همه با هم کرونا را شکست میدهیم
گرامیداشت  و تجلیل از خدمات کادر درمان و پشتیبانی بیمارستان بهبود
كرونا
درباره بیمارستان بهبود
MRI
کسب اولین مجوز پذیرش بیماران بین الملل
سي تي اسكن اسپيرال
رادیولوژی
طب هسته ای

اوقات شرعی

طراحی سایت
جمعه 9 خرداد 1399.
:تاريخ شمسی
الجمعة 7 شوال 1441.
:قمری
May 29 2020.
:میلادی

آخرین یافته ها درباره کرونا ویروس

داروی کرونا ویروس

دانشمندان استرالیایی اعلام کردند داروی موثر کرونا ویروس را حداقل تا 6 ماه آینده نخواهند توانست به بازار ارائه دهند و تا آن زمان ، مردم از سفر کردن پرهیز کنند .

واکسن کرونا ویروس Covid-19

اولین واکسن کرونا ویروس با همکاری دو موسسه انستیتو ملی  آلرژی و بیماری های عفونی با کمپانی بیوتکنولوژی کمبریج ماساچوست ساخته شد و از بین 45 نفر داوطلب آزمایش آن 4 نفر انتخاب شدند . اولین دوز واکسن در 17 مارس 2020 تزریق شد. این واکسن سه مرحله ای خواهد بود و 6 هفته بعد دوز دوم واکسن ها برای داوطلبین تزریق خواهد شد. دوز سوم واکسن 28 روز بعد از دوز دوم تزریق خواهد شد . در طول این مدت و بمدت 14 ماه افراد داوطلب تحت نظر مستقیم پزشکان خواهند بود و نمونه خون آنها مداوم گرفته شده و پاسخ ایمنی بدن بررسی خواهد شد.

دانشمندان در طول این مدت از تجارب قبلی در سنتز واکسن MERS استفاده خواهند نمود.

وزارت بهداشت فرانسه

مصرف داروی ایبوپروفن در کنترل علائم بیماری کرونا ویروس به هیچ وجه نبایدتجویز شود. این دستورالعمل بر اساس جمیع نظرات پزشکان درگیر درمان بیماران کرونایی حاصل شده است.

خدمات سازمان بهداشت جهانی در پاندمی کرونا ویروس

این سازمان 531هزار ماسک – 350هزار جفت دستکش – 40هزار ست رسپیراتور و 18هزار گان ایزولاسیون از انبارهای دپوی خود در دبی و اکراین به 24 کشور درگیر شدید با کرونا ارسال می کند.

کمبود ماسک N95 در کل دنیا

طبق گفته سازمان بهداشت جهانی WHO ماسک N95 نسل دو تقریبا در همه کشورهای جهان کم میباشد .

 هتل و تیم کثیف

پزشکان بیمارستان های هنگ کنگ بعد از اتمام شیف کاری به خانه های خود نمی روند و به اتفاق پرسنل تیم ها به هتل هایی در جوار بیمارستانهای خود که ( هتل کثیف ) گفته میشود اسکان می کنند . در آنجا این تیم های درمانی را تیم کثیف و هتل های مربوطه هتل کثیف می نامند . این اقدام در راستای جلوگیری از توسعه و شیوع بیماری کرونا بوده و بدین وسیله تیم های درمانی ، بیماری را از جامعه و خانواده خود مصون نگه می دارد .

 دکتر عباس دیندوست – مشاور مدیرعامل

Last modified on پنج شنبه, 28 فروردين 1399 07:04
Rate this item
(1 Vote)

آخرين يافته هاي پزشكي

مطالب قبل