شما اینجا هستید: خانهTestimonialsfaraji

اوقات شرعی

طراحی سایت
سه شنبه 24 فروردين 1400.
:تاريخ شمسی
الثلاثاء 2 رمضان 1442.
:قمری
Apr 13 2021.
:میلادی
faraji

faraji

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بهبود با  تمدید مجوز  IPD ( گردشگری سلامت ) ، خدمت رسانی به بیماران بین الملل کشورهای همسایه را مجددا فراهم ساخت.

 به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود ، رضا معصومی کیا - مسئول واحد بیماران بین الملل بیمارستان بهبود- ، در خصوص تمدید این مجوز از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ،گفت : مجوز IPD این امکان را به بیمارستان بهبود می دهد تا در راستای جذب گردشگر سلامت از کشور های همسایه فعالیت نماید و به نوعی منبع درآمد برای بیمارستان، هتل های همجوار و اصناف و کسبه تلقی شده و بالطبع سبب ارائه خدمات بهتر به همشهریان را موجب می شود. دکتر معصومی کیا  ضمن اشاره به این مطلب که بیمارستان بهبود در کسب این مجوز در استان آذربایجان شرقی بالاترین امتیاز ارزشیابی را در بین مراکز درمانی خصوصی و غیردولتی در ارزیابی کارشناسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اعتباربخشی کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی تبریز کسب کرده است، گفت: امید است با  وجود ظرفیت های گردشگری سلامت در منطقه و کلانشهر تبریز، با فراهم سازی  و تکمیل زیر ساخت های موجود بتوانیم جهت جذب بیشتر بیماران بین الملل، با همکاری شرکت های گردشگری، قراردادهایی را منعقد نماییم تا ضمن فراهم نمودن شرایط بهتر درمانی، به اشتغال زایی در شهر نیز کمک کرده باشیم. معصومی کیا، حضور پزشک متخصص  IPD ، پرستاران مسلط به زبان کشور های هدف، کارشناس IPD و داشتن برنامه های اجرائی و کاربردی گردشگری سلامت در بیمارستان را از عواملی دانست تا اعضاء دپارتمان IPD  بیمارستان بهبود بصورت کامل در خدمت بیماران و مراجعین باشند. مسئول واحد بیماران بین الملل بیمارستان بهبود در پایان گفتگو اظهار نمود: گرچه با وجود شرایط حاکم در کشور و جهان بدلیل اپیدمی کرونا، تردد بیماران بین الملل از مرز های کشور به مخاطره افتاده است ولی با تمدید مجوز IPD و مذاکره با وزارت امور خارجه در حال تدوین فرآیندی جدید در جذب بیماران کشور های آذربایجان و عراق و شمال ترکیه با محوریت ارسال دعوتنامه های درمانی از بیمارستان بهبود می باشیم، که امید است دوباره شاهد حضور بیماران بین الملل در بیمارستان بهبود باشیم.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

برای اولین بار جراحی آنوریسم شریان قدامی مغز در بیمارستان بهبود با موفقیت انجام شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، آنوریسم مغزی : در لاتین به اصطلاح ( Cerebral aneurysm  )  یک بیرون زدگی به صورت حباب در جدار شریان‌های مغزی است. در حقیقت آنوریسم عروق مغزی ناشی از یک ضعف در جدار شریان‌های مغزی است که بتدریج به علت بالا بودن فشار در داخل عروق سبب برجستگی و ایجاد حباب می‌شود و چون جدار آن‌ها ضعیف تر از جدار طبیعی شریانها است ممکن است پاره شود و سبب خونریزی مغزی شود. خونریزی می‌تواند در فضای ساب آراکنویید اتفاق افتد که خون همراه با CSF (مایع مغزی نخاعی) است یا در داخل خود نسج مغز ایجاد شود که خونریزی داخل مغزی (اینتراسربرال هماتوما) گویند . علائم خونریزی ناشی از آنوریسم مغزی به صورت سردرد بسیار شدید و ناگهانی است و معمولاً بدون سابقه قبلی است و در بیمارانی که قبلاً سردردهای معمولی داشته‌اند، این سردرد بسیار شدیدتر و متفاوت است. علائم دیگر شامل تغییر سطح هوشیاری و حتی کما- اختلالات حرکتی در دست و پا، استفراغ و تشنج می باشد.این جراحی توسط دکتر فیروز صالحپور و تیم مجرب جراحی مغز و اعصاب، روز جمعه بروی بیمارخانم 65 ساله در اتاق عمل بیمارستان بهبود با موفقیت انجام شد و بیمار پس از جراحی بلافاصله به بخش مراقبت های ویژه بستری جراحی زنان انتقال یافت. در حال حاضر وضعیت عمومی بیمار خوب و در هوشیاری کامل گزارش شده است.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

