شما اینجا هستید: خانه بخش ها بخش هاي درماني

اوقات شرعی

طراحی سایت
چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400.
:تاريخ شمسی
الأربعاء 1 شوال 1442.
:قمری
May 12 2021.
:میلادی

بخش هاي درماني

مرکز مشاوره و مراقبت در منزل

امروزه در کشورهای غربی ثابت شده است که ساخت بیمارستان ها و مراکز درمانی و مراقبتی بزرگ که الزام رشد جوامع است  دیگر  به صرفه و صلاح جامعه نیست زیرا علاوه بر هزینه های هنگفت ساخت – هزینه های نگهداری – هزینه های پرسنل، اثرات ترافیکی منفی شدیدی  در ترددهای  شهری دارد . اینها  هزینه هایی هستند که با ساخت هر بیمارستان  بر جوامع تحمیل می شوند . از طرفی احتمال آلودگی های عفونی بالا در بیمارستان ها و تاثیرات سوء عاطفی ناشی از بستری های بلندمدت  بر بیمار و خانواده و مسائلی از این قبیل مشکلاتی هستند که برای حل آنها لازمست  که درمان و مراقبت را از مراکزدرمانی به منزل بیمار ببرند که با این اقدام خیلی از مسائل فوق الذکر حل خواهند شد.

در این راستا در کشورهای آمریکائی و اروپایی سیاست دولتمردان از سرمایه گذاری در ساخت ، تجهیز و توسعه واحدهای بهداشتی و درمانی به آموزش و بالابردن سطح بهداشت در جامعه و انتقال امکانات تشخیص، درمان و مراقبت از بیمارستان به منازل سوق داده شده است .

بر این اساس سیاست های وزارت بهداشت و درمان وآموزش پزشکی در پاسخ به انتظارات و نیازهای اساسی مردم و نظام سلامت که به درستی توقع دارند پا به پای تخصص های علوم پزشکی ، مراقبت های پرستاری علمی کارآمد و در دسترس را دریافت نمایند ، فلذا طبق بخشنامه مقام عالی وزارت ، طی نامه شماره 691/101/د  مورخه 15/4/95 به معاونت محترم پرستاری وزارت متبوع و نامه شماره 672/د/139 مورخه  4/5/95 به مراکز دانشگاهی مبنی بر راه اندازی و اجرای مشاوره و مراقبت پرستاری در منزل در مراکز درمانی و بیمارستان ها ، بیمارستان بهبود نیز پس از کسب مجوزهای لازم ، از طریق کادر پرستاری مجرب و واجد شرایط ، اقدام به راه اندازی واحد و مرکز مراقبت پرستاری در منزل نموده و فعالیت می نماید.

عمده فعالیت واحد مراقبت در منزل بیمارستان عبارتند از :

1- ویزیت در منزل توسط پزشک عمومی و متخصص

2- اجرای کلیه خدمات پرستاری اعم از : انواع تزریقات – پانسمان – سوندگذاری – خون گیری – سرم تراپی – اکسیژن تراپی – فتوتراپی – درمان و مراقبت انواع زخم های حاد و مزمن – زخم بستر – پای دیابتی – سوختگی ها – کشیدن بخیه – کنترل علائم حیاتی و فشارخون .

3- مراقبت از بیماران سالمند و مزمن و عمل شده ها .

4- خدمات توانبخشی و فیزیوتراپی .

5- خدمات پاراکلینیکی اعم از رادیوگرافی – خون گیری – نمونه برداری توسط آزمایشگاه.

6- خدمات دارویی

7- خدمات مشاوره ای و آموزش خود مراقبتی به بیماران و خانواده.

8- انتقال بیماران با آمبولانس از بیمارستان به منزل و سایر مراکز درمانی و بالعکس.

9- و هر نوع اقدام مقتضی تشخیصی و درمانی دیگر

در این راستا در صورت نیاز به هریک از خدمات تشخیصی و درمانی با مراجعه حضوری به واحد مراقبت ها در منزل و یا تماس با شماره تلفن واحد مربوطه در بیمارستان می توانید تمام اقدامات مورد نیاز تشخیصی، درمانی و مراقبتی خود را با طیب خاطر و اطمینان، به این واحد سپرده و خود و بیمارتان را از عوارض جانبی و خطرات احتمالی مصون سازید و هزینه های مربوطه مطابق تعرفه های دولتی مصوب اخذ و رسید داده خواهد شد.

