شما اینجا هستید: خانه دانستنی های علمي پزشکیfaraji

اوقات شرعی

طراحی سایت
دوشنبه 18 اسفند 1399.
:تاريخ شمسی
الإثنين 25 رجب 1442.
:قمری
Mar 08 2021.
:میلادی
faraji

faraji

مانور دور میزی تیم مدیریت بحران بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، مانور دورمیزی تیم مدیریت بحران بیمارستان بهبود بدلیل رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی با حضور تعدادی از اعضاء تیم مدیریت بحران روز شنبه در سالن کنفرانس دکتر ایمانی برگزار شد. این مانور در راستای آمادگی بیشتر بخش ها و واحدهای مختلف با سناریوی پیش فرض بحران در سیستم HIS بیمارستان طراحی شده بود که پس از طرح سناریو توسط دبیر تیم بحران، به بررسی ایرادات و اشکالات احتمالی در لحظه وقوع و پیشنهادات رفع آنها حین اتفاق توسط اعضا حاضر پرداخته شد. همچنین دکتر عباس دیندوست – مدیر داخلی بیمارستان – در ابتدای جلسه ضمن تعریف بحران های جدید در بیمارستانها، به لزوم آمادگی هرچه بیشتر پرسنل و کادر درمان برای مقابله با بحران ها همچون بحران بیماری کووید19 و یا بحران های مشابه تاکید کرد.


روابط عمومی بیمارستان بهبود

اولین جراحی تخلیه تومور  غده هیپوفیز با استفاده از پیشرفته ترین میکروسکوپ جراحی مغز و اعصاب شمالغرب کشور در بیمارستان بهبود با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، اولین جراحی موفقیت آمیز تخلیه تومور غده هیپوفیز با استفاده از پیشرفته ترین میکروسکوپ جراحی مغز و اعصاب شمالغرب کشور در بیمارستان بهبود انجام شد. این جراحی موفقیت آمیز توسط دکتر فیروز صالحپور و تیم جراحی متخصص و مجرب اتاق عمل بیمارستان بهبود صبح روز یکشنبه چهارم اسفند ماه بر روی بیمار زن 66 ساله از طریق بینی انجام شد و بیمار هم اینک در بخش مراقبت های ویژه جراحی زنان بستری می باشد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

با ارسال تقدیرنامه از سوی مدیریت پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز از خدمات ارزنده سوپروایزر ارتقاء سلامت بیمارستان بهبود قدردانی شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، در این لوح تقدیر که از سوی دکتر عبدالله صفری – مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز – صادر گردیده است، به خدمات ارزشمند سرکار خانم هادیزاده که در جهت ارتقاء امور مادی و معنوی جامعه انسانی قدم برداشته، با درج در پرونده پرسنلی وی تقدیر شده است. شایان ذکر است بیمارستان بهبود عضو بیمارستانهای ارتقا دهنده سلامت کشور می باشد که مورد تائید سازمان بهداشت جهانی است و همه ساله طبق برنامه جهانی و کشوری سلامت در مناسبتهای گوناگون با برگزاری کمپین ها و مراسمات در اماکن عمومی و در بین اقشار مختلف مردم سعی در آموزش همگانی رایگان و ارتقاء معلومات بهداشتی و پزشکی آنان دارد. کمپین هائی همچون کنترل فشار خون بالا، مبارزه با دخانیات، ورزش، آگاهی زنان در برابر سرطان پستان و بیماریهای تناسلی زنان و دیابت که همه ساله برگزار شده و امسال نیز بدلیل رعایت دستورالعمل های ستاد مبارزه با کرونا در داخل بیمارستان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی اجرا گردید.         

روابط عمومی بیمارستان بهبود

دانشمندان بیمارستان جانزهاپکینز طی گزارشی از یک تحقیق که در انیستیتوی دیابت و گوارش و بیماری های کلیه (NIDDK ) انجام دادند اعلام کردند رطوبت لایه داخلی ماسک حین تنفس موجب می شود که عملکرد مژک های تنفسی مجاری هوائی بهتر شده و همینطور باعث شلی و لغزندگی ترشحات مجاری هوائی شده که هردوی اینها موجب می شوند عملکرد سیستم دفاعی بدن در برابر ویروس کرونا و سایر ویروس ها بهتر شود. بدین وسیله شدت بیماری کووید19 کاهش یابد.

این دانشمندان به سرپرستی پروفسور Adriaan Bax اعلام کردند برای استفاده از این حسن ماسک ها لازم است که ماسک طوری به صورت زده شود که نشتی هوا در موقع دم و بازدم به حداقل برسد و هوای تنفسی فقط و فقط از طریق ماسک وارد  و خارج شود. این دانشمندان معتقدند حتی برای بیماران دچار بیماری covid-19 درست و اصولی زدن ماسک به بهبودی آنها کمک زیادی می کند.

