شما اینجا هستید: خانه امكانات پاراكلينيكي

امكانات پاراكلينيكي

آزمايشگاه شبانه روزي

آزمایشگاه بیمارستان بهبود در طبقه اول بیمارستان واقع است و بصورت شبانه روزی و بی وقفه علاوه بر بیماران بستری بیمارستان و بیماران درمانگاههای تخصصی و عمومی بیمارستان به بیماران مراجعه از مطب های خصوصی سایر بیمارستان ها و حتی بیماران سایر استانها و از همه مهمتر به بیماران خارجی ارائه خدمت می نماید.

راديولوژي

این واحد در زیر طبقه همکف بیمارستان واقع است و دارای 2 واحد جداگانه رادیوگرافی بوده،علاوه بر آن دارای دستگاه ماموگرافی- OPG - دستگاه رادیوگرافی پرتابل و دستی نیز می باشد. و هر روز سیستم های آن بروز رسانی می شود. علاوه بر حضور 2 نفر متخصص رادیولوژی که بصورت صبح و عصر در بخش حضور دارند به تعداد کافی از کارشناسان رادیولوژی نیز حضور دارند و ضمن اینکه طرح انطباق تا حد زیادی رعایت می شود. جواب ها نیز در اسرع وقت داده می شود و جزء برنامه های بهبود کیفیت این بخش است که در آینده بخش به سیستم پکس نیز مجهز شده و انتظار زمانی به حداقل برسد.

سي تي اسكن اسپيرال

این دستگاه از 3 سال پیش در بیمارستان راه اندازی شده است و ضمن اینکه سیستم دستگاه از نوع پیشرفته است و کیفیت گرافی های آن خیلی مطلوب بوده در رپورت گرافی ها علاوه بر رادیولوژیست های خود بیمارستان از متخصصین رادیولوژیست بنام دانشگاه علوم پزشکی نیز بعضا استفاده می شود. رپورت گرافی های اورژانس بلافاصله و نوع الکتیو و در کمتر از 24 ساعت داده می شوند.

سونوگرافي

واحد سونوگرافی بیمارستان بهبود همه روزه از ساعت 23-8 فعال است و همزمان دراین ساعات دونفر متخصص رادیولوژی در 2 واحد جداگانه (خانم - آقا) حضور داشته و مریض پذیرش می کنند.

ترافیک بیمار مراجعه کننده خیلی بالاست و متاسفانه علیرغم میل باطنی مسئولین بیمارستان روزانه به تعدادی از بیماران نیز فرصت پاسخگویی نمی یابیم.

حضور همزمان متخصص رادیولوژیست (آقا- خانم) به بیماران این امکان را به بیماران می دهد که خودش متخصص خود را انتخاب نماید این واحد هم مثل سایر واحدهای کلینیکی و پاراکلینیکی بیمارستان با انواع بیمه ها قرارداد دارد.

طب هسته اي

طب هسته اي (ايزوتوپ اسکن) :

مركز طب هسته اي بيمارستان بهبود تحت نظر متخصصين طب هسته اي آقايان دكتر خسروشاهي و دكتر ابوالحسني همه روزه به جز روزهاي تعطيل با بهره گيري از تكنولوژي نوين آماده ارائه خدمات به بيماران مي باشد.

تجهيزات بخش:

1) دستگاه گاما كمرا Picker  آمريكا با كوليماتورهاي (LEHR-LEGP-HE-Pinhole):

مجهز به سيستم Spect  و Gated spect   

مجهز به سيستم Whole Body Scan

مجهزبه نرم افزار محاسبه GFR ,ERPF به صورت اتوماتيك

محاسبه Ejection  Fraction  با دقت بسيار بالا

قابليت انجام كليه اسكن هاي راديوايزوتوپ از تمام اعضاي بدن به صورت Static,Dynamic

2) دوز كاليبراتور PTW آلمان براي سنجش دقيق دوز داروهاي تزريقي به بيماران

3) دستگاه Iodine uptake Radioactive جهت بررسي ميزان جذب يد

4) دستگاه گاما كانتر جهت انجام آزمايشات هورموني با كيت هاي استاندارد اروپا به روش RIA 

(TSH-F.T4-TPO Ab-BHCG- FSH- LH- PSA-FERRETIN,…)

 

خدمات مركز طب هسته اي بهبود

1- انجام وجوابدهي كليه اسكن هاي راديوايزوتوپيك  شامل قلب، استخوان، كليه ها، تيروئيد، پاراتيروئيد، غدد بزاقي، مجاري اشكي، ريه ها، كبد، كيسه صفرا، بيضه ها، طحال و.... در اسرع وقت

2- اندازه گيري جذب يد راديو اكتيو

3- درمان با مواد راديو اكتيو (يد، متاسترون، ساماريوم، فسفر و...)

4- انجام FNA  از غده تيروئيد

5- انجام دقيق كليه آزمايشات هورموني به روش RIA و جوابدهي در حداقل زمان

 

 

 

این واحد در ساختمان شماره 2 بیمارستان واقع شده است و دارای 2 واحد مجزای آندوسکوپی - کولونوسکوپی می باشد که این امکان را فراهم می سازد، با انجام یک در میان با هر دستگاه فرصت زمانی برای استریل دستگاه با داروهای ضدعفونی کننده فراهم شود. این بخش با انواع بیمه ها قرارداد دارد. ضمن پذیرش بیماران خود بیمارستان بیماران ارجاعی شهرستانی و سایر مراکز دولتی و خصوصی پذیرش نموده و نتیجه را به پزشک ارجاع دهنده ارجاع می دهد.

 

دانلود فرم آمادگی کولونوسکوپی

 

 

 

 

قبلی12بعدی
صفحه1 از2