عید فطر
شعار سال
شعار بهبود
من به خاطر تو ماسک میزنم
همه باهم کرونا را شکست می دهیم
گرامیداشت  و تجلیل از خدمات کادر درمان و پشتیبانی بیمارستان بهبود
كرونا
درباره بیمارستان بهبود
کسب اولین مجوز پذیرش بیماران بین الملل
MRI
سي تي اسكن اسپيرال
رادیولوژی
طب هسته ای

اوقات شرعی

طراحی سایت
چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400.
:تاريخ شمسی
الأربعاء 1 شوال 1442.
:قمری
May 12 2021.
:میلادی
faraji

faraji

دکتر آنا ماریا کوئروو استاد و سرتیم تیم تحقیقاتی انستیتو رشد و سالمندی مرکز پزشکی واقع در Einstein می گوید: هرچند تعمیم دادن کل یافته های تحقیقاتی از حیوانات آزمایشگاهی مثل موش به انسان ها غیرعلمی و غیرمنطقی به نظر می رسد، اما یافته های ما در تحقیقات برروی موشها ثابت کرده که داروی تحقیقاتی ما بر روی موشها تمام علائم پایدار بیماری آلزایمر را درمان کامل می نماید. وی می گوید : در همه سلول ها و منجمله در سلول های مغزی فرآیندی وجود دارد به نام فرآیند(CMA) مخفف ( Chaperon-Mediate-Auto-Play) یا هم فرآیند پاکسازی سلولی که این فرآیند در سلول های پیر کاهش یافته و گاها متوقف میشود و در نتیجه آن مواد زاید در درون سلول ها انباشته میشوند و انباشتگی این مواد زایدموجب آزردگی و آسیب شدید سلول ها می شود. دکتر کوئروو معتقد است که بین بیماری آلزایمر و این انباشتگی مواد در سلول های مغزی رابطه مستقیمی وجود دارد. تیم دکتر کوئروو با دادن داروئی خاص ( نام دارو CA اعلام شده است) موجب افزایش پدیده CMA و در نهایت موجب بهبودی علائم آلزایمر می شود.

Source: Science News   2021, April

بیماری دیابت تیپ 2 نوعی بیماری است که در آن بدلیل عدم توجه کافی انسولین در بدن سلول های بدن توانائی جذب کامل گلوکز قندخون را ندارند و در نتیجه غلظت قند خون خیلی بالا می رود و یک بیماری بسیار شایع در همه ملل و کشورهاست. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها CDC آمریکا در سال 2017 اعلام کرده است که در آمریکا 3/30 میلیون بیماری دیابتیک وجود دارد.  همین مرکز اعلام کرده است که حدود 1/84 میلیون آمریکائی در مرحله پیش دیابت (Prediabete) هستند. بیماران پره دیابت علیرغم اینکه قند خون بالائی دارند ولی این موضوع مورد توجه پزشکان قرار نمیگیرد. CDC اعلام نمود که بیش از نصف افراد پره دیابتیک اگر درمان نشوند، در سال آینده حتما دچار دیابت خواهند شد.

علائم اولیه و نشانه های دیابت تیپ2 :

1- تکرر ادرار

2- تشنگی و مصرف آب زیاد

3- گرسنگی دائمی

4- احساس خستگی

5- تاری دید

6- ترمیم دیرهنگام زخمها

7- گزگزی و یا درد دستها و پاها

8- کله های خاکستری پوست و مخصوصا در گردن

9- عفونت های پی در پی ادراری

تشخیص زودهنگام و درمان کافی می توانداز بسیاری از عوارض قلبی- عروقی – چشمی – کلیوی – عصبی و سایر بیماریها جلوگیری کند.

تهیه و تدوین: دکتر عباس دیندوست – مدیرداخلی بیمارستان بهبود

Source: Medical News Today

طی نامه ای، دکتر محمد حسین صومی از خدمات ارزنده مدیریت دفتر پرستاری بیمارستان بهبود قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، طی نامه ای خطاب به رئیس خدمات پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، از وی و 13 مدیر خدمات پرستاری بیمارستانهای تبریز قدردانی نمود. در این نامه از خدمات شایسته و ارزنده رئیس خدمات پرستاری دانشگاه و مدیر دفتر پرستاری بیمارستانهای بهبود، عالی نسب، امیرالمومنین، 29 بهمن، امام علی (ع)، ذکریا (سجاد)، شفا، محلاتی، شمس، نورنجات، شهریار، الغدیر و ولیعصر تبریز در راستای خدمت صادقانه به همنوعان و مددجویان در طول سال1399 تقدیر و تشکر نمود. روابط عمومی بیمارستان بهبود از طرف کلیه همکاران موفقیت سرکار خانم کرامتی فر را در دریافت تقدیرنامه رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، خدمت ایشان و تمامی دست اندرکاران دفتر پرستاری بیمارستان بهبود تبریک و تهنیت عرض می نماید.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

