تست
درباره بیمارستان بهبود
MRI
کسب اولین مجوز پذیرش بیماران بین الملل
سي تي اسكن اسپيرال
رادیولوژی
طب هسته ای

نقش غذاها و عادات غذایی در بروز و پیشگیری از سرطانها

نقش غذاها و عادات غذايي در بروز و پيشگيري از سرطانها

مقدمه: رشد و شيوع سرطان ها در انسان ها هر قرن و دهه و سال و ماه رو به افزايش است. بررسي هاي تاريخي و کاوش هاي علمي تاريخي ثابت کرده اندکه هر چند سرطان در انسانها از چند هزار سال پيش وجود داشته است اما واقعا" يک بيماري نادري بوده است و در زمانهاي قديم حکيمان و طبيبان نامي مانند جالينوس و بعدها ذکرياي رازي و ابن سينا نيز اشاراتي به سرطان (به عناوين مختلف) داشته اند اما آنها نيز اين بيماري را خيلي نادر گزارش کرده اند. مقايسه آمارهاي اپيدميولوژيک رسمي و دقيق که از نيم قرن به اين طرف وجود دارند ثابت ميکند که بروز و شيوع سرطان در جوامع مختلف رشد فزاينده و نگران کننده اي دارد و صد متاسفانه هر روز نيز رشد صعودي دارد.

حال سوال اينجاست که آيا دانشمندان و محققان طبي و علوم مختلف زيستي که اين رشد شيوع و بروز سرطان را درک کرده اند آيا ريشه يابي نيز کرده اند؟ و اگر کرده اند علت را در چه مي دانند؟ جواب اين است که در بروز سرطان و پديده سرطاني شدن نسوج و اعضاء بدن انسان عوامل مختلفي موثر است خيليبه ندرت ميتوان يافت که تنها يک عامل علت و زمينه ساز براي يک سرطان باشد.

با قاطعيت مي توان گفت که عواملي همچون آلودگيهاي صنعتي در هوا و خاک- زندگيهاي ماشيني- دستکاري هاي انجام يافته در توليد و استحصال مواد غذايي- شيوه هاي نگهداري مواد غذايي- استرس هاي زندگي دخالت انسان در روند هاي طبيعي از علل اصلي بروز سرطانها هستند که صد متاسفانه هر روز نيز اين عوامل تشديد مي شوند. اما وظيفه ما چيست؟

بي ترديد اصلاح تمام موارد مخرب فوق الذکر از عهده يک فرد يا يک سازمان و يا يک کشور برنمي آيد ولياين هم دليل نمي شود که هر فرد دست روي دست گذاشته و منتظر يک پنجره آسماني شده و يا منتظر بالا دستي ها باشد. پس وظيفه تک تک افراد جامعه اين است اطلاعات علمي و بهداشتي و مخصوصا" بهداشت در رژيم و عادات غذايي خود را بالا برده و از رهاورد اين اطلاعات تا حد امکان رژيم غذايي خود را تنظيم نمايند که اين غذاها فاکتور و يا کوفاکتوري براي زمينه سازي رشد سرطان در بدن نباشد.

مقاله زير خلاصه اي از چند مقاله و گزارش علمي جديد است که شيوه صحيح مصرف غذا را که در پيشگيري از بروز سرطان است را بيان

مي کند.

