شعار بهبود
من به خاطر تو ماسک میزنم
همه باهم کرونا را شکست می دهیم
گرامیداشت  و تجلیل از خدمات کادر درمان و پشتیبانی بیمارستان بهبود
كرونا
درباره بیمارستان بهبود
کسب اولین مجوز پذیرش بیماران بین الملل
MRI
سي تي اسكن اسپيرال
رادیولوژی
طب هسته ای

اوقات شرعی

طراحی سایت
سه شنبه 7 بهمن 1399.
:تاريخ شمسی
الثلاثاء 13 جماد ثاني 1442.
:قمری
Jan 26 2021.
:میلادی

واکسن کرونا چه مدت در بدن ایمنی ایجاد می کند ؟

از جمله سوالات رایج جوامع از همدیگر، مردم و پزشکان این است که بعد از ابتلا به بیماری کووید-19ویا بعد از واکسیناسیون با واکسن های تائید شده کرونا ویروس بدن چه مدت در برابر ابتلا مجدد و یا ابتلا به بیماری کووید 19 ایمن است؟ بدن بعد از ابتلا به بیماری کووید-19 چه مدت ایمن خواهد بود ؟ آیا بعد از واکسیناسیون تست کرونا یا تست ویروس ها مثبت خواهد بود ؟

جوابی که CDC آمریکا و EU اروپا به این سوالات داده اند تقریبا" یکسان و بطور خلاصه بشرح زیر است :

اولا بدلیل کمی اطلاعات و کمی زمان شیوع جهانی بیماری نمی توان دقیق قضاوت نمود که بدن انسان چه مدت بعد از ابتلا     ( واکسیناسیون طبیعی ) و یا بعد از واکسیناسیون با واکسن های مورد تائید و استاندارد ( واکسیناسیون القایی= ایمنی اکتیو ) در برابر بیماری کووید 19 ایمن خواهد بود .

در ثانی بدلیل شرایط خاص بدن انسان ها طول مدت ایمنی هم در اشخاص مختلف متفاوت خواهد بود زیرا که توانایی بدن انسان ها برای ساخت ایمونوگلوبولین ها با همدیگر فرق دارد و در کل هرچه توان بدن فردی برای ساخت آنتی بادی بیشتر باشد طول ایمنی این افراد طولانی ترخواهد بود و برعکس ، منابع تائید نشده طول ایمنی بعد از ابتلا به کووید-19 را از چند ماه تا دوسال و ایمنی بعد واکسیناسیون را از 1 تا 14 سال ذکر کرده اند که فعلا زیاد قابل اتکا نیست .

اما در پاسخ سوالی مبنی بر اینکه بعد از واکسیناسیون آیا تست ویروس ( تست کرونا ) افراد مثبت کاذب گزارش خواهد شد . CDC جواب می دهد ؟ خیر بعد از واکسیناسیون جواب مثبت کاذب نداریم مگر اینکه در همان حال فرد مبتلا باشد .

منبع : سایت های رسمی CDC و EMA

دکترعباس دیندوست – مدیر داخلی بیمارستان

Last modified on شنبه, 20 دی 1399 06:55
Rate this item
(1 Vote)

آخرين يافته هاي پزشكي

مطالب قبل