شما اینجا هستید: خانه معرفي يك بيماري شايع در 10 جمله مديريت سايت
مديريت سايت

مديريت سايت

کمیته بحران در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، کمیته بحران پیشگیری و مقابله با بلایا و بحرانهای احتمالی، با رویکرد بررسی مجدد چارت تشکیلاتی تیم بحران، تعیین مسئولیت های جدید در چارت، بررسی نیازهای بیمارستان در زمان بحران، بررسی مانور آمادگی در برابر بحران در بیمارستان فوق تخصصی بهبود برگزار شد. عباس دیندوست در این جلسه راهکارهای مناسب و پیشنهادات اعضاء را درکمیته مطرح نمود که نسبت به آنها تصمیم مناسب اتخاذ گردید. همچنین مسئول کمیته بحران با اشاره به پیش بینی وآمادگی کامل تیم در مواجهه با بحران های خارج از بیمارستان همچون زلزله، آتش سوزی و سایر بلایای طبیعی که نیاز به همکاری تمامی ارگانها منجمله بیمارستانهای خصوصی را دارد، اشاره نمود. در این جلسه چارت تشکیلاتی تیم بحران بررسی و تغییرات لازم اعمال گردید. همچنین مانور پیشگیری در برابر حوادث غیرمترقبه برنامه ریزی شد که تاریخ و زمان اجرای آن متعاقبا اعلام خواهد شد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مانور دورمیزی مقابله با زلزله و آتش سوزی در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، در راستای آمادگی هرچه بیشتر و ارزیابی تیم بحران، مانور زلزله و آتش سوزی با شرکت کلیه اعضاء تیم مدیریت بحران بیمارستان بهبود، روز پنجشنبه 11/11/97 برگزار شد. پیش از آغاز مانور، تیم مدیریت بحران، مانور دور میزی خود را در سالن کنفرانس دکتر ایمانی برگزار نمود. این جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد. سپس دکتر جواد ایمانی مدیر تیم بحران، به تشریح فلسفه امداد و نجات و لزوم آمادگی تیم مدیریت بحران بیمارستان در 24 ساعت شبانه روز و تجهیز لوازم و ملزومات مورد نیاز در ستاد بحران پرداخت. وی خاطر نشان کرد ساعات اولیه وقوع بحران حیاتی ترین ساعات امداد و نجات است که در این لحظات وظیفه کلیه مدیران و مسئولین تیم بحران حضور به موقع در محل بیمارستان جهت آمادگی در مواجهه با هرگونه خطرات غیر مترقبه است. پس از وی عباس دیندوست به تشریح سناریوی مانور پرداخت و جزئیات مانور با مشارکت و همفکری اعضاء تیم مدیریتی بررسی شد. سپس بهمن ذیجاه ضمن قدردانی از حضور تیم مدیریت بحران و آمادگی کامل برای اجراء آن را قابل ستایش خواند. مدیرعامل بیمارستان بهبود لزوم حضور به موقع در بیمارستان و بررسی جزئیات و در صحنه بودن مدیران تیم بحران را لازم و ضروری دانست. سپس تیم بحران با حضور در محل انجام مانور و بررسی سناریو، مانور امداد و نجات مصدومان پیش فرض را آغاز نمود.این مانور طی یک ساعت با حضور و مشارکت کلیه اعضاء در محل از پیش تعیین شده خود و اجرای دقیق امور محوله با اعلام وضعیت سفید مدیر تیم بحران به کار خود پایان داد. در پایان اعضاء تیم با حضور در ستاد بحران اجرای مانور را تشریح و مدیرعامل و مدیر تیم بحران از کلیه اعضاء تیم تقدیر و تشکر نمود.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

کسب عنوان چهره برتر هفتمین جشنواره حوزه کارآفرینی سازمان تامین اجتماعی در سال 1397 توسط  مدیرعامل بیمارستان بهبود