طرح اولیه واکسن در فوریه 2020 توسط دانشگاه آکسفورد و با همکاری شرکت JENNER شروع شد. که در ابتدای کار این شرکت با همکاری شرکت ایتالیائی Adventsri برای تولید 1000 دوز به منظور تست ( Trial ) منعقد کرد که بعدا با مداخله نخست وزیر انگلستان، دانشگاه آکسفورد موظف گردید که در تولید واکسن فوق فقط با شرکت های بزرگ و چند ملیتی قرارداد ببندد. بر این اساس دانشگاه آکسفورد در ماه می 2020 یک قرارداد با شرکت آسترازنکا منعقد کرد. که شرکت آسترازنکا یک شرکت چند ملیتی اروپائی بوده و از شرکت مرک و چند شرکت دیگر تشکیل شده است. قرارداد دانشگاه آکسفورد با شرکت آسترازنکا برای تولید یک میلیارد دوز واکسن کووید 19 می باشد که از این مقداز، 100 میلیون دوز برای انگلستان و 300 میلیون دوز برای ایالات متحده امریکا اختصاص یافته است.

تولید واکسن آسترازنکا پس از طی مراحل قانونی، آغاز شد. نام کددار این واکسن AZD1222 که با روش رپلیکاسیون کاهشی از آدنو ویروس زنده تهیه شده است. در این روش اکثر ژنهای ماده وراثتی ویروس حذف شده و فقط بخشی از ژن که در تولید نیزه های تاج سطح خارجی ویروس دخالت دارند باقی مانده تا بعد از تزریق به بدن ویروس ضعیف وارد سلول شده و سلول ها را برای تولید آنتی بادی و سلول های T برعلیه ویروس Sars-Co2 وادار کند.

مشخصات اصلی واکسن آسترازنکا:

واکسن از ویروس زنده ضعیف شده تولید شده است.

دوز تزریق واکسن دو مرحله ای می باشد

ایمنی بعد از تزریق دوز دوم 3/81 درصد(12 هفته بعداز واکسیناسیون) می باشد.

تائیدیه توسط آژانس داروئی اروپا (EMA) – بهداشت استرالیا و سازمان بهداشت جهانی (WHO) اخذ شده است.

عوارض واکسن:

شامل درد محل تزریق – سردرد – تهوع – که همه این علائم در چند روز خودبخود از بین می روند. به ندرت آنافلاکسی ( حساسیت شدید) نیز گزارش شده است.( تقریبا 2در 1000 )

اطلاعات تکمیلی واکسن:

فاصله مابین دو تزریق 2 الی 3 هفته می باشد.

واکسن در افراد بالای 65 سال تاثیر دارد و کلا در افراد بالای 18 سال قابل استفاده می باشد و اولین بار در کشور انگلستان استفاده شده است.

این واکسن در کشورهای انگلستان – امریکا - کره جنوبی – ویتنام – آرژانتین – برزیل – بنگلادش – دومینیکن – السالوادور – هند – مالزی – مکزیک – نپال – پاکستان – فیلیپین – سری لانکا – تایوان – کانادا و استرالیا نیز استفاده شده است.