محققان تأكيد دارند كه مي توان خطر ابتلا به سرطان را با اهميت دادن به غذاها و مكمل هاي غذايي كه حاوي آنتي اكسيدان ها و مهاركننده هاي طبيعي استروژن هستند (استروژن يک هورمون طبيعي در بدن مي باشد که توليد و مصرف زيادي آن و افزايش عملکرد آن در نسوج بدن مي تواند محرک سرطان باشد )كاهش داد. در اينجا نظري اجمالي بر اين مواد غذايي داريم. بايد به خاطر بسپاريم که هيچ ماده غذايي واحدي نمي‌تواند خطر سرطان را کاهش دهد، اما ممکن است کاربرد ترکيب مناسب مواد غذايي در کاهش دادن اين خطر مهم باشد. و بعنوان يک اصل کلي درتعيين مواد غذايي مصرفي، بايد بين دست کم دو سوم مواد غذايي گياهي و حداکثر يک سوم مواد غذايي حيواني موازنه برقرار شود. اين رژيم غذايي ابزار مهمي براي مبارزه با سرطان است و شاه کليد مقابله غذائي با بروز سرطان مي باشد. بايد گزينه‌هاي بهتر و بدتر مواد غذايي را بررسي و ارزيابي نمود. به طور کلي اين رژيم سلامت، بايد بر پايه افزايش مصرف ميوه ها و سبزي ها، غلات کامل، ماهي و غذاهاي دريايي و کاهش مصرف گوشت قرمز، چربي حيواني، قندهاي ساده، شکلات، آبنبات و ميان وعده هاي چرب و شيرين مانند چيپس و پفک، کيک هاي شکلاتي، شيريني ها و...باشد.

ميوه ها و سبزيجات:ميوه ها و سبزيجات از نظر مواد مغذي محافظ نظير آنتي آكسيدان ها غني هستند. آنتي اكسيدان ها، راديكال هاي آزاد مسبب سرطان را خنثي مي كنند. در مطالعات اخير ژانگ از دانشگاه هاروارد دريافت زناني كه روزانه بيشتر از ? وعده غذايي از ميوه ها و سبزيجات استفاده مي كنند خطر رشد و توسعه سرطان سينه در قبل از يائسگي آنها تا ?? درصد كاهش مي يابد.در مطالعه اي ديگر روشن شد رژيم هاي غذايي كه از نظر سبزيجات غني هستند خطر ابتلا به سرطان سينه را تا ?? درصد كاهش مي دهند.

 

ويتامينC :براي مقابله با بروز سرطان عالي است. ويتامينC ، توليد نيتروزآمين را كه يك ماده سرطانزا است، كاهش مي دهد. اين ماده در اثر مصرف زياد محصولات گوشتي مثل سوسيس و كالباس به مقدار زياد وارد بدن مي شود. كيوي، پرتقال تازه، نارنگي ، خربزه، گريپ فروت، ليمو ،توت فرنگي و طالبي از ميوه هاي داراي ويتامينC زياد هستند و از سبزيجات؛ كلم بروكلي، فلفل سبز، كلم پيچ و گوجه فرنگي ، ويتامينC زيادي دارند.

 

 

ويتامين: Eمهمترين آنتي اكسيدان محلول در چربي بدن ويتامين E است. ويتامين E مي تواند از تخريب سلول هاي چربي پستان توسط راديكال هاي آزاد ممانعت به عمل آورد. توصيه مي شود ??? واحد ويتامين E طبيعي در روز مصرف كنيد.

 

فولات: فرآورده هاي گندم سبوس نگرفته، و همچنين آب پرتقال و خربزه و توت فرنگي‌، منابع مناسبي براي تأمين فولات هستند و در کمک به محافظت از بدن در برابر سرطان‌هاي روده بزرگ (کولون)، راست‌روده (رکتوم)، و پستان مفيد مي باشد.مواد غذايي ديگري که سرشار از فولات هستند مارچوبه و تخم مرغ منابع خوب ديگري براي تأمين فولات مي‌باشند، و فولات در جگر مرغ، لوبيا، دانه آفتاب گردان، و سبزيجات برگي سبز رنگ مانند اسفناج وجود دارد. بهترين راه به‌دست آوردن فولات خوردن قرص حاوي آن نمي‌باشد، بلکه بايد مقدار کافي ميوه، سبزي، و فرآورده هاي غلات غني‌سازي شده مصرف شود.