در ضمن برای بیمار شما پرونده مراقبتی تشکیل یافته و کلیه امور درمانی و روند بهبودی در آن ثبت و بایگانی خواهد شد تا در صورت نیاز در آینده، مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

مسئول واحد مراقبت در منزل – علی نعمتی 

هرچند شیوع بیماری کرونا ویروس باعث بوجود آمدن ملاحظات حفاظتی شده ولی با اینحال توسعه و تکمیل این واحد زیرنظر کارشناسان تحصیل کرده و آموزش دیده هر روز بهتر و بیشتر می شود و سعی می شود از آخرین تکنولوژی های غیرتهاجمی روز استفاده شود. تکنولوژی هایی که کارایی و بی عوارضی آنها اثبات شده است.

هم اکنون در این واحد کربوکسی تراپی – پلاسماتراپی در سطح وسیعی برای درمان انواع اشکالات پوستی شامل جوانسازی – رفع چین و چروک صورت و بدن – روشن سازی پوست صورت و نقاط خاص – کبودی دورچشم ها – سلولیت – جای جوش و بخیه و ... استفاده می شود و نتایج خیلی درخشان و راضی کننده ای نیز دارد.

ضمنا" از اقدامات دیگر میکرونیدلینگ – تزریق – ژل – بوتاکس و ... نیز انجام می شود.

هزینه های این مرکز نسبت به مراکز مشابه دیگر خیلی نازل بوده و موجب رضایت مندی مراجعین محترم است.

هزینه های اقدامات و خدمات بعمل آمده به شرح زیر می باشد :

ادامه مطلب

ام آر آی MRI

بخش MRI بیمارستان بهبود

عملیات احداث بخشMRI همزمان با ساخت پروژه توسعه بیمارستان در طبقه زیرزمین آغاز گردید وبا پایان ساخت محوطه دستگاه و نصب دستگاه توسط کارشناسان در بهمن ماه 1396، اقدام به پذیرش بیماران و مراجعه کنندگان نمود. هم اینک این بخش از ساعت 7صبح تا 10شب بصورت فعال در حال پذیرش بیماران بوده و با تکمیل پروژه بصورت تمام وقت آماده خدمت رسانی به مراجعه کنندگان خواهد بود.

مزایای این دستگاه شامل:

  - دستگاه MRI 5/1 تسلا ساخت کمپانی GE ایالات متحده (سال ساخت 2017)  

  - قابلیت Silent Scan با امکان انجام تصویربرداری بی صدا در پروتکل های مغزی

  - تنها مرکز موجود کلانشهر تبریز با تونل ورودی بیمار به قطر 70 سانتی متر

  - قابلیت پذیرش بیمار تا وزن 200 کیلوگرم

  - کوتاه سازی فرایند تصویربرداری همگام با افزایش حجم اطلاعات

  - دارای کویل منعطف مورد نیاز کودکان و انواع کویل سر و گردن، قفسه سینه، ستون فقرات، شکمی، زانو و مچ پا، سینه 

  - امکان حذف آرتیفکت های حرکتی و فلزی

  -  امکان آنژیوگرافی بدون تزریق

  - امکان انجام تصویربرداری با FOV های خیلی کوچک با رزولیشن بالا

  - تصویربرداری سه بعدی

  - امکان بررسی میزان چربی و آهن انباشت شده در کبد 

 

 

 

اتاق عمل

اتاق عمل  (Operation Room  )

اتاق های عمل فعلی بیمارستان بهبود مشتمل بر 4 اتاق و یک فضای ریکاوری و CSR  که در جنب آن واقع شده است، هرچند ازنظر فضای فیزیکی مناسب و کافی نیست ولی از نظر تجهیزات پزشکی و جراحی و پرسنل یکی از کاملترین و مجهزترین اتاق عمل های شمالغرب است . تجهیزاتی که گاها" نمونه و مشابه آنها در کشور خیلی نادر است .

اتاق عمل بصورت 24 ساعته فعال بوده و محدودیتی برای اعمال جراحی الکتیو و اورژانسی ندارد و در تمام اوقات 2-1 متخصص بیهوشی حضور مستقیم دارند.

اتاق عمل از نظر تجهیزات اعمال جراحی مازو اروتوپدی مانند تعویض مفاصل و آرتروسکوپی اعمال جراحی ارولوژی مغز و اعصاب زنان لاپاراسکوپی هیستروکولپوسکوپی و ... درحد عالی میباشد .