بهمن ذیجاه در هفتمین جشنواره حوزه کارآفرینی سازمان تامین اجتماعی در سال 1397 به عنوان چهره برتر شناخته شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، مدیرعامل بیمارستان بهبود، در هفتمین جشنواره حوزه کارآفرینی سازمان تامین اجتماعی در سال 1397 در بین مراکز درمانی استان با کسب امتیاز لازم، و احراز شرایط به عنوان یکی از هجده چهره برتر حوزه کارآفرینی  انتخاب شد.  ذیجاه - مدیر عامل بیمارستان -  روحیه کار تیمی همه کارکنان بیمارستان را موجب کسب موفقیت های اخیر این مرکز درمانی دانسته، تلاش دلسوزانه و مستمر کلیه پزشکان، کارکنان و کادر درمان را در راستای تحقق اهداف اصلی بیمارستان که همانا رضایت مندی مشتریان و بیماران می باشد، دانست. این جشنواره همه ساله و در راستای ارج نهادن به زحمات کارگران و کارکنان بیمه شده تامین اجتماعی توسط کارفرمایان و تشویق کارفرمایان به استفاده از کارکنان و کارگران بیمه شده در محیط های اداری، کارگاهها و بنگاه های اقتصادی برگزار می شود. معیار انتخاب کارفرمای نمونه در این جشنواره با در نظر گرفتن تعداد کثیری از پارامترهای مختلف در حوزه استخدام نیروهای متخصص و مرتبط و با ارزیابی و کارشناسی سازمان تامین اجتماعی می باشد.

شایان ذکراست شرکت تعاونی خدمات بهداشتی درمانی بهبود تبریز ( بیمارستان بهبود ) در سال 1397 علاوه بر این موفقیت ، عنوان شرکت تعاونی نمونه ملی وکشوری و هچنین تعاونی برتراستان را نیز کسب کرده است.

روابط عمومی بیمارستان بهبود              

 

 

                                                       

در راستای اعتبار بخشی بیمارستانهای آذربایجان شرقی، صورت گرفت:

ارزیابی کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی تبریز از بیمارستان فوق تخصصی بهبود

کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در راستای اعتباربخشی بیمارستان ها از بیمارستان فوق تخصصی بهبود ارزیابی بعمل آوردند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، در راستای اعتبار بخشی سالانه بیمارستانهای کشور، ارزیابی کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی و معاونت درمان تبریز برای دومین بار در سال 1397 روز چهارشنبه 24 بهمن ماه از بخش های مختلف بیمارستان بهبود صورت گرفت. در ابتدای این ارزیابی، کارشناسان در سالن کنفرانس بیمارستان حضور بهم رساندند. مراسم ابتدائی این ارزیابی با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط مدیر روابط عمومی بیمارستان آغاز شد. سپس دکتر جواد ایمانی ضمن خیرمقدم به میهمانان، گزارشی از برنامه های ارزیابی های قبلی از بیمارستان را ارائه نمود. رئیس هیئت مدیره بیمارستان با اشاره به ارزیابی سالهای اخیر، خاطراتی از دوران تصدی سمت ریاست دانشگاه توسط خود و ارزیابی های آن دوران را برای حضار بیان نمود. در ادامه بهمن ذیجاه با تقدیر و تشکر از حضور کارشناسان، گزارشی از فعالیت های بیمارستان، رسالت، بیانیه و اهداف بیمارستان ارائه داد. مدیرعامل بیمارستان بهبود به افتتاح بخشی از پروژه توسعه بیمارستان و شروع به کار اورژانس جدید بیمارستان اشاره نمود. ذیجاه خرید دستگاه های مدرن و بروز جهت رفع نیاز مراجعین، تکمیل و تجهیز بخش تصویربرداری، اجرای طرح های خودجوش و رایگان توسط بیمارستان همچون معاینات رایگان سینه بانوان، درمانگاه دیابت، درمانگاه فشارخون و سایر طرحها که در طول سال و ایام خاص اجرا می گردد را بیان نمود. سپس دکتر علی زادایمانی دقایقی به سخنرانی پرداخت و بهترین توصیه کارشناسان به بخشها را بیان ایرادات و نواقص بخشها و مستندات دانست و از آنها خواست در این مورد با مسئولین بخشها همکاری نمایند. همچنین دکتر کاظمی ضمن قدردانی از مهمان نوازی مدیریت بیمارستان قسمتی از موارد قابل ارزیابی را بیان نمود. مسئول کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ارزیابی، لیست اسامی کارشناسان حاضر را به همراه بخشهای قابل ارزیابی قرائت نمود. در پایان این مراسم و پیش از آغاز ارزیابی، از میهمانان پذیرائی به عمل آمد. خاطر نشان می گردد، این ارزیابی در ساعت 14 همانروز به کار خود پایان داد و کارشناسان پس از بررسی های لازم طی روزهای آتی نتایج این ارزیابی را به بیمارستان اطلاع خواهند داد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