كاروتنوئيدها: خطر ابتلا به سرطان سينه پس از يائسگي را كاهش مي دهد. لوتئين موجود در كلم پيچ و خانواده او و ليكوپن كه در گوجه فرنگي وجود دارد از توسعه سرطان هاي سينه ممانعت به عمل مي آورد.خوردن گوجه فرنگي را با کاهش خطر چند نوع سرطان، از جمله سرطان پروستات، ربط داده‌اند.بتاكاروتن يك ضد سرطان قوي است كه توصيه مي شود 15 تا 25 ميلي گرم از آن در روز مصرف شود. مواد غذايي حاوي بتاكاروتن؛ سيب زميني شيرين، هويج، طالبي، گرمك، كدو تنبل، انواع كدو، اسفناج، كلم، انبه، فندق و گريپ فروت قرمز مي باشد. سعي كنيد روزي يكيا دو عدد هويج و يك عدد كدو در سالادتان ريز كنيد و گاهي به جاي كاهو، سالاد اسفناج تهيه كنيد.

سلنيوم : سلنيوم ديگر ماده مغذي است که به دليل آنتي اکسيدان بودن به عنوان يک ريزمغذي ضدسرطان در نظر گرفته مي شود. با اين حال مطالعات نظر بر آن دارند که اين تأثير ضدسرطاني سلنيوم در افرادي که دچار کمبود سلنيوم اند بيشترين ميزان است.

چربي هاي مناسب: رژيم هاي غذايي پرچربي خطر ابتلا به سرطان سينه را افزايش مي دهد البته اين بستگي به انواع چربي هاي مصرفي دارد. اسيدهاي چرب امگا ? كه در ماهي و دانه هاي روغني يافت مي شوند محافظت كننده مي باشند. روغن زيتون كه از اسيدهاي چرب امگا ? غني مي باشد همچنين خطر ابتلاي به سرطان سينه را كاهش مي دهد. خوردن ماهي اگر سرخ نشده باشد براي حداقل ? بار در هفته و مصرف روغن زيتون به عنوان روغن خوراكي اصلي توصيه شده است.

فيبر و گياهان مغذي: ميوه ها و سبزيجات از نظر فيبر خوراكي غني هستند و با كاهش خطر ابتلا به سرطان سينه رابطه دارند. تحقيقات نشان داد كه امكان دارد فيبر با كاهش سطح استروژن در بدن عمل مي كند.ضمناً يك گروه از تركيبات كه در گل كلم و گياهاني از اين خانواده يافت مي شود استروژن را به اشكال غيرسرطانزاي هورمون تجزيه مي كند.گياهاني كه از نظر فيبر مناسب مي باشند، سبزيجاتي با نشاسته پايين مي باشند نظير تره تيزك (شاهي)، گوجه فرنگي، سبزيجات برگ دار علاوه بر آن حبوبات، غلات و گردو و فندق توصيه شده است.

ايزوفلاون هاي سويا:دو فلاونوئيد آنتي اكسيدان در سويا به نام هاي جنيستين و دايدزين استروژن هاي ضعيفي هستند كه به سلول ها حمله كرده و از اثر تكثيركنندگي سلولي آن ممانعت به عمل مي آورند و خيلي قويتر از هورمون عمل مي كنند.

کوانزيم Q10از خطر ابتلا و عود مجدد سرطان سينه مي كاهد. زنان مبتلا به سرطان سينه و زناني كه داراي توده هاي غيرسرطاني هستند نسبت به زنان سالم هميشه از سطح پايين COQ?? در خون برخوردارند.

زردچوبه:حفاظت حاصل از استفاده ادويه کورکومين که جزء اصلي تشکيل‌دهنده ادويه هندي بنام زردچوبه مي‌باشد و ماده‌اي است که از پتانسيل ضدسرطاني بودن برخورداراست. در مطالعات آزمايشگاهي مشخص شده است که کورکومين مي‌تواندتغيير شکل، تکثير، و حمله سلول‌هاي سرطاني را در گروه متنوعي از سرطان‌ها مهار کند.

مواد غذايي موثر در پيشگيري از بروز سرطان

 سير :سير حاوي ترکيبات گوگرد است که سيستم ايمني بدن را تحريک کرده و پتانسيل بالايي در نابودي تومورهاي سرطاني دارد. مطالعات نشان داده که سير به ميزان قابل توجهي از بروز سرطان معده جلوگيري کند.

