شما اینجا هستید: خانه بخش ها

اوقات شرعی

طراحی سایت
چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400.
:تاريخ شمسی
الأربعاء 1 شوال 1442.
:قمری
May 12 2021.
:میلادی

مرکز مشاوره و مراقبت در منزل

امروزه در کشورهای غربی ثابت شده است که ساخت بیمارستان ها و مراکز درمانی و مراقبتی بزرگ که الزام رشد جوامع است  دیگر  به صرفه و صلاح جامعه نیست زیرا علاوه بر هزینه های هنگفت ساخت – هزینه های نگهداری – هزینه های پرسنل، اثرات ترافیکی منفی شدیدی  در ترددهای  شهری دارد . اینها  هزینه هایی هستند که با ساخت هر بیمارستان  بر جوامع تحمیل می شوند . از طرفی احتمال آلودگی های عفونی بالا در بیمارستان ها و تاثیرات سوء عاطفی ناشی از بستری های بلندمدت  بر بیمار و خانواده و مسائلی از این قبیل مشکلاتی هستند که برای حل آنها لازمست  که درمان و مراقبت را از مراکزدرمانی به منزل بیمار ببرند که با این اقدام خیلی از مسائل فوق الذکر حل خواهند شد.

در این راستا در کشورهای آمریکائی و اروپایی سیاست دولتمردان از سرمایه گذاری در ساخت ، تجهیز و توسعه واحدهای بهداشتی و درمانی به آموزش و بالابردن سطح بهداشت در جامعه و انتقال امکانات تشخیص، درمان و مراقبت از بیمارستان به منازل سوق داده شده است .

بر این اساس سیاست های وزارت بهداشت و درمان وآموزش پزشکی در پاسخ به انتظارات و نیازهای اساسی مردم و نظام سلامت که به درستی توقع دارند پا به پای تخصص های علوم پزشکی ، مراقبت های پرستاری علمی کارآمد و در دسترس را دریافت نمایند ، فلذا طبق بخشنامه مقام عالی وزارت ، طی نامه شماره 691/101/د  مورخه 15/4/95 به معاونت محترم پرستاری وزارت متبوع و نامه شماره 672/د/139 مورخه  4/5/95 به مراکز دانشگاهی مبنی بر راه اندازی و اجرای مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل در مراکز درمانی و بیمارستان ها ، بیمارستان بهبود نیز پس از کسب مجوزهای لازم ، از طریق کادر پرستاری مجرب و واجد شرایط ، اقدام به راه اندازی واحد و مرکز مراقبت پرستاری در منزل نموده و فعالیت می نماید.

عمده فعالیت واحد مراقبت در منزل بیمارستان عبارتند از :

1- ویزیت در منزل توسط پزشک عمومی و متخصص

2- اجرای کلیه خدمات پرستاری اعم از : انواع تزریقات – پانسمان – سوندگذاری – خون گیری – سرم تراپی – اکسیژن تراپی – فتوتراپی – درمان و مراقبت انواع زخم های حاد و مزمن – زخم بستر – پای دیابتی – سوختگی ها – کشیدن بخیه – کنترل علائم حیاتی و فشارخون .

3- مراقبت از بیماران سالمند و مزمن و عمل شده ها .

4- خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی .

5- خدمات پاراکلینیکی اعم از رادیوگرافی – خون گیری – نمونه برداری توسط آزمایشگاه.

6- خدمات دارویی

7- خدمات مشاوره ای و آموزش خود مراقبتی به بیماران و خانواده.

8- انتقال بیماران با آمبولانس از بیمارستان به منزل و سایر مراکز درمانی و بالعکس.

9- و هر نوع اقدام مقتضی تشخیصی و درمانی دیگر

در این راستا در صورت نیاز به هریک از خدمات تشخیصی و درمانی با مراجعه حضوری به واحد مراقبت ها در منزل و یا تماس با شماره تلفن واحد مربوطه در بیمارستان می توانید تمام اقدامات مورد نیاز تشخیصی، درمانی و مراقبتی خود را با طیب خاطر و اطمینان، به این واحد سپرده و خود و بیمارتان را از عوارض جانبی و خطرات احتمالی مصون سازید و هزینه های مربوطه مطابق تعرفه های دولتی مصوب اخذ و رسید داده خواهد شد.