جلسه هم اندیشی پزشکان ارتوپدی با مدیرعامل بیمارستان بهبود

جلسه هم اندیشی پزشکان کارگروه جراحی ارتوپدی با مدیرعامل بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، جلسه هم اندیشی و هم فکری پزشکان کارگروه جراحی ارتوپدی با مدیرعامل بیمارستان بهبود روز جمعه پنجم بهمن ماه در هتل بهبود برگزار شد. این جلسه با حضور پزشکان جراح ارتوپد، مدیرعامل و مسئول درآمد بیمارستان با پذیرائی صبحانه آغاز شد. در ادامه بهمن ذیجاه ضمن خیرمقدم، گزارشی از افتتاح درمانگاههای جدید و بخش اورژانس و خرید تجهیزات بخش تصویربرداری ارائه داد. مدیرعامل بیمارستان بهبود با تشریح مشکلات بوجود آمده با بیمه های طرف قرارداد با بیمارستان، به مشکل خرید تجهیزات و لوازم اعمال جراحی ارتوپدی توسط بیماران قبل از عمل و مشکل بازپرداخت هزینه های بیمه تکمیلی توسط بیمه ها اشاره نمود. در ادامه دکتر نوری با تقدیر و تشکر از دعوت گروه و استقبال مدیرعامل بیمارستان نسبت به قضیه مشورت و هم فکری برای حل مشکلات بوجود آمده در اعمال جراحی ارتوپدی، پیشنهادات خود را در راستای حل مشکلات بوجود آمده مطرح نمود. همچنین دکتر شیری و دکتر پاشائی ضمن صحبتهائی، پیشنهادات خود را درباره حل مشکل بیمه ها و تهیه لوازم مصرفی و تجهیزات اعمال جراحی ارتوپدی به گروه ارائه دادند. در ادامه آئین نامه و قوانین جدید کنترل عفونت در بیمارستانها ضمن ارائه توضیحات توسط مسئول درآمد بیمارستان، تحویل پزشکان گردید. در پایان جلسه مصوبات و پیشنهادات گروه طی صورتجلسه ای جهت پیگیری و اجرا به امضاء حضار در جلسه رسید.

روابط عمومی بیمارستان بهبود  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری مراسم گرامیداشت ولادت حضرب زینب(س) و روز پرستار در بیمارستان بهبود

مراسم گرامیداشت ولادت حضرت زینب(س) و هفته پرستار و تجلیل از پرستاران منتخب در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، روز شنبه 22دی ماه همزمان با سالروز ولادت بانوی ایثار و فداکاری، پرستار کاروان دلشکسته کربلا، حضرب زینب کبری(س) و آغاز هفته گرامیداشت مقام پرستار در ایران،آئین تجلیل و نکوداشت پرستاران نمونه بیمارستان بهبود با حضور رئیس هیئت مدیره، مدیرعامل، پرستاران و پرسنل اداری و خدماتی در سالن کنفرانس بیمارستان برگزار شد. در این مراسم ابتدا دکتر جواد ایمانی به ایراد سخنرانی و وصف کمالات حضرت زینب کبری(س) پرداخت و مطالبی در مورد مقام پرستار بیان نمود. سپس اشعاری در وصف بانو زینب کبری و مقام پرستار توسط یکی از پرسنل اتاق عمل قرائت شد. در ادامه عباس دیندوست  - مدیر دفتر پرستاری – ضمن تبریک روز پرستار، گزارشی از عملکرد دفتر پرستاری بیمارستان بهبود ارائه داد. همچنین مدیرعامل بیمارستان بهبود در بیاناتی ضمن تبریک فرارسیدن ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار،  از زحمات شبانه روزی دفتر پرستاری، سوپروایزرها و کادر پرستاری و کمک پرستاران، بهیاران قدردانی نمود. وی با اشاره به وضعیت جامعه و مشکلات ایجاد شده در نظام سلامت و بیمه ای کشور، از کلیه کادر خدمات و پرسنل اداری خواست با همکاری و دلسوزی بیش از پیش بیمارستان را در نیل به اهداف عالی خود و در راس آنها، خدمت رسانی به مراجعین و بیماران کمک و یاری نمایند. در این مراسم، با توجه به عملکرد پرستاران در طول سال و نظرسنجی به عمل آمده، سرکار خانم مریم طارق به عنوان پرستار نمونه استانی جهت معرفی به دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سرکار خانم فرزانه سقائی به عنوان پرستار نمونه داخلی بیمارستان، سرکارخانم زهرا خانزاده و آقای حبیب پورابراهیم نیز به عنوان کمک پرستاران نمونه بیمارستان معرفی و هدایائی از طرف بیمارستان و همکاران خود ذریافت کردند. این مراسم با پذیرائی و گرفتن عکسهای یادگاری به کار خود پایان داد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدار مهندسین و عوامل دفتر فنی و اجرائی با مدیرعامل بیمارستان بهبود

