تبریز 2018
MRI
کسب اولین مجوز پذیرش بیماران بین الملل
درباره بيمارستان
سي تي اسكن اسپيرال

برگزاری مانور ایمنی و اطفاء حریق در بیمارستان فوق تخصصی بهبود

  

در راستای آمادگی واحدهای درمانی برای مقابله با بحران های احتمالی و تمرین عملیاتی برای مواقع بحران ،با حضور تیمهای مختلف اطفاء ، نجات و پزشکی ، مانور دورمیزی و تخلیه بیمارستان وایمنی و اطفاء حریق در بیمارستان بهبود اجرا شد .

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود ، این مانور در راستای تمرین و آموزش پرسنل و کادر درمانی – خدماتی بیمارستان و با هدف آماده سازی واحدها و تجهیزات بیمارستان به هنگام وقوع آتش سوزی های پیش بینی نشده و غیر مترقبه در بخشهای بیمارستان اجرا شد . عباس دیندوست -رئیس عملیاتی مانور - در این مورد گفت : به منظور آشنائی و آگاهی و آمادگی پرسنل اداری و کادر درمانی – خدماتی با هرگونه احتمال وقوع حریق و نحوه عملیاتی اطفاء حریق در بیمارستان این مانور اجرا شد که به لطف خدا و با هوشیاری و هماهنگی اعضاء شرکت کننده در این مانور به خوبی و بدون هیچ مشکل و صدمه ای به پایان رساندند .

این مانور با آتش سوزی در یکی از بخشهای بیمارستان شروع شد و سپس با اعلام گزارش آتش سوزی توسط سرپرستار بخش به مرکز پیام و تلفنخانه و اعلام حالت فوق العاده و کد 1125 توسط مرکز پیام ، بلافاصله گروه بررسی واطفاء حریق سریعا خود را به محل حادثه می رسانند و سرتیم اطفاء حریق با بررسی دقیق موضوع فوراً نسبت به خاموش نمودن آتش اقدام و دستور تخلیه بخش را صادر می نماید . با خاموش شدن آتش ، گروه نجات با رعایت دقیق مسائل ایمنی و درمانی بیماران بستری در بخش را یک به یک ازبخش خارج و سریعا به بخش اورژانس منتقل می نمایند . در بخش اورژانس پزشکان و پرستاران سریعا شروع به چکاب و احیای بیماران نموده و طبق تجویز پزشک داروهای لازم به بیماران تجویز می شود . در پایان مانور بیماران بدون هیچ عارضه ای از جریان آتش سوزی موقتا به بخش دیگری جهت بستری منتقل می شوند و تیم کارشناسی و کمیته بحران و بلایای بیمارستان به بررسی مشغول چرائی و چگونگی حادثه اتفاق افتاده و سنجش نکات ضعف و قوت تیم ها پرداختند و مقرر گردید هر 6 ماه یکبار یک مانور تمرینی در بیمارستان انجام شود .    

 

 

 

 

 

Last modified on چهارشنبه, 29 آذر 1396 15:35
Rate this item
(4 votes)

معرفي يك بيماري شايع در 10 جمله

مطالب قبل