند .

اکسیداسیون  ( Oxidation )

یک واکنش شیمیایی در بدن است که برای ساختن مواد مورد نیاز بدن و تولید انرژی برای بدن بطور طبیعی انجام می شود منتها در این روش ضمن ( تولید مواد و ساخت انرژی ) یک سری مواد مضر و بشدت خطرناک بنام رادیکال های آزاد نیز تولید می شوند .

رادیکال های آزاد ( Free radicals )

یک سری مولکول هایی با پوسته الکترونی ناقص هستند که خیلی شرور بوده و آماده حملات به انواع سلول های بدن و ترکیبات شیمیایی مورد نیاز بوده و با حمله خود اثرات تخریبی شدیدی بر بدن اعمال کننده مانند انواع سرطان ها – انواع اختلالات در ژن ها – دیابت ها و ...

پس تا اینجا متوجه شدیم آنتی آکسیدان یک سری ترکیباتی هستند که از ساخته شدن مواد شرور و مضر رادیکال های آزاد جلوگیری می کنند تا جلو خیل عظیمی از بیماری های انسان گرفته شود .

آنتی اکسیدان ها کدامند؟

در کل آنتی اکسیدان ها به دو گروه اصلی تقسیم میشوند : آنتی اکسیدان های مصنوعی وآنتی اکسیدان های طبیعی .

آنتی اکسیدن های طبیعی

یک سری مواد غذایی هستند که دارای ترکیبات آنتی اکسیدان هستند مانند انواع میوه ها و سبزیجات مثل انگور بنفش – انار – میوه جات زرد رنگ – زردآلو – هندوانه – انار – کاهو – کلم – کلم بروکلی – گوجه فرنگی – سیر – پیاز – گوجه فرنگی و ...

آنتی اکسیدان های صناعی ( سنتتیک )

این ترکیبات ساخته شده از طریق مکانیسم هایی چون جذب رادیکال های آزاد بخود – چسباننده های رادیکال آزاد به اکسیژن و سوزاندن آنها به روش اکسیداسیون – احیا کننده ها و ... میباشد .

آنتی اکسیدان های سنتتیک بدلیل عوارض جانبی برای مصرف ، قوانین بسیار سخت گیرانه ای دارند و بصورت محدود و بصورت دارو استفاده می شوند مانند Q10 ، ولی در صنعت زیاد کاربرد دارند مانند تصفیه روغن های سوخته .

پس در طب و درمان بهترین روش استفاده از مواد آنتی اکسیدان طبیعی ، میوه جات و غذاهای حاوی آنتی اکسیدان است.

لیست تعدادی از آنتی اکسیدان های در دسترس بدین ترتیب است:

سبزیجات پهن برگ – انگور قرمز – شکلات – انار – بادمجان – لوبیا سبز – غلات – آجیل – تخم مرغ – لبنیات – حبوبات – میوه جات زردرنگ – هویچ – انبه – هندوانه – کلیه های میوه های قرمز رنگ -  تخم کدو و آفتاب گردان – فلفل – انواع توت ها و ...

در کل مصرف مداوم این مواد باعث کاهش و حذف رادیکال های آزاد شده  که در نتیجه آن سیستم دفاع ایمنی بدن تقویت شده و بدینوسیله  از بروز هزاران بیماری در بدن جلوگیری می شود .

 

دکتر عباس دیندوست – مشاور مدیرعامل

 

 

Last modified on سه شنبه, 14 مرداد 1399 06:51
Rate this item
(1 Vote)