این تیم تحقیقاتی مسئله را با 4 نوع ماسک N95، ماسک یکبار مصرف جراحی، ماسک دولایه کتانی و ماسک 3لایه پلی استر بررسی کردند و ثابت شود بهترین نوع ماسک در این مورد ماسک از نوع کتانی 2 لایه است.

Source: biophysical journal 2021.12.february

هرچند علائم تنفسی (سرفه- تنگی نفس و ...) اولین علائم بیماری Covid-19 هستند و تحقیقات نشان داده است در 53 درصد مبتلایان علائم گوارشی بصورت مختلف خودش را نشان داده و می دهد.

32 درصد مبتلایان برای 2 روز علائمی بصورت اسهال ، تهوع و کاهش اشتها را تجربه کردند.

یک تیم تحقیقاتی در بررسی که برروی 25252 بیمار انجام داده اند، میزان اختلالات گوارشی را در بیماران Covid-19  با شدت های زیر گزارش کردند :

- کاهش اشتها 9/19 درصد

- از بین رفتن حس بویایی و چشایی 4/15 درصد

- اسهال 2/13 درصد

- تهوع 3/10 درصد

- استفراغ 1/9 درصد

سایر اختلالات گوارشی که در مبتلایان Covid-19  دیده میشوند شامل :

- رفلاکس معده

- یبوست

- سوءهاضمه

- کولیت

- خونریزی گوارشی

Source: Medical News Today (February-12-2021)

 با حذف دفترچه های سازمان تامین اجتماعی، خدمات بیمارستان بهبود برای بیمه شدگان و مستمری بگیران این سازمان بصورت آنلاین خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، با توجه به دستورالعمل جدید سازمان تامین اجتماعی کشور، مبنی بر حذف دفترچه های درمانی این سازمان از اول اسفند ماه، کلیه خدمات ارائه شده به بیمه شدگان شامل ویزیت پزشکان، خدمات پاراکلینیکی و پلی کلینیکی، بصورت آنلاین پذیرش و سرویس دهی خواهند شد. بیمارستان بهبود نیز در این راستا با هماهنگی های بعمل آمده و برگزاری جلسات تیم حاکمیتی و مدیریتی بیمارستان جهت بسترسازی مناسب و برگزاری کارگاه های آموزشی برای پرسنل و پزشکان در درمانگاه های بیمارستان آماده ارائه خدمات آنلاین به بیماران و مراجعین می باشد. همچنین سایر بیمه های اصلی نیز بزودی خدمات خود را بصورت آنلاین ارائه خواهند داد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

جشنواره عکاسی با موضوع مدافعان سلامت در استان آذربایجان شرقی برگزار و دو اثر از پرسنل بیمارستان بهبود جزو آثار برتر انتخاب شدند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، جشنواره عکاسی با تلفن همراه با موضوع مدافعان سلامت توسط سازمان نظام پزشکی در استان آذربایجان شرقی برگزار گردید و با رای داوران جشنواره دوازده اثر به عنوان آثار برتر، انتخاب شدند. در بین آثار منتخب دو عکس از کادر بیمارستان بهبود حضور داشت که در بین بیمارستانهای استان، تنها بیمارستانی بود که  با دو عکس، منتخب هیئت داوران شده بودند. سرکار خانم کتایون جبارزاده و آقای بهمن فرشباف از پرسنل بیمارستان بهبود جزو منتخبین این جشنواره شدند که به منتخبین لوح تقدیر هدایائی اهدا گردید.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

مراسم گرامیداشت تجلیل از خانواده های شهدای مدافع سلامت استان آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، مراسم گرامیداشت تجلیل از خانواده های شهدای مدافع سلامت استان آذربایجان شرقی روز پنجشنبه بیست و سوم بهمن ماه با حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مدیران ارشد دانشگاه علوم پزشکی، سازمان نظام پزشکی و سایر مراکز درمانی و خدماتی با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در فرهنگسرای الغدیر شهرداری کلانشهر تبریز برگزار گردید. همچنین رئیس هیئت مدیره و رئیس بیمارستان بهبود نیز به دعوت سازمان نظام پزشکی استان، از میهمانان ویژه این مراسم بودند. در این مراسم دکتر نجفی – دبیر همایش – و دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان – به سخنرانی پرداختند و از خانواده های محترم شهداء مدافع سلامت استان آذربایجان شرقی تجلیل به عمل آمد. همچنین به منتخبین مسابقه عکاسی با موضوع مدافعان سلامت جوایزی اهداء گردید.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

قبلی12345678910بعدی
صفحه1 از35

اطلاعيه ها

شبکه های اجتماعی