در ضمن برای بیمار شما پرونده مراقبتی تشکیل یافته و کلیه امور درمانی و روند بهبودی در آن ثبت و بایگانی خواهد شد تا در صورت نیاز در آینده، مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

مسئول واحد مراقبت در منزل – علی نعمتی 

هرچند شیوع بیماری کرونا ویروس باعث بوجود آمدن ملاحظات حفاظتی شده ولی با اینحال توسعه و تکمیل این واحد زیرنظر کارشناسان تحصیل کرده و آموزش دیده هر روز بهتر و بیشتر می شود و سعی می شود از آخرین تکنولوژی های غیرتهاجمی روز استفاده شود. تکنولوژی هایی که کارایی و بی عوارضی آنها اثبات شده است.

هم اکنون در این واحد کربوکسی تراپی – پلاسماتراپی در سطح وسیعی برای درمان انواع اشکالات پوستی شامل جوانسازی – رفع چین و چروک صورت و بدن – روشن سازی پوست صورت و نقاط خاص – کبودی دورچشم ها – سلولیت – جای جوش و بخیه و ... استفاده می شود و نتایج خیلی درخشان و راضی کننده ای نیز دارد.

ضمنا" از اقدامات دیگر میکرونیدلینگ – تزریق – ژل – بوتاکس و ... نیز انجام می شود.

هزینه های این مرکز نسبت به مراکز مشابه دیگر خیلی نازل بوده و موجب رضایت مندی مراجعین محترم است.

هزینه های اقدامات و خدمات بعمل آمده به شرح زیر می باشد :

ادامه مطلب

واحد تدارکات

این واحد در ساختمان شماره 2 (اداری ) طبقه دوم بیمارستان قرار دارد و مسئولیت خرید مایحتاج و ارزاق عمومی و لوازم مصرفی و تجهیزات و دستگاههای تشخیصی و درمانی با هماهنگی واحد تجهیزات پزشکی بر عهده این واحد می باشد.پرسنل این واحد بصورت روزانه با کیفیت ترین اجناس و اقلام غذائی و لوازم مصرفی مورد نیاز واحد تغذیه و تجهیزات پزشکی را خریداری می نمایند و در اسرع وقت و در کمترین زمان ممکن تحویل واحد مربوطه می نمایند. تلفن مستقیم این واحد 1002 می باشد.

دفتر بهبود کیفیت و اعتبار بخشی

این واحد در ساختمان شماره 3 (کلینیک سلامت ) طبقه دوم  و چهارم قرار دارد و مسئولیت بررسی دقیق دستورالعملها و قوانین ارسالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی  و معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و نظارت بر اجرای آن در بیمارستان در راستای رعایت مفاد اعتبار بخشی صورت گرفته توسط بازرسان دانشگاه بر عهده این واحد می باشد. تلفن های این واحد 1445 و 1044 است.

 

 

 

واحد کارشناسان بیمارستان

 

 

 

این واحد در ساختمان شماره 3 (کلینیک سلامت  ) طبقه چهارم  قرار دارد. کارشناسان بهداشت کار ( طب کار) و بهداشت محیط و ارتقاء سلامت بیمارستان در این واحد قرار دارند و مسئولیت رسیدگی به بهداشت محیط و طب کار و اصول فیزیکی کارکنان در بیمارستان بر عهده آنان است. همچنین واحد ارتقاء سلامت بیمارستان با برنامه ریزی مدون برای مراجعین و بیماران و کارکنان کلاسهای رایگان آموزشی در حین کار و درمان و در سالن های انتظار برپا داشته و در راستای آگاهی عمومی جامعه و کارکنان تلاش می نماید.تلفن کارشناس بهداشت محیط 1430، کارشناس طب کار 1431، کارشناس ارتقاء سلامت 1440 می باشد.

 

 

 

واحد تغذیه و آشپزخانه

این واحد در ساختمان شماره 2 طبقه همکف قرار دارد و مسئولیت تهیه غذای وعده های صبحانه، ناهار و شام بیماران و همراهان بیماران و پرسنل بیمارستان  بر عهده این واحد می باشد.پرسنل این واحد با آموزش دوره های ویژه آشپزی و هتل داری زیر نظر اساتید خبره امر و همچنین زیر نظر کارشناس تغذیه بیمارستان، طبق برنامه اعلامی ماهانه، نسبت به پخت و پز غذای روزانه اقدام می نمایند. همچنین واحد تغذیه بیمارستان ضمن ارائه خدمات مشاوره به بیماران بستری، نسبت به ارائه مشاوره به مراجعین کلینیک تغذیه و دیابت بیمارستان و ارائه برنامه غذائی رژیمی اقدام می نمایند. تلفن واحد تغذیه بیمارستان 1432 و تلفن آشپزخانه 1078 می باشد.

قبلی123456بعدی
صفحه1 از6

اطلاعيه ها

شبکه های اجتماعی