Turn over اعمال آن  خیلی بالاست .

این اتاق عمل ها بدلیل محدودیت فضای فیزیکی آن ، روزهای آخر خود را می گذراند و اتاق عمل های جدید در آینده نزدیک با 9  اتاق عمل عمومی  و 3 اتاق عمل جراحی چشم افتتاح خواهدشد و مشکل پزشکان جراح عزیزو بیمارستان رفع خواهد شد . علاوه بر این واحد CSR کاملا منفک شده  و به آخرین تجهیزات شستشو و استریل که خریداری شده اند مجهز خواهد شد.

شماره تلفن  تماس  31551300  میباشد .

روابط عمومی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بهبود

بخش هاي بستري جراحي

بخش های جراحی داخلی

بخش های جراحی و داخلی  مشتمل بر چندین بخش ، بصورت شناور نسبت به پذیرش و بستری و درمان انواع  جراحی ها مانند جراحی عمومی – ارولوژی –ENT– ژنیکولوژی- مغز و اعصاب –پلاستیک و زیبایی – توراکس – قلب و عروق و کودکان و ...  

و بیماران داخلی – گوارش – تنفس – نفرولوژی و ... مبادرت می کنند .

 Turn over این بخش ها اکثرا"  100% است .

تجهیزات این بخش ها کامل بوده و انواع تجهیزات پیشرفته و بروز در آنها استفاده میشود.

در این بخش ها  علاوه بر اینکه پزشک بستری کننده هر بیمار مسئول بیمار است ، انواع

متخصص های آنکال نیز بطور مرتب وجود دارد که در صورت نیاز و درخواست برای درمان بیمار حاضر میشوند.

در این بخش ها مشکل اصلی که مراجعین و مسئولین بیمارستان را آزرده می کند تنگی فضای فیزیکی است . البته در آینده نه چندان دور و در اوایل سال 99 بخش های مجهز و وسیع و طبق نقشه های اروپائی داخلی و جراحی بصورت جداگانه شامل بخش های داخلی – جراحی – کودکان- ICU  - CCU–NICU و جراحی چشم  ، با رعایت تمام اصول  افتتاح خواهند شد.

تلفن بخش های زنان : 31551230

تلفن بخش های مردان : 31551200

روابط عمومی بیمارستان بهبود

بخش زايمان

بخش زایمان  ( Gynecology & obstetric ward  )  

این بخش که در جنب اتاق عمل واقع شده ، دارای اتاق تریاژ اتاق درد اتاق دلیوری و اتاق نوزاد است . این بخش علاوه بر ماماهای ماهر و کارکشته  دارای برنامه 24 ساعته  آنکالی زنان کودکان میباشد .  از مشکلات عمده این بخش محدودیت فضای فیزیکی است که خوشبختانه آنهم در حال رفع شدن میباشد.

بخش زایمان جدید که در این روزها شاهد افتتاح آن خواهیم بود شامل اتاق های خصوصی و چندتخته و VIP میباشد. در جوار این بخش وسیع بخش های NICUکودکان و بخش مامایی با استانداردهای اروپایی ساخته شده که از هر نظر آماده بهره برداری بوده  و منتظرمجوز بهره برداری وزارت  میباشد .

با افتتاح این بخش ها مشکل بزرگی از بیمارستان و بخشی از مشکلات شهرو استان حل خواهد شد.

بخش زایمان جدید دارای آنکال مقیم زنان خواهد بود و دارای اتاق های ایزوله استاندارد اتاق عفونی بخش زایمان پرخطر نیز میباشد . بخش جدیدزایمان ( بلوک زایمان ) در طبقه اول ساختمان جدید واقع شده و  جهت راحتی بیماران و مراجعین آسانسور اختصاصی بیمار و 5 دستگاه آسانسور با ظرفیت های مختلف و بالا آماده شده است .

شماره تلفنهای این بخش : 31551240  - 31551260

 

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

اورژانس

بخش اورژانس

اورژانس بیمارستان معرف عملکرد آن است . اورژانس جدید بیمارستان بهبود در طبقه همکف ساختمان جدید بوده و از سه طریق قابل دسترسی است . از درب اصلی بیمارستان – از درب اختصاصی ( در آینده نزدیک باز خواهد شد ) – از کوچه  ممتاز .