مهندسین و عوامل دفترفنی و اجرائی با مدیرعامل بیمارستان بهبود دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، عوامل اجرائی و مهندسین دفترفنی پروژه توسعه بیمارستان در یک دیدار نزدیک و صمیمی با مدیرعامل بیمارستان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار و گفتگو که در فضای کارگاهی و محیط کاری عوامل اجرائی صورت گرفت، بهمن ذیجاه در جمع کارگران زحمت کش و اکیپ های کاری ضمن تقدیر و تشکر از زحمات شبانه روزی عوامل اجرائی، به ضرورت اتمام فوری طرح به لحاظ خدمت رسانی هرچه بیشتر به مراجعین و بیماران و نیاز مبرم اهالی منطقه به استفاده از امکانات مدرن پزشکی اشاره نمود. وی همچنین به عوامل اجرائی در راستای استفاده بهینه از ابزارآلات و مصالح ساختمانی با توجه به مشکلات بوجود آمده اخیر و رعایت عدم اسراف و استفاده از وسایل ایمنی و دقت در حین کار تذکر داد. در ادامه مهندسین و کارگران ضمن تقدیر و تشکر از مدیرعامل بیمارستان نسبت به اشتغال بیش از 30 کارگر و اکیپ در پروژه طرح توسعه بیمارستان، مشکلات و پیشنهادات خود را به اطلاع مدیرعامل بیمارستان رساندند.در پایان این دیدار، از حضار پذیرائی به عمل آمد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

برگزاری دوره آموزش ایمنی و اطفاء حریق در بیمارستان بهبود

دوره آموزشی ایمنی و اطفاء حریق توسط کارشناس ارشد ایمنی و آتش نشانی طی دو مرحله تئوری و عملی در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، دوره آموزش ایمنی و اطفاء حریق، که یکی از دوره های آموزشی الزامی برای کارکنان بیمارستان می باشد، در دو روز به صورت تئوری و عملی توسط کارشناس ارشد سازمان ایمنی و آتش نشانی شهرداری کلانشهر تبریز با حضورمدیرعامل، مسئولین و اکثریت پرسنل اداری و کادر درمانی و عوامل دفتر فنی و عملیاتی برگزار شد. جعفر زارعی – کارشناس ارشد ایمنی و اطفاء حریق – در کلاس تئوری این دوره، با تعریف ایمنی و پیشگیری، به آموزش لحظات اولیه مواجهه با آتش در یک مکان بسته و اطلاع رسانی بموقع به عوامل ایمنی و بحران و نحوه عملکرد با کپسول های اطفاء حریق پرداخت و نحوه عملکرد سیستم آب فشان در پارکینگ ها و انبارها را توضیح داد. وی همچنین انواع کپسول های آتش خاموش کن را تعریف و نحوه عملکرد این کپسول ها را آموزش داد. در کلاس عملی این دوره نیز ضمن یاد آوری دوره تئوری نحوه آتش خاموش کردن، کارکنان و عوامل با نحوه عملکرد کپسول های آتش خاموش کن از نزدیک آشنا شدند و بصورت مانور از کپسول آتش خاموش کن برای اطفاء آتش استفاده نمودند.

روابط عمومی بیمارستان بهبود   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انجام عمل جراحی موفقیت آمیز بیرون آوردن غده بدخیم از پای بیمار باردار برای اولین بار در شمالغرب کشور در بیمارستان بهبود

