شما اینجا هستید: خانه خدمات آنلاينسامانه مشاهده فيش حقوقيمدیریت جدید سایت

اوقات شرعی

طراحی سایت
دوشنبه 6 بهمن 1399.
:تاريخ شمسی
الإثنين 12 جماد ثاني 1442.
:قمری
Jan 25 2021.
:میلادی
مدیریت جدید سایت

مدیریت جدید سایت

وضعیت covid-19 در ایران

در اوایل مارس نمودار شیوع کرونا در ایران حالت تند و صعودی داشت و ایران همیشه جز 6 کشور اول از نظر شیوع کرونا بود که خوشبختانه این رشد صعودی و تند از اوایل مارس متوقف از آن به بعد، رشد نزولی پیدا کرده است.

بطوریکه در دهم  و یازدهم مارس رتبه ایران به رده هشتم نزول کرد که این جای خوشحالی و شکر دارد . این در حالی است که تا این تاریخ 213 کشور درگیر این بیماری هستند .

سرعت شیوع در خیلی از کشورها مانند آمریکا – اسپانیا – ترکیه و حتی سوئیس جای نگرانی زیادی دارد .

تا 11 آوریل تعداد 68192هزار مبتلا  -  4232 فوت شده  و تعداد 35465 مورد بهبودی کامل داشتیم .

 

دکتر عباس دیندوست – مشاور مدیرعامل

 

آیا هورمون درمانی تیروئید در سالمندان ریسک مرگ را افزایش میدهد ؟

پروفسور آرتور جنیفرمامن در گفتگو با سایت Medscape medical news اعلام کرد افراد سالمندی که دچار هیپوتیروئیدیسم با TSH بالا هستند اگر تحت درمان با هورمون تیروئید و ترکیبات مشابه قرار بگیرند احتمال مرگ بالاتری نسبت به افرادی که شرایط جسمی مشابه دارند ولی تحت درمان هورمون تیروئید قرار نگرفته اند میباشند .

Source : Medscape medical news . April 6 . 2020

دکتر عباس دیندوست – مسئول بیماریهای غیرواگیر

 

 

 

 

استفاده ازگیاهان در ساخت واکسن کرونا ویروس

پروفسور پیترواترهاوس  - پژوهشگر گیاه شناسی استرالیائی-  از دانشگاه کوئین استرالیا در حال بررسی برروی یک گیاه مهندسی ژنتیک شده خاص استرالیا می باشد، طبق گفته این پژوهشگر این گیاه پتانسیل این را دارد که آنتی بادی هایی تولید کند و این آنتی بادی ها در مهار ویروس covid-19 موثر عمل کنند .

 

 Source : Medical News  Apr-7-2020

دکتر عباس دیندوست – مشاورمدیرعامل

خوردن لیموترش و استنشاق جوش شیرین تاثیری در درمان عفونت  کرونا ویروس  ندارد

این روزها برخی منابع غیرعلمی شایعه ای در مورد درمان بیماران مبتلا به عفونت کرونا ویروس منتشر شده و این شایعات بی پایه و اساس طوری در میان مردم ترسیده از کرونا اثر کرده که لیموترش در بازارهای اکثر کشورها کمیاب و نایاب شده و در کشور ایران هم اگر پیدا شود قیمت آن به 50 الی 100 هزار تومان رسیده است.

 در این رابطه یک سوال فیس بوکی از خانم دکتر sarah stanley ( استاد بیماری های عفونی و واکسینولوژی دانشگاه های کالیفرنیا و برکلی) پرسیده شده

و ایشان جواب آن را بدین صورت داد : کلا این نظریه پایه علمی نداشته و تا به امروز هیچ درمان مشخصی برای ویروس Covid-19  وجود ندارد.

اما غذاهایی مانند لیموترش و بخوری چون بیکربنات ( جوش شیرین ) که یکی نماد اسیدی و دیگری نماد قلیایی هستند بدلایل زیر نمی توانند موثر باشند:

1- هرچند PH لیموترش حدودا" 2 و PH بیکربنات بالای 11/5 است ولی هر دو بعد از ورود به بدن تحت سیستم های کنترلی بدن (  بافت ها - کلیه ها – تنفس ) PH آنها تعدیل شده و به محدوده نرمال 7/33-7/44  میرسد. پس در بدن مفهوم اسیدی – قلیایی خود را از دست میدهند و از نظر خاصیت شیمایی خود نمی توانند تاثیری در روی ویروس داشته باشند.

2- محدوده زنده ماندن ویروس Covid-19 حدود 5/5-8/5  است پس محدوده بدن با PH 7/44-7/33  محیط ایده ال برای زنده ماندن ویروس است.

درکل ثابت شده که بیکربنات غیر از خاصیت شیمیایی با PH بالا هیچگونه ارزش غذایی دیگری و هیچگونه تاثیری در کنترل ویروس ندارد همچنین مصرف الکل هم بدلایل فوق در درمان عفونت کرونا تاثیر مثبتی ندارد اما مصرف لیمو و مرکبات مشابه بدلیل خاصیت شیمیایی با PH حدود 2 هیچگونه محدود کننده تداوم حیات ویروس نیست ولی لیمو و مرکبات مشابه خود حاوی برخی مواد هستند که در تقویت سیستم دفاع ایمنی بدن و بطور غیرمستقیم در کنترل عفونت کرونایی موثر است.

