شما اینجا هستید: خانه توريسم درماني در بهبود

توريسم درماني در بهبود

توريسم درماني ريشه طولاني در تاريخ طب و درمان دارد. كه در ابتدا علل رفتن عده اي به عنوان مريض از منطقه يا كشوري به منطقه يا كشور ديگر به دليل نياز مريض ها براي استفاده از آب و هوا و يا استعداد هاي طبيعي آن منطقه ( مانند آبهاي معدني و گرم يا گل و لجن هاي درمان بخش ) و ندرتا به منظور كسب درمان از طبيبان نامدار آن منطقه خاص بوده است. البته كه اين روش كمابيش هم اكنون نيز برخي موارد و برخي مناطق وجود دارد اما توريسم درماني و در جهان فعلي مقوله ايست وسيع تر كه اهداف درمان دهنده و درمان گيرنده در آن خيلي وسيع – كارشناسي شده – اقتصادي حتي سياسي در نظر گرفته مي شود.

طبيعي است امكانات درماني و بهداشتي همه كشورها در يك سطح نيست و در كنار آن هزينه هاي مورد نياز براي درمان نيز خيلي متفاوت است. واضح است كه مريض ها براي درمان بهتر خويش با هزينه هاي پايين تر و راحتي خويش به دنبال جايي و كساني خواهند رفت كه اين خدمات را با هزينه كمتر در اختيار آنها قرار دهد و با درنظر گرفتن اينكه دنياي كنوني دنياي ارتباطات است و عملا فاصله ها به كمك وسايل نقليه و ساير امكانات عملا كاهش يافته است. لذا مريض ها امكان مي يابند كه درمان بهتر و ارزان تر و راحت تر خود را در هر گوشه جهان پيدا كنند و موقعيت جغرافيايي ديگر عامل چندان مهمي براي آنها نيست.

با در نظر گرفتن مجموعه عوامل فوق يك رقابتي بوجود آمده است در بين كشورهايي كه امكانات درماني خوبي دارند بذاي جذب بيماران و در اين بين كشوري برنده است كه امكانات درماني بهتر و قاطع تر و ارزان تر و راحت تر در اختيار آنها قرار دهد اما ره آورد كشورهاي بيمار پذيرنده چه خواهد شد؟ بديهي است مسائل اقتصادي و سود مالي از اين ره آورد حرف اول را خواهد زد زيرا كه اين سود اقتصادي در سطح وسيع شامل (هتل داري – گمرك – سيستم حمل و نقل – صنايع دستي – اقتصاد درمان – ساير صنايع) خواهد بود. در كنار مسائل اقتصادي مسائل فرهنگي و سياسي نيز مي تواند مطرح باشد. در كل توريسم درماني مسئله مهمي است و مي تواند روي سيستم هاي اقتصادي – سياسي – فرهنگي كشورها اثرات خيلي زيادي داشته باشد.

توريسم سلامت بيمارستان آماده ارائه خدمات به اتباع خارجي مي باشد.

  • بخش دندان پزشكي شبانه روزي
  • بخش چشم پزشكي (مجهز به پيشرفته ترين امكنات تشخيصي ساخت آلمان)
  • بخش فيزيو تراپي و الكتروميو گرافي و NCV
  • بخش پوست، مو زيبايي و ليزر پيشرفته (با كاربرد وسيع و دقيق)
  • اندوسکوپي، برونکوسکپي، کلونوسکوپي
  • اکوکارديوگرافي و تست ورزش
  • هولترمونيتورينگ 24 ساعته
  • داروخانه شبانه روزي
  • اديومتري OAE ، ABR

 

 

چرا بيمارستان بهبود در توريسم درماني موفق است:

اين سوال احتمالا سوال خيلي از واحدهاي مشابه درماني و افراد صنوف مختلف است که چرا بيمارستان بهبود در جذب بيماران کشورهاي ديگر موفق تر از بقيه است:

هرچند در اذهان افراد مختلف پاسخ هاي زياد و ضدو نقيضي براي اين سوال وجود دارد. گذشته از اينکه برخي از اين جوابها برخواسته از پيش فرض هاي غرض ورزانه و غير واقعي است اما واقعيت پاسخ اين سوال چندان هم مشکل نيست رمز موفقيت بيمارستان بهبود در يک جمله: (مريض، مريض است از هر قوم و مليتي و ما وظيفه داريم خدمت کنيم) اين شعار بيمارستان بهبود که از بالاترين سطوح مديريتي تا پايين ترين کار خدمتي همگان به آن ايمان دارند و بر آن عمل مي کنند.اعتقاد قلبي داشتن به آن و پياده کردن در عمل باعث شده است که در بيمارستان بهبود:

1- به مريض به ديده ميهمان ارجمند نگريسته مي شود و از بدو ورود راهنمائي درست توسط کارشناسان صورت مي گيرد و بيمار درمان خود را از کانال صحيح و بروش صحيح شروع مي کند.

2- تعرفه هاي درماني خاصي براي بيماران خارجي وجود ندارد و هزينه هاي اخذ شده همان هزينه هاي قانوني و مصوب رسمي کشور براي بيماران آزاد مي باشد.

3- کارشناس و راهنماي تحصيل کرده آشنا به زبان هاي فارسي آذري- انگليسي و روسي استخدام شده که در تمام مراحل درمان همراه و پشتيبان مهمانان مي باشد.

4- درب اتاق مديرعامل بيمارستان بصورت تمام وقت به روي مهمانان باز است و مي توانند مستقيماً و دائماً هرنوع پيشنهاد، انتقاد و شکايات خود را با ايشان در ميان بگذارند و نتيجه بگيرند.

5- اکثر درمانگاههاي تخصصي از اوايل صبح داير مي باشند.

6- واحدهاي پاراکلينيکي کاملي در خدمت اين عزيزان مي باشد.

7- سعي مي شود روند درمان بيمار در حداقل زمان کامل شده و بيمار سرگردان و آواره نشود.

8- درصورتيکه درمان بيمار در بهبود ممکن و کامل نشود براي ادامه درمان به مراکز ديگر راهنمائي ها و هماهنگي هاي لازم انجام مي پذيرد (بدون اجر ومنت )

9- تا حدامکان به امکانات رفاهي مطلوب (هتل وسيله تردد تعويض ارز و غيره) کمک مي شود تا ميهمانان دچار مشکلات شايع کشور غريب نگردند.

10- تهيه داروهاي کم ياب براي بيماران از کانال هاي قانوني.

11- پيگيري روند درمان تا حصول نتيجه کامل.

اين است رمز موفقيت بهبود در توريسم درماني و نه چيز ديگر.

Last modified on دوشنبه, 04 آذر 1392 06:11
Rate this item
(11 votes)