شما اینجا هستید: خانه دانستنی های علمي پزشکیاصول تغذیه در بیماری های عصبی

اوقات شرعی

طراحی سایت
چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400.
:تاريخ شمسی
الأربعاء 1 شوال 1442.
:قمری
May 12 2021.
:میلادی

اصول تغذیه در بیماری های عصبی

مقدمه:

عملکرد سیستم مغزی – عصبی انسان شامل سه فعالیت عمده که عبارت است از تولید موج های عصبی – انتقال موج های عصبی و تفسیر و ترجمه حس ها می باشد. اگر هریک از این سه فعالیت دچار اشکال شوند مشکل و بیماری عصبی بوجود می آید .

با ذکر این نکته کلیدی که بیش از 80 درصد سیستم مغزی – عصبی را چربی تشکیل می دهد ما را آشکار می سازد که چربی و ترکیبات چربی باید مداوم به بدن برسد. همینطور برای ساخته شدن مواد رابط که در سیستم عصبی نوروترانسمیتر گفته میشوند مانند اپی نفرین، GABA، ماده سروتونین و ... انواع اسید آمینه ها و ویتامین های ضروری هستند .

در این مقاله سعی می کنیم اصول تغذیه صحیح و علمی در بیماری های عصبی را ذکر نماییم.

اصول تغذیه در بیماری های عصبی : در مغز انسان 80% چربی وجود دارد و واحد ساختمانی مغز یک اسید چرب W3 به نام DHA دوکوزاهگزانوئیک اسید می باشد . مواد مغذی موثر در تولید انتقال دهنده های عصبی مانند اپی نفرین ، نوراپی نفرین، دوپامین ، سروتونین و ... عبارتند از اسید آمینه های تربیپتوفان - تیروزین – گلوتامین و مواد معدنی زینک – مس –آهن – سلنیم – منیزیم و ویتامین های B1-B2-B3-B6-B12 .

مصرف بی رویه برخی مواد غذایی می توانند در اعصاب فرد اثر منفی بگذارند مثلا" خود درمانی با Vit A باعث افزایش فشار داخل جمجمه می گردد و کمبودهای شدید تغذیه ای نیز می توانند اثرات منفی عصبی داشته باشند مثلا" هیپوگلسمی که منجر به حملات تتانی می گردد و فقدان Vit D عقب افتادگی ذهنی را در پی دارد . بنابراین اهمیت تغذیه در پیشگیری و درمان بیماری های عصبی ضروری بنظر می رسد.

اثرات ویتامین ها بر روی سیستم عصبی :

1- کمبود شدید ویتامین B1 یا تیامین باعث تنش روانی - نوروپاتی محیطی - پارکینسون و آنسفالوپاتی ورنیکه می گردد و در کودکان باعث اختلالات یادگیری و مشکلات رفتاری می شود. شدت بیماری آلزایمر نیز با کمبود Vit B1 ارتباط دارد . بهترین منابع غذایی Vit B1 گوشتها، جگر، مخمر و غلات می باشند.

2- درفرد مبتلا به میگرن مکمل ویتامین B2 باعث کاهش میزان شدت بیماری بعد از 6 هفته تا 50-69% می گردد.

3- کمبود شدید Vit B3 ( نیاسین ) باعث بیماری پلاگر و زوال  عقل می شود و میزان تمرکز کاهش و اضطراب افزایش می یابد. بی حوصلگی - بی حسی و افسردگی هم از علایم کمبود شدید Vit B3 می باشد. افرادی که کمترین میزان (Vit B3)  14mg/dayمصرفی را دارند 70% بیش از افراد با بیشترین میزان مصرف Vit B3 ( 45mg/day) شانس ابتلا به آلزایمر دارند . بنابراین مصرف مکمل Vit B3 در بیماران مبتلا به آلزایمر تاثیر بسیار مثبتی دارد.

4- کمبود B12باعث آشفتگی و تحریک پذیری و سردرگمی و اختلال در تمرکز، بی خوابی،  بی تفاوتی، منفی گرایی، اختلالات حافظه،  افسردگی و زوال عقل می گردد. احتمال کمبود Vit B12 در افرادی که داروی متفورمین و کلشی سین استفاده می کنند بالاست .

5- کمبود اسیدفولیک سبب افسردگی و زوال عقل می گردد و استفاده از مکمل های اسیدفولیک به همراه Vit B12 باعث بهبود نشانه های منفی اسکیزوفرنی می گردد . کاهش اسیدفولیک در بدن با بروز آلزایمر نیز ارتباط دارد.

6- کاهش 3Vit D نیز با اختلالات خلقی و شناختی و افزایش خطر افسردگی مرتبط است . Vit D نقش مهم در محافظت عصبی و انتقال نورونی و نوروپلاستی سلول ها دارد . برای درمان افسردگی نیز باید میزان ویتامین D سرم را به 60-80 ng/milt برسانیم و در بیمار مبتلا به MS بعد از ارزیابی Vit D سرم مکمل یاری ضروری بنظر می رسد.

اثرات مواد معدنی در سیستم عصبی:

1- کمبود Fe باعث کمبود حافظه و ظرفیت یادگیری، مشکلات عاطفی و روانی، بی تفاوتی، افسردگی و خستگی می گردد در کودکان با کم خونی فقر آهن باعث افزایش اختلال روانپزشکی مثل اختلال خلقی، اختلال طیف اوتیسم، اختلال بیش فعالی و اختلال رشدی می گردد .
2- ماده معدنی روی نقش مهمی در تنظیم تولید دوپامین در مغز دارد. مصرف روی باعث کاهش نشانه های افسردگی می شود و تغییر در هموستاز روی باعث آلزایمر و افسردگی می گردد.
3- فیتوکمیکال ها نیز به عملکرد طبیعی مغز - سلامت روانی و حفظ ساختار سلول های مغز کمک می کنند و شامل 3 فلاونویید : 1- فلاونول ها 2- آنتوسیانین ها 3- فلاونون ها می باشند. غذاهایی مثل انواع توت ها – مرکبات – چای سبز و برخی ادویه جات حاوی فیتوکمیکال ها و ویتامین و مواد معدنی می باشند.

مواد دیگری که روی مغز اثرات تغذیه ای و دارویی دارند عبارتند از : پیاز – زنجبیل – زردچوبه – سرکه – مریم گلی – رزماری و سیر .

در افراد مبتلا به پارکینسون کمبود اسیدفولیک و فیبر دریافتی و کمبود کالری دریافتی گزارش شده است و دریافت مکمل Vit B6 باعث کاهش خطر بیماری پارکینسون گردیده است و مصرف آنتی اکسیدان هایی با ترکیبات فنولیک مثل انگور قرمز و زردچوبه و چای سبز اثر ضدالتهابی و پیشگیری کننده دارد .

در افراد مبتلا به آلزایمر رژیم غذایی با Vit B کافی و آنتی اکسیدان ها و اسیدهای چرب غیراشباع و فیبرها توصیه می گردد .اسیدفولیک در پیشگیری ازآلزایمر و ویتامین E در کاهش پیشرفت بیماری آلزایمر موثرند و در این افراد سطح سرمی نامناسب Vit B12 و Vit D هم دیده شده است و حمایت تغذیه ای دارویی پرو بیوتیک و پره بیوتیک نیز مهم می باشد .

کارشناس ارشد تغذیه : مهندس مهانفر

  

Last modified on پنج شنبه, 04 دی 1399 08:43
Rate this item
(1 Vote)

اطلاعيه ها

شبکه های اجتماعی