شما اینجا هستید: خانه دانستنی های علمي پزشکیدر پاندمی بیماری کرونا ویروس هر خانه یک بیمارستان

اوقات شرعی

طراحی سایت
چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400.
:تاريخ شمسی
الأربعاء 1 شوال 1442.
:قمری
May 12 2021.
:میلادی

در پاندمی بیماری کرونا ویروس هر خانه یک بیمارستان

شیوع وسیع و روزافزون بیماری Covid-19 چنان برق آسا و گیج کننده بود که در کل می توان گفت هیچ کشور و سازمانی هیچ برنامه ای برای آن و موارد مشابه نداشتند . اکنون که یک سال از شروع آن گذشته هنوز هم هیچ پروتکل تشخیصی و یا درمانی و مراقبتی مشخص و ثابت و مورد قبول همگان وجود ندارد. همینطور هیچ معیار مشخصی برای تشخیص اینکه کدام بیمار کجا بستری شود، وجود ندارد.این سردرگمی موجب می شود که بیماران زیادی نتوانستند خدمات مطلوبی دریافت نمایند.

اکثر کشورها از کمبود بیمارستان – تخت بستری – واحد مراقبت های ویژه و تجهیزات خاص تشخیصی و درمان ناله می کنند. واقعا" تکلیف چیست و چه خواهد شد؟

هر روز که شیوع بیماری شدیدتر شده و آمار مبتلایان زیاد میشود چه باید کرد ؟واضح است در اندک زمان نمی توان امکانات را برای بستری همه مبتلایان فراهم نمود و هیچ کشور و سازمانی هم چنین برنامه ای را در ذهن ندارد.

طبق بررسی ها و مطالعات افزایش اطلاعات بیمار و خانواده او در مورد بیماری و روشهای پیشگیری و کنترل و مراقبت درمنزلیکی از راهکارهای اصلی در حال حاضر است .ویزیت پزشک و تشخیص اینکه این بیمار و خانواده او می توانند در منزل مراقبت او را عهده دار شوند بیمار را راهی خانه کرده ولی امکانات تماس با بیمار و از بیمار یک روش موثربرای کنترل و درمان و مراقبت بیمار در منزل است و راه را  برای بستری آن گروه از بیمارانی که نیاز واقعی به بستری در بیمارستان دارند را فراهم می کند.

در یک مطالعه بر روی بیش از 200 بیمار مبتلا که با نسخه دارویی سرپائی مرخص شدند و قبل از خروج از بیمارستان مورد آموزش و راهنمایی رو در رو و گفتاری و نوشتاری ( دادن پمفلت راهنمایی ) قرار گرفتند بیش از 97درصد موارد در منزل کاملا کنترل شدند و نیازی به برگشت مجدد به بیمارستان نبوده و 3درصد باقیمانده هم در منزل با ویزیت بار دوم و ندرتا" بار سوم توسط پزشک و انجام اقدامات پرستاری لازم توسط پرستار خبره بهبودی یافتند و خوشبختانه هیچ موردی از مرگ گزارش نشده است .

پس روش کنترل و مراقبت در منزل مبتلایان یک روش کاملا موفق است و شعار هر منزل یک بیمارستان است خیلی از مشکلات فعلی را کاهش می دهد ، مخصوصا اگر امکانات ساپوریتو مانند پزشک و پرستار و امکانات کمک تنفسی مانند کپسول های اکسیژن و تجهیزات مربوطه بقدر کافی در اختیار باشد نتایج درخشانی در پی خواهد داشت.

Last modified on دوشنبه, 14 مهر 1399 11:45
Rate this item
(1 Vote)

اطلاعيه ها

شبکه های اجتماعی