تبریز 2018
MRI
کسب اولین مجوز پذیرش بیماران بین الملل
درباره بيمارستان
سي تي اسكن اسپيرال
مديريت سايت

مديريت سايت

برگزاری کنفرانس پویش سلامت همگانی همزمان با گرامیداشت هفته سلامت در بیمارستان بهبود

همزمان با آغاز هفته سلامت و در راستای شعار هفته جهانی سلامت – سلامت برای همه، درهمه جا - کنفرانس پویش سلامت همگانی توسط دکتر تبریزی با حضور پرسنل اداری و کادر درمانی و مدیر عامل و رئیس بیمارستان بهبود در سالن کنفرانس دکتر ایمانی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، در این کنفرانس آموزشی، دکتر تبریزی با اشاره به شعارهای سازمان بهداشت جهانی، شعار امسال را با توجه به سومین بار تکرار این شعار در 40 سال اخیر توسط سازمان بهداشت جهانی، از لحاظ تمام جوانب و معیارها خصوصا موقعیت کنونی بهداشت در جهان و کشورمان و وقایع رخداده در منطقه بسیار با اهمیت خواند و به بررسی علل عدم تحقق این شعار در برخی کشورها و ایران پرداخت. وی با اشاره به هدف اصلی سازمان بهداشت جهانی از عمومی نمودن بهداشت در بین مردم جهان، به دو اصل عدم پرداخت از جیب مردم و تامین اولیه منابع مالی توسط دولت را به عنوان فاکتورهای اصلی اجرای طرح سلامت همگانی در دنیا معرفی کرد که می بایست هردو در جایگاه خود عملیاتی شوند. بدین صورت که هرچه قدر هزینه های هنگفت درمان توسط مردم پرداخت نشود و در عوض منابع مالی درمان بیماران توسط دولت و از طرق مختلف صحیح تامین و پرداخت گردد، می توان به مدیریت صحیح طرح سلامت همگانی در جهان دست یافت. دکتر تبریزی با اشاره به کشورهائی که موفق به اجرای طرح سلامت همگانی شده اند عامل پول و ثروت را در اجرای این طرح کم رنگ دانست چرا که کشورهائی مثل شیلی و روآندا و چند کشور فقیر دنیا نیز توانسته اند به این امر مهم دست یابند . وی در پایان کنفرانس خود به بررسی چرائی عدم اجرای صحیح طرح سلامت همگانی در کشورمان پرداخت و رشد صددرصدی بهداشت در روستاهای ایران را یکی از موفقیت های وزارت بهداشت در دوران دفاع مقدس و افزایش امید به زندگی در ایران را موفقیتی از دوران اخیر و عدم هماهنگی نهادها و موسسات دولتی و خصوصی در  ایجاد مراکز درمانی و ارائه خدمات بهداشتی و پزشکی را مهمترین دلیل عدم اجرای صحیح طرح سلامت همگانی در ایران دانست. در پایان از مدیریت بیمارستان بهبود به عنوان یکی از بیمارستانهای پیشرفته و استراتژیک در امر اجرای سلامت همگانی با اجرای طرح غربالگری سرطانها و غربالگری رشد و تغذیه کودکان و راه اندازی بخش ارتقاء سلامت در بیمارستان و نیز توسعه فضای فیزیکی و بروز رسانی دستگاههای درمانی و خرید دستگاههای مدرن و بروز پزشکی دنیا جهت استفاده عموم هموطنان، تقدیر و تشکر نمود و آرزوی توفیقات بیشتر را برای مدیریت و کادر درمانی بیمارستان بهبود خواستار شد.

روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی بهبود 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 مدیریت بیمارستان بهبود در روز آزمایشگاه، روز بزرگداشت حکیم جرجانی (آزمایشگر، پژوهنده و پزشک نابغه) از محل آزمایشگاه بیمارستان بهبود بازدید نموده و این روز را به همه همکاران این واحد تبریک گفتند.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 آغاز به کار مهد کودک بیمارستان بهبود

با عنايت مديريت و هيئت مديره  محترم بیمارستان فوق تخصصی بهبود و در راستای ايجاد امكانات رفاهي پرسنل، مهدکودک وآمادگی بهبود با استفاده ازمتد جدید و بهره گیری از روانشناسان و متخصصان تغذیه و رشد، در محیطی شاد و آرام و نشاط آورجهت نيل به اهداف ذيل تاسيس گرديده است:


1-  ايجاد بستري مناسب در راستاي رشد همه جانبه مشتمل بر ابعاد رواني ، اخلاقي ،معنوي ، اجتماعي و جسمي كودكان

2- پرورش درك و نگرش صحيح كودكان نسبت به وقايع محيط زندگي و محيط اجتماعي و شكوفايي استعدادهاي كودك در ابعاد مختلف

3- توسعه توانايي هاي كودكان در بيان انديشه و بروز احساسات و عواطف با استفاده از آموزش مهارت هاي زندگي ، هنري ، كلامي ، بازي ، شعر و نمايش .