این بخش با وسعتی بیش از 800 متر مربع شامل واحد تریاژ –  CPR  - بخش های حاد و تحت حاد  و Fast track - اتاق های  ایزوله بزرگسال و کودک ( مخصوص) - اتاق عمل – گچ گیری –آزمایشگاه میباشد.

کاملترین تجهیزات در این بخش بکار گرفته شده و حتی امکانات در حد اورژانس استاندارد اروپائی .

مونیتورینگ برای هر تخت – ونتیلاتورهای پیشرفته – دستگاه های اکوکاردیوگرافی – بدسایت- رادیوگرافی پرتابل – سونوگرافی .

برنامه ریزی کاری واحد طوری است که متخصص طب اورژانس 24 ساعته ( در هر3 شیفت )  پرستاران مجزا و اختصاصی تریاژ – بخش های حاد و تحت حاد و تحت نظر بطور مستمر آماده ارائه خدمت هستند .

علیرغم برنامه آنکالی 24 ساعته بیمارستان در انواع تخصص ها برای مشاوره ها ، حضور متخصصین رشته های اصلی ( داخلی – جراحی – کودکان – زنان و ... ) بطور مستقیم در درمانگاهها تا ساعت 24 هر شب مشکل مشاوره ها را کاملا حل نموده است .

اورژانس بیمارستان Turn over خوبی داشته و بدلیل خوشنامی و پرونده کاری خوب آماده پذیرائی بیماران از نقاط مختلط استان میباشد.

شاخص های کشوری ارزیابی اورژانس ها مانند تعیین تکلیف بیماردر 6 ساعت و 12 ساعت – ساعات حضور پزشک و پرستار در اولین ورود بیمار و شروع اقدامات و ... که  از چندین سال پیش بصورت منظم و دوره ای توسط کارشناسان معاونت درمان ارزیابی میشود بسیار مطلوب بوده است .

بخش اورژانس واحد پذیرش و ترخیص 24 ساعته بوده و حتی الامکان تمامی دستورالعمل های وزارتی و کشوری در آن بکار گرفته میشود .

سرپرست عملی این بخش دکتر علی زینالی ( متخصص طب اورژانس ) و سرپرستار آن آقای نوری میباشد .

شماره تلفن مستقیم : 31551116  است.

روابط عمومی بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بهبود

آزمايشگاه شبانه روزي

آزمایشگاه بیمارستان بهبود با در اختیار داشتن کادری مجرب و استفاده از دستگاههای روز دنیا به صورت 24 ساعته آماده ارائه خدمات به مراجعه‌کننده‌گان محترم میباشد. لازم به ذکر است، سیاست این آزمایشگاه آماده‌سازی جواب‌ها در کوتاهترین زمان و با دقت و صحت بیشتر، برای کمک در روند تشخیص بیماری میباشد. لذا برخود لازم دانسته تا امکانات و آزمایشات انجام شده در این مرکز را به شما اساتید محترم معرفی نموده تا قدم کوچکی در راستای بهبود بیماران برداریم.

بخش بیوشیمی:

استفاده از دستگاههای اتوآنالایزر هیتاچی 912-717(ساخت کشور ژاپن) برای انجام تمامی آزمایشات بیوشیمی اعم از پنل کلیوی پنل کبدی پنل دیابت پنل چربی - ...

                

 

دستگاه Convergys برای انجام تست‌های الکترولیتی شامل NA-K-Ca2+  

دستگاه OPTI-CCA برای اندازه‌گیری گازهای خونی

            

 

دستگاه Sebia(ساخت کشور فرانسه) برای انجام انواع الکتروفورز (هموگلوبین پروتئین سرم و ادرار) و HbA1c به روش مرجع کپیلاری.(لازم به ذکر است این دستگاه در زمان انجام تست HbA1c قادر به جداسازی هموگلوبین‌های غیر طبیعی نیز می‌باشد که دراینصورت اپراتور پیشنهاد انجام الکتروفورز را به پزشک معالج می‌دهد)

                        

 

بخش هورمون‌شناسی:

استفاده از دستگاههای کمی‌لومینسانس Immulite 2000وImmulite 2000 Xpi(ساخت کشور آمریکا) برای انجام تستهای: پنل تیروئیدی پنل هورمون‌های جنسی پنل هپاتیت سطح دارویی - تومورمارکرها          

                    

 

بخش هماتولوژی:

استفاده از دستگاه‌های Sysmex XS500i و Sysmex KX21N(ساخت کشور ژاپن) برای آنالیز CBC+Diffو نیز بهره‌گیری از کارشناس ارشد هماتولوژی برای بررسی موارد مشکوک‌تر و نیز گزارشPBSو دستگاه تمام اتوماتیک کواگولامتر Stago(ساخت کشور فرانسه) برای انجام تمام فاکتورهای انعقادی.

