MRI
کسب اولین مجوز پذیرش بیماران بین الملل
درباره بيمارستان
سي تي اسكن اسپيرال

برگزاری کنفرانس سلامت بانوان در بیمارستان بهبود

برگزاری کنفرانس سلامت بانوان به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی (سبا ) در بیمارستان بهبود

به مناسبت هفته ملی سلامت بانوان ایرانی ( سبا )، کنفرانس سلامت بانوان با سخنرانی دکتر ادیانی – متخصص جراحی عمومی و فلوشیپ جراحی پستان – در سالن کنفرانس بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، این کنفرانس با حضور مدیرعامل، پرسنل و کادر درمانی بیمارستان و کارشناسان طرح روبان صورتی در سالن کنفرانس دکتر ایمانی از ساعت 8 صبح برگزار گردید. در این کنفرانس ، دکتر ادیانی به بیان تعاریف و مشخصه های عوامل تهدید کننده سلامت زنان و نقش مهم تغذیه و روابط اجتماعی و مسائل روحی و روانی در ابتلا به انواع سرطانهای شایع در بانوان اشاره کرد. وی همچنین به مقایسه آمار مبتلایان به کانسر در ایران و جهان و کشورهای پیشرفته پرداخت که در این بین آمار مبتلایان به کانسر در ایران در بین زنان نگران کننده اعلام شد. دکتر ادیانی پیشنهاد داد در جلسه ای مجزا به ارائه راهکارها و عوامل کنترل کننده در خانواده ها برای عدم ابتلا و شیوع سرطان در زنان و آموزش آگاه سازی خواهد پرداخت. پس از ایراد سخنرانی دکتر ادیانی، خانم گیلزاد کارشناس ارشد رشته پرستاری و مسئول طرح روبان صورتی- آگاه سازی بانوان در پیشگیری از ابتلا به سرطان پستان- مقاله ای در مورد هفته پیشگیری و آگاه سازی بانوان از ابتلا به سرطان پستان که اول اکتبر هر سال مصادف با نهم مهرماه امسال بود ارائه داد که در پایان خبر درج می گردد.

    باز مهر آمد، مهر و مهرباني، ياريگري و كمك رساني...

    و ما باز ايستاده ايم، مستمر و مستحكم، با راهكارهاي نوين پيشگيري و اطلاع رساني...

    پيمان بسته ايم تا آگاهي دهيم، پشتيباني كنيم از دردمنداني كه در اين كارزار در نبردند...

    ما همچنان در تلاشيم تا در اين چالش، مامني امن تر بيافرينيم، دستهاي دردمند آنان را در دست فشرده و راه شاد زيستن را روشن نماييم. هم اينك با بيش از ده سال تلاش و مداومت بر قله اي ايستاده ايم، و سرافرازانه مدعي اولين پيغام رسان، راهگشا و امدادگر مبتلايان و دردمندانيم. پرچم اكتبر صورتي را كه از سال 1997 در سراسر جهان به اهتزاز درآمده، سرافرازتر نموده و خود نيز سردمدار اين جنبش از سال 2007 بوده ايم. هم اكنون در ماه اكتبر همراه و همگام با سراسر دنيا به نوبه خود پرچم دار اين چالش عظيم هستيم. همواره مي كوشيم تا اين مهمترين ركن اعتلاي سلامت جامعه را پررنگ تر نماييم.

سال 1395 در يك بسيج همگاني در بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي بهبود در برنامه 10 روزه كمپين روبان صورتي در زمينه آگاه سازي سرطان پستان در طرحي يكپارچه و متحد بيش از پيش فعاليت نموديم؛ با اتوبوس سلامت در سطح شهر فعالانه تلاش نموده و با برگزاري جلسات آموزشي و معاينه خانم ها و آگاه سازي هرچه بيشتر در زمينه ارتقاء سلامت و اصلاح تغذيه در حفظ و پايداري خانواده ها يعني مهمترين ركن جامعه كوشيديم. سال 96 در يك برنامه يكروزه در پارك ائل گولي تبريز ضمن آگاه سازي و آموزش هاي تغذيه اي و بهداشتي، برنامه هاي ورزشي و كنترل ديابت را نيز هر چه پررنگ تر ساختيم. هم اكنون نيز درصدد مداومت و پايداري و گسترش هرچه بيشتر اين چالش بوده در اين راستا ثابت قدميم.

  اكتبر، ماه آگاهي بخشي جهاني چالشي همگاني مي طلبد. ما دست اندركاران طرح آگاه سازي سرطان پستان با نماد روبان صورتي، اكتبر صورتي را ارج مي نهيم و گرامي مي داريم. برنامه غربالگري سرطان پستان را پررنگ تر و با پايداري بيشتر ادامه مي دهيم. هم اكنون ادعا داريم كه واحد معاينات رايگان پستان در زمينه غربالگري سرطان پستان، فعال ترين مركز در آذربايجان شرقي و شايد در كل ايران است؛ كه با قدمت12 ساله در حدود يكصدوسي هزار پرونده الكترونيكي و كاغذي دارد، و همه روزه از ساعت 8 الي 13:30 در راستاي ارتقاء سلامت خانواده ها واحدي فعال است.

  ما در بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي بهبود، روبان صورتي را آرماني مقدس نام نهاديم؛ و در اين راستا رسالت آرماني خويش را گسترده تر خواهيم كرد و با استعانت از ياري خداوند منان سلامت جهاني را به ارمغان خواهيم آورد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Last modified on دوشنبه, 30 مهر 1397 11:19
Rate this item
(1 Vote)

معرفي يك بيماري شايع در 10 جمله

مطالب قبل