 کلم بروکلي :بروکلي، يک گياه مغذي ضد سرطان است که مصرف آن بسيار توصيه مي شود. اما بايد توجه داشته باشيد که امواج مايکروويو ?? درصد از خاصيت ضد سرطاني بروکلي را از بين خواهد برد؛ پس پيشنهاد مي شود، آن را به صورت بخارپز و يا در سالاد و سوپ استفاده کنيد.

 مغزهاي آجيل و خشکبار: آجيل سرشار از سلنيوم است. سلنيوم ماده معدني کميابي است که سلولهاي سرطاني را متقاعد به خودکشي کرده و به سلولها در تعمير DNA خود کمک مي کند. مطالعات انجام شده بر روي بيش از هزار مرد مبتلا به سرطان پروستات، نشان داد که سرعت پيشرفت اين بيماري در افرادي از اين گروه که خون آنها حاوي بالاترين حد سلنيوم بوده به نسبت افرادي با سلنيوم پايين، در طول ?? سال ?? درصد کاهش يافته است..

 مرکبات : بر اساس تحقيقات محققين استراليايي، مصرف روزانه مرکبات، خطر ابتلا به سرطان دهان، گلو و معده را تا ?? درصد کاهش خواهد داد.

 زغال اخته :زغال اخته از لحاظ قدرت آنتي اکسيداني رتبه يک را به خود اختصاص داده است. آنتي اکسيدان ها در خنثي کردن راديکالهاي آزاد نقش بسزايي دارند. راديکال هاي آزاد، ترکيبات ناپايداري هستند که منجر به آسيب رساندن به سلولها و بروز سرطان مي شوند.

 ماهي :محققين استراليايي دريافتند که خطر ابتلا به سرطان خون، در افرادي که در هفته چهار وعده و يا بيشتر ماهي مصرف مي کنند به يک سوم کاهش مي يابد. مطالعاتي ديگر نشان داده است که مصرف ماهي هاي چرب از جمله سالمون، ساردين، تن، حلزون، ميگو و با کاهش سرطان اندومتر در خانمها نسبت مستقيم دارد. اينجاست که به فوايد شگفت انگيز امگا ? پي مي بريم.

 کيوي :کيوي حاوي مقادير زيادي ويتامين C، ويتامين E، لوتئين، مس و خاصيت آنتي اکسيداني است. اين ميوه در مقابل سرطان همانند يک نارنجک دستي عمل مي کند.

 پيازچه :رژيم غذايي سرشار از پياز ممکن است خطر ابتلا به سرطان پروستات در مردان را تا ?? درصد کاهش دهد. اين تأثير زماني شدت مي يابد که به صورت خام و يا نيم پز مصرف شود. سعي کنيد تره فرنگي، پيازچه، پياز و موسير را هيچگاه فراموش نکنيد.

آرتيشو يا همان کنگر فرنگي : منبع اصلي آنتي اکسيداني به نام «سيلي مارين» است که به پيشگيري از سرطان پوست کمک زيادي مي‌کند.

عوامل موثر در ايجاد سرطان پستان:

vاستروژن:اين هورمون در حالي كه براي سلامتي و توليد نسل ضروري است همچنين باعث توسعه رشد سرطان هاي سينه مي شود. سطوح بالاي استروژن در خانمها چهاربرابر احتمال ابتلا به سرطان سينه را افزايش مي دهد.

 

vافزايش وزن: زناني كه پس از سن ?? سالگي افزايش وزن پيدا مي كنند به طور معني داري خطر ابتلا به سرطان سينه در آنها افزايش مي يابد. مطالعه اي در دانشگاه هاروارد نشان داد، زناني كه وزنشان در حدود ?? كيلوگرم يا بيشتر از آن افزايش مي يابد نسبت به زناني كه كمتر از ? /? كيلوگرم افزايش وزن دارند، خطر ابتلا به سرطان سينه دوبرابر مي شود.

 

 

vاستعمال دخانيات: زناني كه روزانه تعداد ? بسته سيگار يا بيشتر از آن را مصرف مي كنند بيشتر از ?? درصد احتمال مرگ در اثر ابتلا به سرطان سينه را دارا هستند.