4- آموزش مفاهيم اجتماعي نظير تعاون ، گذشت ، ايثار و نوع دوستي و كسب تجارب مختلف

5- كمك به اوليا در مراقبت ، نگهداري و پرورش كودكان و ايجاد ارتباط موثر دو جانبه بين كودك و اوليا .

  

 

 

کودکان ارزشمندترین سرچشمه های دنیا و بهترین امید برای آینده اند ، کودکان بیش از انتقاد به الگو و سرمشق نیازمندند.

کودک اعم از پسر یا دختر امانتی الهی و ودیعه ای آسمانی است که به پدر و مادر سپرده می شود .

قلب پاک فرزند آیینه ای صاف و شفافی است که از هر گونه نقش ونگارخالی است و قابلیت پذیرفتن همه گونه نقش را دارد پس اگر او را طبق اصول پرورش و با موازین صحیح تربیت و به مهارت های نیک تمرین دهیم به همان خو می گیرد وبر آن صفات رشد و تکامل می یابد.

 

کودکان خود را کوچک نشماریم در هر کودکی یک معمای حیرت بخش پنهان است

  

 

هر کودک دارای شخصیت خاص خود است باید او را کشف کرده، او را تربیت کرد و به او احترام گذاشت.

 

 

برنامه های آموزشی مهدکودک و آمادگی بهبود:

1-    استعداد یابی

2-    تربیت و آموزش متناسب با استعداد فرزندان و آماده سازی برای ورود به جامعه

3-    علاقمند سازی به کارگروهی و درمان

4-    آموزش زبان انگلیسی

5-    آموزش مفاهیم ریاضی ، علوم فیزیکی ، هوافضا ، نجوم

6-    رنگ شناسی ، آواشناسی ، قرآن و مفاهیم دینی

7-    آموزش سفال ،آموزشهای خلاق کودک محور

8-    تقویت هوش و خلاقیت

9-    نمایش عروسکی

10- آموزش لگو و سودکو

11- زنگ شادی

12- آموزش اشعار و سرودهای ملی و بومی

13- آشنائی با مفاهیم اولیه بهداشت

14- آشنائی با مشاغل متناسب با فهم و درک کودکان

15- ژیمناستیک

16- آموزش مفاهیم با استفاده از کارتهای دید آموز

17- آموزش رباتیک

18- ایجاد فضای شاد و صمیمی در قالب اردو ، جشن ها ، نمایشگاه ها  وگردش های علمی

19- آموزش کاردستی به روش جاگورتا و کلاژ

20- ارائه گواهی و پایان نامه معتبر در پایان هر دوره آموزشی

 

مدارک مورد نیازبرای ثبت نام در مهدکودک و آمادگی بهبود:

یک عدد پوشه  

2 قطعه عکس 4*3 از کودک

اصل شناسنامه  و فتوکپی کودک

اصل شناسنامه و فتوکپی پدر و مادر

فتوکپی و اصل کارت واکسیناسیون

گواهی پزشک مبنی بر صحت و سلامت کودک

نتیجه آزمایش طبی در خصوص آزمایش انگل

مهدکودک و آمادگی بهبود در دوشیفت صبح وعصر آماده ارائه خدمات به خانواده محترم و فرزندان گرامی می باشد.

 

 

 

 جلسه کارگروه پزشکان متخصص ارتوپدی در خصوص برنامه های بخش ترومای اورژانس بیمارستان فوق تخصصی بهبود

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، این جلسه با حضور پزشکان و جراحان متخصص گروه ارتوپدی و مدیر عامل بیمارستان در سالن کنفرانس دکتر ایمانی برگزار شد. در این جلسه ابتدا مدیرعامل بیمارستان ضمن خوش آمدگوئی و خیرمقدم به پزشکان حاضر، به بیان عملکرد بخش فنی و توسعه بیمارستان در ماههای اخیر و برنامه های افتتاح بخشهای جدید بیمارستان در روزهای آتی پرداخت و خواستار برنامه ریزی دقیق گروه ارتوپدی در بخش ترومای اورژانس و بیماران ترومائی شد. در ادامه دکتر نوری رئیس گروه ارتوپدی با تشکر و قدردانی از مدیرعامل بیمارستان به ابراز علاقه ایشان نسبت به توجه وافر به نظرات و انتقادات و پیشنهادات پزشکان و پرسنل، مواردی از مشکلات جراحی گروه را در اتاق عمل و به هنگام ویزیت بیماران و بخش تصویربرداری بیان نمود. همچنین پزشکان حاضر در جلسه در مورد بهینه سازی بخش ترومای بیمارستان و پیشنهاد کار تیمی گروه برای برخی بیماران خاص نظرات خود را به بهمن ذیجاه- مدیرعامل بیمارستان – ارائه نمودند. پس از پایان جلسه، گروه ارتوپدی از محوطه اورژانس و بخش اسکوپی که در حال آماده سازی برای افتتاح است و بخش  مجهز و مدرن MRI بیمارستان بهبود که اخیرا شروع به کار نموده و درحال پذیرش بیمار است بازدید به عمل آوردند. گفتنی است پیش از این نیز گروه پزشکان عمومی بیمارستان در دیداری گرم و صمیمی با مدیرعامل بیمارستان ، به بیان نظرات و انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند و همانند پزشکان ارتوپدی از بخشهای مختلف بخش اورژانس بازدید به عمل آوردند.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