 

 

 بخش ایمونولوژی:

استفاده از دستگاه تمام اتوماتیک آلگریا (ساخت کشور آلمان) به روش الایزا برای انجام تست ‌های اتوایمیون(Auto Antibody)و تست‌های عفونی نظیر: VZV – HSV – Chlamydia trachomatis – EBV - … - HPG/M/A

 

  

 

بخش ژنتیک:

با راه اندازی این بخش و بهره گیری از پزشکان متخصص ، پذیرش، مشاوره و نمونه برداری آزمایشات زیر در این آزمایشگاه امکان پذیر شده است:

- لیست آزمایشات مولکولی:

تب مدیترانه‌ای (Familial Mediterranean Fever(FMF، ناشنوایی Connexin 26 & Connexin 30، بررسی فاکتورهای انعقادی مربوط به مرگ داخل رحمی و سقط جنین، (F V , F II , Mthfr , Pal 4G/5G)، Spinal Muscular Atrophy (SMA)، بررسی مولکلولی  CAH، بررسی مولکلولی  Brca1 , Brca2، دیستروفی عضلانی دوشن و بکر، آتاکسی‌های مخچه‌ای و نخاعی (SCA)، بررسی حذف‌های مولکلولی کروموزوم Y، (Y chromosome microdeletion)، بررسی مولکلولی MPL , PML , CALR , Jak2، بررسی آنیوپلوئیدی کروموزوم‌های X,Y-21-18-13 به‌روش QF-PCR، تعیین هویت Paternity

- آزمایشات سیتوژنتیک و مولکلولی:

FISH برای آنیوپلوئیدی‌های کروموزوم‌های X,Y-21-18-13، FISH برای Her2، آزمایش غیر تهاجمی غربالگری دوران بارداری (Cell Free DNA)، آزمایش تعیین جنسیت 8 هفته

- لیست آزمایشات سیتوژنتیک:

آزمایش کشت کروموزومی(کاریوتایپ) از خون محیطی، آزمایش کشت کروموزومی(کاریوتایپ) از خون محیطی با روش High، آزمایش کشت کروموزومی(کاریوتایپ) از بافت جنین، آزمایش کشت کروموزومی(کاریوتایپ) از مایع آمنیون(آمنیوسنتز)، آزمایش کشت کروموزومی(کاریوتایپ) از مغز استخوان، آزمایش کشت کروموزومی(کاریوتایپ) فیلادلفیا، آزمایش کشت کروموزومی(کاریوتایپ) برای فراژل X

 

 

راديولوژي

این واحد در زیر طبقه همکف بیمارستان واقع است و دارای 2 واحد جداگانه رادیوگرافی بوده،علاوه بر آن دارای دستگاه ماموگرافی- OPG - دستگاه رادیوگرافی پرتابل و دستی نیز می باشد. و هر روز سیستم های آن بروز رسانی می شود. علاوه بر حضور 2 نفر متخصص رادیولوژی که بصورت صبح و عصر در بخش حضور دارند به تعداد کافی از کارشناسان رادیولوژی نیز حضور دارند و ضمن اینکه طرح انطباق تا حد زیادی رعایت می شود. جواب ها نیز در اسرع وقت داده می شود و جزء برنامه های بهبود کیفیت این بخش است که در آینده بخش به سیستم پکس نیز مجهز شده و انتظار زمانی به حداقل برسد.

سي تي اسكن اسپيرال

این دستگاه از 3 سال پیش در بیمارستان راه اندازی شده است و ضمن اینکه سیستم دستگاه از نوع پیشرفته است و کیفیت گرافی های آن خیلی مطلوب بوده در رپورت گرافی ها علاوه بر رادیولوژیست های خود بیمارستان از متخصصین رادیولوژیست بنام دانشگاه علوم پزشکی نیز بعضا استفاده می شود. رپورت گرافی های اورژانس بلافاصله و نوع الکتیو و در کمتر از 24 ساعت داده می شوند.

قبلی12بعدی
صفحه1 از2

اطلاعيه ها

شبکه های اجتماعی