 

vاسترس: طي مطالعاتي در انگليس مشخص شد كه فشارهاي روحي رواني شديد مي تواند خطر ابتلا به سرطان سينه را تا ? درصد افزايش دهد. استرس در توليد هورمون ها تغييراتي ايجاد مي كند و ممكن است منجر به افزايش ژن سرطان شود.

مواد غذايي که سرطان‌زا هستند:

گوشت‌هاي فرآوري شده:غذاهاي آماده، سوسيس و کالباس و هات‌داگ حاوي مواد نگهدارنده هستند؛ آنها داراي نيترات سديم و نيتريت سديم هستند که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ و انواع سرطان وجود دارد.

نوشيدني‌هاي گازدار: پر از قند، رنگ‌هاي غذايي و مواد شيميايي است؛ اين نوع نوشيدني‌ها بدن را اسيدي مي‌کنند و سلول‌هاي سرطاني را پرورش مي‌دهند.

مواد‌غذايي و نوشيدني‌هاي رژيمي:نوشيدني‌هاي رژيمي بدتر از نوشيدني‌هاي گازدار هستند، در کل محصولات رژيم غذايي، آسپارتام به وجود مي‌آورند؛ آسپارتام يک شيرين کننده مصنوعي است و در رستوران‌ها ، سوپرمارکت‌ها و حتي آشپزخانه شما وجود دارد و شما به ندرت مي‌توانيد يک بسته آدامس يا شيريني بدون آسپارتام پيدا کنيد؛ پاکت‌هاي حاوي شکر در رستوران‌ها نيز داراي آسپارتام هستند.

ذرت بو داده:ذرت بو داده آماده، با مواد شيميايي درست شده است که مي‌تواند موجب نازايي، سرطان‌هاي کبد، بيضه‌ها و لوزالمعده شود؛ پس بهتر است خودتان ذرت را به روش قديمي درست کنيد.

آرد سفيد تصفيه شده: اين عنصر در غذاهاي فرآوري شده وجود دارد و کربوهيدرات بيش از اندازه دارد؛ مصرف به طور منظم کربوهيدرات‌هاي تصفيه شده 220 درصد باعث سرطان سينه در زنان مي‌شود.

روغن‌هاي هيدروژنه:روغن‌هاي هيدروژنه معمولاً براي ذخيره غذاهاي فراوري شده استفاده مي‌شود که مي‌تواند به بيماري‌هاي ناتوان کننده سيستم بدني، مانند سرطان منجر شود.

عادت هاي سرطان‌زا: براي پيشگيري از سرطان با اين عادت‌هاي غذايي خداحافظي کنيد

زياده‌روي در مصرف گوشت قرمز و چربي‌هاي اشباع: محققان دانشگاه هاروارد به اين نتيجه رسيده‌اند، احتمال ابتلاي افرادي که هر روز گوشت قرمز مي‌خورند، به سرطان روده بزرگ 3 برابر بيشتر است.وقتي گوشت قرمز را به مدت طولاني در معرض دماي بالا قرار مي‌دهيم و سطح آن مي‌سوزد، ترکيب‌هاي سرطان‌زايي در آن به وجود خواهد آمد. بررسي‌ها نشان داده‌اند بخش‌هاي قهوه‌اي تيره يا سوخته گوشت، احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ را بالا خواهد برد.

در آقاياني هم که چربي‌هاي اشباع را بيش از اندازه دريافت مي‌کنند، سرطان پروستات نيز بيشتر ديده مي‌شود.

زياده‌روي در مصرف غذاهاي شور:نتايج يک مطالعه که در ژاپن انجام شد، ارتباط بين خوردن غذاهاي شور و افزايش 15 درصدي احتمال ابتلا به سرطان را به اثبات رساند.

جالب است بدانيد که نمک دريافتي باعث مي‌شود باکتري هليکوباکتر (عامل بروز سرطان معده) در معده به راحتي فعاليت و زمينه بروز سرطان را در اين ارگان فراهم کند.