Source: New York time. April 3-2020

دکتر عباس دیندوست – مشاور مدیرعامل

 

 

طبق دستور سازمان غذا و داروی آمریکا

داروی رانیتیدین بدلیل انباشته شدن (ماده ان-نیتروز دی متیل آمین که یک عامل شناخته شده کارسینوژن) در طول دوره بعد از ساخت ، باید هرچه سریعتر از قفسه داروخانه ها جمع شده و مصرف آن متوقف شود.

 

 

 

ماده NDMA درموقع سنتز دارو در ترکیب دارو وجود ندارد و در طول زمان و نگهداری ازتغییرات مواد داخل آن تشکیل می یابد و چون از آنجا که روش و راهی وجود ندارد که این ماده مضر چه اندازه و از چه زمانی در قرص جمع میشود لذا امنیت جان انسان ها را ایجاب می کند که مصرف این دارو هرچه سریعتر متوقف شود.

دکتر عباس دیندوست – مشاور مدیرعامل

داروی کرونا ویروس

دانشمندان استرالیایی اعلام کردند داروی موثر کرونا ویروس را حداقل تا 6 ماه آینده نخواهند توانست به بازار ارائه دهند و تا آن زمان ، مردم از سفر کردن پرهیز کنند .

واکسن کرونا ویروس Covid-19

اولین واکسن کرونا ویروس با همکاری دو موسسه انستیتو ملی  آلرژی و بیماری های عفونی با کمپانی بیوتکنولوژی کمبریج ماساچوست ساخته شد و از بین 45 نفر داوطلب آزمایش آن 4 نفر انتخاب شدند . اولین دوز واکسن در 17 مارس 2020 تزریق شد. این واکسن سه مرحله ای خواهد بود و 6 هفته بعد دوز دوم واکسن ها برای داوطلبین تزریق خواهد شد. دوز سوم واکسن 28 روز بعد از دوز دوم تزریق خواهد شد . در طول این مدت و بمدت 14 ماه افراد داوطلب تحت نظر مستقیم پزشکان خواهند بود و نمونه خون آنها مداوم گرفته شده و پاسخ ایمنی بدن بررسی خواهد شد.

دانشمندان در طول این مدت از تجارب قبلی در سنتز واکسن MERS استفاده خواهند نمود.

وزارت بهداشت فرانسه

مصرف داروی ایبوپروفن در کنترل علائم بیماری کرونا ویروس به هیچ وجه نبایدتجویز شود. این دستورالعمل بر اساس جمیع نظرات پزشکان درگیر درمان بیماران کرونایی حاصل شده است.

خدمات سازمان بهداشت جهانی در پاندمی کرونا ویروس

این سازمان 531هزار ماسک – 350هزار جفت دستکش – 40هزار ست رسپیراتور و 18هزار گان ایزولاسیون از انبارهای دپوی خود در دبی و اکراین به 24 کشور درگیر شدید با کرونا ارسال می کند.

کمبود ماسک N95 در کل دنیا

طبق گفته سازمان بهداشت جهانی WHO ماسک N95 نسل دو تقریبا در همه کشورهای جهان کم میباشد .

 هتل و تیم کثیف

پزشکان بیمارستان های هنگ کنگ بعد از اتمام شیف کاری به خانه های خود نمی روند و به اتفاق پرسنل تیم ها به هتل هایی در جوار بیمارستانهای خود که ( هتل کثیف ) گفته میشود اسکان می کنند . در آنجا این تیم های درمانی را تیم کثیف و هتل های مربوطه هتل کثیف می نامند . این اقدام در راستای جلوگیری از توسعه و شیوع بیماری کرونا بوده و بدین وسیله تیم های درمانی ، بیماری را از جامعه و خانواده خود مصون نگه می دارد .

 دکتر عباس دیندوست – مشاور مدیرعامل

1-خود ایزوله ای ، در منزل بهترین و تنها وسیله قطع زنجیره توسعه شیوع کرونا ویروس است.

2-دانشمندان انگلیسی اطمینان می دهند کرونا ویروس تا بهار 2021  ریشه کن خواهد شد.

3-مشاوره ها و راهنمایی های تلفنی در استرالیا یکی از مهمترین عوامل موثر در کاهش مراجعه به بیمارستان ها و در نتیجه کاهش ابتلا و شیوع کرونا بوده است.

4-تاج محل هندوستان به دستور دولت هند بمنظور کاهش شیوع کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

5-دانش آموزان و دانشجویان در چندکشور انجمنی برای خرید ما یحتاج افراد مسن مانده در منزل ایجاد کردند.

6-مک دونالد به همه شعبه های خود در جهان دستور داد که غذا فقط بصورت بیرون بر ارائه دهند نه بصورت های دیگر.

 

دکتر عباس دیندوست – مشاور مدیرعامل

 

 

 

قبلی12345678بعدی
صفحه1 از8