اخیرا ایران نیز حدود هفتصد هزار دوز از طریق کوواکس این واکسن را وارد کرده است.

 این واکسن باید در یخچال نگهداری شود.

 قیمت آن در اروپا 3الی4 دلار برای هر دوز است.

این واکسن علاوه بر انگلستان، در کشورهای هند، کره جنوبی، بلژیک و سوئد نیز تولید می شود.

چندین مورد ( لخته در عروق ) گزارش شده بود که با ایجاد تغییراتی در ساختار واکسن مشکل حل شد.

طبق اظهارات مقامات بهداشتی فرانسه – هلند – فیلیپین و بلژیک هم اینک این واکسن از ایمن ترین واکسن های موجود بر علیه ویروس کرونا است.

منبع: سایت دانشگاه آکسفورد – سازمان بهداشت امریکا – سازمان بهداشت کره جنوبی و سازمان بهداشت جهانی

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، با تجهیز و آماده سازی بخش مراقبت های ویژه نوزادان (NICU) ، این بخش آماده راه اندازی و بهره برداری شد. دکتر علی روشنی – فوق تخصص نوزادان – روز چهارشنبه هجدهم فروردین از مراحل تجهیز و آماده سازی بخش و نصب دستگاههای مونیتورینگ و ونتیلاتور بازدید به عمل آورد و از نزدیک در جریان امور قرار گرفت. این بخش در کنار بخش زایمان، مامائی و بستری کودکان و نوزادان در طبقه اول ساختمان طرح توسعه قرار دارد.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

بازدیدهای ادواری تیم مدیریتی بیمارستان بهبود از بخش های مختلف در سال جدید آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، بازدیدهای ادواری تیم مدیریتی بیمارستان از بخش های مختلف در سال جدیدطبق زمان بندی، توسط رئیس بیمارستان، مدیر داخلی، مترون و کارشناسان مدیریت بحران، ایمنی و کنترل عفونت آغاز شد. اولین بازدید از بخش جدید بستری کودکان و نوزادان در چند روز اخیر و روز چهارشنبه هجدهم فروردین ماه از بخش اتوکلاو (CSSD ) به عمل آمد. تیم مدیریتی در این بازدید ها به بررسی دقیق بخش های مختلف بیمارستان مطابق آئین نامه های اعتباربخشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علی الخصوص کنترل عفونت و ایمنی بیماران و پرسنل، مدیریت بحران و خطر و حقوق گیرندگان خدمت می پردازد.


 

روابط عمومی بیمارستان بهبود 

وبینار سراسری آموزش احیاء نوزاد( NRP) در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، وبینار سراسری و کشوری آموزش احیاء نوزاد( NRP ) ویژه پرستاران بیمارستانهای سراسر کشور از طریق سامانه آموزش مداوم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان بهبود برگزارشد. این کارگاه آموزش مجازی روز پنجشنبه در سالن آموزش و تحقیق بیمارستان بهبود، توسط دو تن از اساتید فوق تخصص نوزادان و با همکاری واحدهای ارتقاء سلامت، IT و روابط عمومی بیمارستان از ساعت 9 صبح به مدت یک و نیم ساعت برگزار گردید. دکتر علی روشنی و دکتر سعداله یگانه دوست - فوق تخصص نوزادان – بصورت تئوری و عملی به آموزش احیاء نوزاد پرداختند. در این وبینار پرستاران از بیمارستانهای سراسر کشور که در سامانه آموزش مداوم ثبت نام کرده بودند، شرکت داشتند و چند تن از پرستاران و ماما های بیمارستان بهبود نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی حضور داشتند. این وبینار با یک و نیم امتیاز بازآموزی برای شرکت کنندگان همراه بود که در صورت شرکت در آزمون پایانی برای آنها منظور خواهد گردید.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

قبلی12345678910بعدی
صفحه1 از37