زياده‌روي در مصرف شکر سفيد و قهوه‌اي: نتايج يک تحقيق ايتاليايي نشان داده است در افرادي که زياد شکر مي‌خورند، احتمال ابتلا به سرطان پانکراس 78 درصد بيشتر است. در اين مطالعه محققان سلول‌هاي سرطاني پانکراس را در معرض قند فروکتوز قرار دادند (نوعي قند که در محصولاتي مانند انواع نوشيدني‌هاي شيرين وجود دارد) و مشاهده کردند رشد سلول‌هاي سرطاني و پيشرفت سرطان در مقايسه با سلول‌هايي که در معرض گلوکز قرار گرفته‌اند، در اين حالت بيشتر مي‌شود.

مصرف غذاهاي کهنه و کپک‌زده: بررسي‌ها نشان داده‌اند خوردن مواد غذايي کپک‌زده نيز به دليل داشتن سم «آفلاتوکسين» مي‌تواند زمينه‌ساز بروز سرطان باشد به خصوص سرطان معده، بنابراين از خوردن مواد غذايي کپک‌زده‌اي مانند سيب‌زميني، بادام‌زميني، قارچ و انواع جوانه‌ها خودداري کنيد.

زياده‌روي در مصرف غذاهاي سرخ شده:نتايج بررسي‌ها نشان داده‌اند مصرف مواد غذايي سرخ شده در دماي بالاتر از 248 درجه فارنهايت، مانند سيب‌زميني سرخ شده و چيپس، ترکيب سرطان‌زايي به نام «آکريلاميد» را وارد بدن مي‌کند. محققان دريافته‌اند با مصرف يک بسته چيپس، 500 برابر بيشتر از حد مجاز اعلام‌شده از سوي سازمان جهاني بهداشت، آکريلاميد وارد بدن خواهد شد. اداره بهداشت و غذا و داروي آمريکا نيز اعلام کرده اين ترکيب مهم‌ترين عامل بروز سرطان تخمدان و رحم است.

زياده‌روي در مصرف فرآورده‌هاي گوشتي (سوسيس و کالباس): اين محصولات افزودني‌هايي به نام نيترات و نيتريت دارند که در بدن به نيتروزآمين تبديل مي‌شود. نتايج بررسي‌ها نشان داده‌اند عادت به خوردن اين فراورده‌ها، احتمال ابتلا به سرطان پانکراس را تا 67 درصد افزايش مي‌دهد. به علاوه احتمال بروز تومور مغزي در کودک مادراني که در دوران بارداري از اين محصولات استفاده مي‌کرده‌اند، به ميزان قابل‌ملاحظه‌اي بيشتر خواهد بود.

زياده‌روي در مصرف ماهي‌هاي پرورشي:اغلب ماهي‌هاي پرورشي در مقايسه با ماهي‌هاي آزاد، داراي دوز بالايي از ترکيبي سرطان‌زا به نام PCB هستند.

دهانشويه ها: دانشمندان در آخرين تحقيقات خود دريافتند دهانشويه هاي حاوي اتانول احتمال ابتلا به سرطان دهان را افزايش مي دهد.

آنها بر اين باورند که اتانول بافت هاي دهاني را در برابر مواد سرطان زا مانند سيگار، آسيب پذير مي کنند.

دانشمندان معتقدند اسـتفاده از دهانشويه ها بهتر است چند روز در ميان به صورت غرغره کردن باشد و از خوردن آن خودداري شود

استاتين: استاتين نوعي داروي کاهنده کلسترول و فشار خون است. دانشمندان طي تحقيقاتي که روي ??? هزار نفر انجام شد، دريافتند افرادي که از داروهاي حاوي استاتين در مقادير بالا استفاده کردند ريسک فاکتورهاي ابتلا به انواع سرطان مانند سرطان سينه، سرطان روده بزرگ و سرطان پروستات در آنها افزايش پيدا کرده است.

تلفن همراه: محققان معتقدند استفاده بيش از حد از تلفن همراه به سبب امواج مضري که از آنها ساطع مي شود بر مغز و بافت آن تأثير گذاشته و سبب ايجاد سلول هاي سرطاني مي شوند.