 

 

 

 

 

برگزاری کلاس آموزشی استفاده و نگهداری صحیح دوچرخه در بیمارستان بهبود

کلاس آموزشی استفاده و نگهداری صحیح از دوچرخه روز چهارشنبه با حضور پرسنل و کادر درمانی بیمارستان در سالن کنفرانس دکتر ایمانی و با تدریس دکتر مقیمی – متخصص طب ورزشی – برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود ، با توجه به اعطای تسهیلات خرید آسان دوچرخه به کادر درمانی و پرسنل بیمارستان در راستای طرح ارتقای سلامت ، در این کلاس مدرس انواع دوچرخه ها و قطعات دوچرخه و نحوه کاربردی ابزارآلات لازم برای قطعات یدکی ، همچنین نحوه نگهداری از دوچرخه به شرکت کنندگان در کلاس تشریح شد ونحوه استفاده صحیح در نقاط مختلف سطوح شیب دار و مسطح و مناطق آسفالتی و کوهستانی آموزش داده شد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود ، همزمان با هفته سلامت مردان ایرانی ( سما ) که اولین هفته اسفند ماه هرسال نام گزاری شده است ، کنفرانس ورزش کلید طلائی سلامت با حضور پرسنل بیمارستان بهبود و با اجرای دکتر مقیمی اسکوئی – متخصص طب ورزشی – و خانم نوین – کارشناس روانشناسی بالینی –در سالن کنفرانس  بیمارستان برگزار گردید . در ابتدا دکتر مقیمی تاریخچه این مناسبت در ایران و تعاریف مربوط به هفته سلامت مردان را تشریح نمود و سپس تاثیر ورزش در بهبود بیماریها در بین آمار جمعیتی مردان ایرانی را بررسی کردو سپس به معرفی انواع بیماریهای مزمن و علل شیوع آنها و آمار مردانی که به این بیماریها مبتلا شده اند ، پرداخت . وی راه حل اصلی و کم هزینه پیشگیری و درمان بیماریها را ورزش و حرکات جسمانی دانست و با اشاره به انواع ورزشها و ساعات ورزش در روز برای انواع سنین و اوزان در مردان ، نمونه هائی از ورزشکاران در سنین بالای نود سال را همراه با فیلم در حال ورزش و مسابقه آنها معرفی و نشان داد . در ادامه خانم نوین –کارشناس روانشناسی بالینی – در مورد نحوه برخورد با کودکان و آموزش والدین در پرورش  فرزندان و تاثیر حرکات والدین در شکل گیری شخصیت کودکان و حذف خشونت از برنامه های تلوزیونی و برنامه روزمره والدین در راستای الگو گیری مناسب فرزندان از والدین سخنرانی نمود . گفتنی است بیمارستان بهبود با نصب و راه اندازی دستگاه های مدرن و پیشرفته و اجرای برنامه های متنوع آموزشی و فرهنگی و کمپین های مختلف پیشرو در ارتقاء سلامت همشهریان و هم وطنان در داخل و خارج بیمارستان می باشد و در هفته سلامت مردان نیز با اجرای ویزیت های رایگان برای مردان و برگزاری همایش و سلسله جلسات آموزشی در این امر مهم پیشرو بوده است .

روابط عمومی بیمارستان فوق تخصصی بهبود

افتتاح بخش جدید و پیشرفته MRI در بیمارستان بهبود

در راستای خدمت رسانی به هموطنان و همشهریان عزیز و ارتقاء سلامت جامعه، بیمارستان فوق تخصصی بهبود اقدام به خرید و نصب و راه اندازی پیشرفته ترین دستگاه MRI ساخت کشور امریکا (GE 450 OPTIMA 2017) نموده است. با توجه به طرح توسعه بیمارستان بهبود، این بخش افتتاح و هم اینک در حال پذیرش بیماران می باشد و در ماه های آینده بخشهای جدید و پیشرفته دیگری از این بیمارستان افتتاح و برای استفاده عموم آماده خواهد شد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

قبلی12345678910بعدی
صفحه1 از27

معرفي يك بيماري شايع در 10 جمله

مطالب قبل