برای اولین بار در شمالغرب کشور غده بدخیم از ساق پای یک بانوی باردار توسط جراح فوق تخصص تومورهای اسکلتی و عضلانی با موفقیت در بیمارستان بهبود تبریز بیرون آورده شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، برای اولین بار در شمالغرب کشور، غده بدخیم که در ساق پای یک بانوی باردار 30 ساله سردشتی قرار داشت و با توجه به وضعیت بارداری و ریسک عمل، پزشکان از بیرون آوردن آن قطع امید کرده بودند، توسط جراح فوق تخصص تومورهای اسکلتی و عضلانی در بیمارستان فوق تخصصی بهبود با موفقیت بیرون آورده شد. دکتر فرشاد ابوالقاسم زاده در پاسخ به سوال خبرنگار واحد خبر صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی، در مورد نوع تومور و وضعیت بیمار و شرح عمل، ضمن اشاره به قطر 10 سانتی متری تومور و نزدیکی به رگها و اعصاب ساق پا و فشار روی استخوان ساق پا، گفت: بیمار به علت باردار بودن، امکان تصویربرداری از ناحیه تومور ممکن نبود و این مشکل تشخیص دقیق ناحیه جراحی را سبب شده بود و بعلت اینکه وضعیت بیمار هر آن وخیم تر می شد و می بایست سریعا اقدام جدی می شد، بناچار پزشکان تصمیم به قطع عضو می نمودند که به لطف خدا امروز با عمل جراحی و بدون قطع عضو این تومور بیرون خواهد آمد. عمل جراحی 2 ساعته این بانوی سردشتی روز پنجشنبه 5 دی ماه با موفقیت انجام شد و با توجه به مساعد بودن حال عمومی، بیمار پس از 48 ساعت مرخص خواهد گردید. شایان ذکر است دکتر فرشاد ابوالقاسم زاده – جراح فوق تخصص تومورهای اسکلتی و عضلانی – طبق برنامه زمانبندی ماهانه، سه روز در ماه با حضور در بیمارستان فوق تخصصی بهبود مراجعین خود را ویزیت و در صورت نیاز جراحی می نمایند.

روابط عمومی بیمارستان بهبود  

 

 

 

 

 

 

 

دیدار معاون آموزشی و سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی با مدیرعامل بیمارستان بهبود

معاونین آموزشی و سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان ۀذربایجان شرقی با مدیرعامل بیمارستان بهبود دیدار و گفتگو کردند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، معاونین آموزشی و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان طی یک دیدار صمیمی با مدیرعامل و مسئولین واحد ارتقاء سلامت بیمارستان بهبود دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار چند ساعته، که در هتل بهبود تبریز صورت گرفت، ابتدا گزارش عملکرد واحد آموزش همگانی و ارتقاء سلامت بیمارستان از سال 1395 توسط نعمتی – کارشناس آموزش همگانی بیمارستان – قرائت گردید. نعمتی با اشاره به آمار آموزش بیش از 6500 نفر از مسئولین، مدیران، دبیران و اولیاء دانش آموزان و خود دانش آموزان در راستای 16 محور آموزش همگانی توسط 20 نفر از اساتید، پزشکان و کارشناسان مجرب و با سابقه بیمارستان،  به ارائه تسهیلات و خدمات رایگان و کم هزینه همچون کنترل دیابت، فشارخون، طب ورزشی، بهداشت روانی و روان شناسی، معاینات رایگان پستان، کنترل بدخیمی ها و ... اشاره کرد. در ادامه معاون آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات گروه آموزشی بیمارستان بهبود، خواستار ادامه آموزش ها در مدارس شد. سپس معاون سلامت و تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش استان در سخنانی با اشاره به ارزش بالای آموزش همگانی و قدردانی از تلاشهای آموزشی بخش ارتقاء سلامت بیمارستان، پیشنهاد عقد تفاهم نامه فی مابین، مبنی بر پایش و توسعه شاخص های سلامت برای پرسنل آموزش و پرورش با اولویت شاغلین خانم از طریق بیمارستان بهبود را ارائه داد که با استقبال مدیرعامل بیمارستان روبرو شد. همچنین پیشنهاد نیازسنجی آموزشی از سوی واحد آموزش اداره کل برای ادامه آموزش توسط بیمارستان داده شد که مورد تائید قرار گرفت. در پایان این دیدار گرم و صمیمی، بهمن ذیجاه ضمن تقدیر و تشکر از حضورمعاونین آموزش و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان، به اهمیت آموزش های مداوم توسط کادر بیمارستان با حضور مسئولین آموزش و پرورش تاکید کرد. مدیرعامل بیمارستان بهبود پیشنهاد راه اندازی مدارس مروج سلامت با همکاری اداره آموزش و پرورش استان را ارائه نمود که مورد تائیدحاضرین در  جلسه گردید.

روابط عمومی بیمارستان بهبود    

قبلی12345678910بعدی
صفحه1 از32