ضدعرق ها: محققان معتقدند، آلومينيوم موجود در ضدعرق ها و دئودورانت ها که "پارابن " ناميده مي شود مانند هورمون استروژن عمل کرده و استفاده بيش از حد آن خطر ابتلا به سرطان سينه را در زنان افزايش مي دهد.

 رنگ مودانشمندان با آزمايشاتي که روي افرادي که از رنگ مو استفاده مي کنند دريافتند استفاده مکرر از رنگ موها افراد را در معرض ابتلا به سرطان قرار مي دهد.

از خوردن مواد غذايي آماده (فست فود) اجتناب شود احتمالاً مصرف هرازگاهي يک همبرگريا يک ساندويچ سوسيس ضرري ندارد. اما کاهش دادن ميزان مصرف گوشت‌هاي فرآوري شده، مانند سوسيس دودي ،کالباس و همبرگر امکان دارد در کمتر کردن خطر سرطان هاي روده بزرگ و راست‌روده (کولورکتال) و معده مفيد باشد. همچنين، ممکن است خوردن گوشت هايي که با دودي کردن يا با استفاده از نمک نگهداري شده‌اند شخص را در معرض عواملي قرار دهد که به‌طور بالقوه مي‌توانند باعث ايجاد سرطان بشوند.

 

خلاصه‌اي از دستورالعمل‌هاي توصيه شده توسط سازمان‌هاي حمايتي، ‌محققان، آژانس‌هاي دولتي و ارگان‌هاي بهداشتي كه قابل استفاده براي عموم مردم مي‌باشد:

oرژيمي ‌متنوع داشته باشيد. به خاطر داشته باشيد كه مواد مغذي مورد نياز شما تنها از يك يا دو منبع تامين نشود. در رژيم روزانه خود از تمام گروه‌هاي غذايي: ميوه‌ها، سبزي ها، غلات، گوشت، محصولات لبني و استفاده كنيد.

oوزن خون را همواره در حد متعادل نگه‌داريد. چاقي عامل اصلي بوجود آورنده بسياري از بيماري‌ها از قبيل بيماري‌هاي قلبي، ‌عروقي، فشارخون، ديابت و زمينه‌ساز بعضي از سرطان‌ها است.

oمصرف چربي زياد، ‌غذاهاي حاوي چربي اشباع شده و كلسترول را محدود كنيد. رژيمي‌كه چربي آن بالاست مي‌تواند خطر ابتلا به سرطان‌هاي پستان، ‌پروستات، كولون و ركتوم را افزايش دهد.

oميزان غذاهاي نشاسته‌اي و فيبري را در رژيم خود افزايش دهيد. به آساني مي‌توان مقدار نشاسته و فيبر رژيم را با خوردن ميوه‌ها، ‌سبزي‌ها، سيب ‌زميني، دانه‌ها، نان‌ها و غلات كامل افزايش داد. يك رژيم پرفيبر احتمال ابتلا به سرطان كولون و ركتوم را كاهش مي‌دهد.

oمصرف شيريني را محدود كنيد. الگوهاي غذايي حاوي غذاهاي شيرين، اغلب پرچرب، با كالري زياد و تهي از مواد مغذي و معدني مي‌باشند كه چنين رژيمي ‌زمينه ‌ساز بروز بعضي از سرطان‌ها است.

oنمك رژيم غذايي خود را تا حد ممكن كاهش دهيد.

oمصرف نوشابه‌هاي الكلي را قطع كنيد. مصرف الكل مي‌تواند منجر به سرطان دهان، حلق، مري و كبد شود. ميزان ابتلا به سرطان در الكلي‌هايي كه سيگار مي‌كشند چندين برابر است.

 

تهيه کننده: مسئول واحد تغذيه بيمارستان بهبود ( مهان فر)

باتقدير و تشکر از زحمات جناب آقاي ديندوست

 

 

Last modified on دوشنبه, 11 خرداد 1394 08:09
Rate this item
(0 votes)

آخرين يافته هاي پزشكي

مطالب قبل