همزمان با روز جهانی ماما، مراسم تجلیل از کارشناسان منتخب مامائی بیمارستان بهبود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، همزمان با پنجم ماه می -  روز جهانی ماما – مراسم تجلیل از کارشناسان منتخب مامائی بیمارستان بهبود برگزار شد. این مراسم ، روز چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت ماه با حضور مدیرعامل، رئیس، مدیر داخلی و مدیر گروه جراحی زنان و زایمان و مدیر گروه کودکان بیمارستان در بخش های زایمان و مامائی برگزار و از کارشناسان منتخب مامائی تجلیل به عمل آمد. با توجه به شایستگی و حسن انجام کار سه تن از کارشناسان مامائی بیمارستان به عنوان ماماهای برگزیده انتخاب و از میان آنها، سرکار خانم سارا قوچخانی به عنوان کارشناس منتخب مامائی به دانشگاه علوم پزشکی تبریز معرفی گردید. در ادامه مراسم از خدمات ارزنده مسئولین بخش های مامائی و زایمان و کلیه کارشناسان مامائی و پرسنل بخش زایمان و مامائی نیز قدردانی شد. روابط عمومی بیمارستان بهبود ضمن گرامیداشت روز جهانی ماما و قدردانی از زحمات و تلاشهای کارشناسان محترم مامائی، انتخاب سرکار خانم سارا قوچخانی، سرکار خانم سمیرا اباذری و سرکار خانم لیلا جهانگیری را به عنوان ماماهای نمونه بیمارستان تبریک و تهنیت عرض می نماید.


 

روابط عمومی بیمارستان بهبود

همزمان با روز جهانی ماما، مراسم تجلیل از کارشناسان منتخب مامائی بیمارستان های استان توسط دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، همزمان با پنجم ماه می -  روز جهانی ماما – مراسم تجلیل از کارشناسان منتخب مامائی بیمارستان های استان برگزار شد. این مراسم ، روز چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت ماه با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مدیران ارشد دانشگاه در محل سالن کنفرانس دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار و از کارشناسان منتخب مامائی بیمارستان های استان تجلیل به عمل آمد. همچنین طی این مراسم از خدمات ارزنده سرکار خانم سارا قوچخانی به عنوان کارشناس منتخب مامائی بیمارستان بهبود نیز تجلیل شد. روابط عمومی و امور بین الملل بیمارستان بهبود ضمن گرامیداشت روز جهانی ماما و قدردانی از زحمات و تلاشهای کارشناسان مامائی، انتخاب سرکار خانم سارا قوچخانی را به عنوان مامای نمونه بیمارستان تبریک و تهنیت عرض می نماید.

 

روابط عمومی بیمارستان بهبود

کلیه کادر درمان و پرسنل بیمارستان بهبود در برابر کرونا ویروس واکسینه شدند.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، با هماهنگی های به عمل آمده واحد کنترل عفونت بیمارستان با دانشگاه علوم پزشکی تبریز و طبق زمان بندی اعلامی و ارسال لیست اسامی کادر درمان و پرسنل بیمارستان، کلیه کارکنان شرکت تعاونی خدمات بهداشتی درمانی بهبود تبریز در برابر کرونا ویروس واکسینه شدند. مجید ملکی - کارشناس کنترل عفونت – در گفتگو با روابط عمومی بیمارستان بهبود گفت: برابر دستور وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ایران و طبق هماهنگی های به عمل آمده، واکسیناسیون کادر درمان و پرسنل بیمارستان بهبود از بیست و یکم بهمن ماه سال99 با اولویت گروه های پرخطر از نظر محل فعالیت همچون کادر اورژانس، بخش ایزوله ، ICU و پزشکان متخصص عفونی، داخلی، عمومی و طب اورژانس آغاز و پس از آن به سایر پزشکان و پرستاران و پرسنل بخش های درمانی، پاراکلینیکی و اداری واکسن تلقیح شد. هم اینک کلیه کادر درمان و پرسنل بیمارستان بهبود در برابر ویروس کرونا و بیماری کووید19 واکسینه شده اند.

روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

کمپین روز جهانی بهداشت دست در بیمارستان بهبود برگزار شد.

به مناسبت روز جهانی بهداشت دست کمپین آگاه سازی و اطلاع رسانی بهداشت دست روز چهارشنبه پانزدهم اردیبهشت ماه با رعایت پروتکل های بهداشتی در لابی بیمارستان برگزار شد. بهداشت دست یکی از راههای کنترل عفونت و بیماری و ابتلا افراد به انواع میکروب ها و ویروس ها شناخته می شود و همه ساله در پنجم ماه می بدین منظور در بیمارستان بهبود کمپین برگزار می شود.


روابط عمومی بیمارستان بهبود

 

مدیرعامل بیمارستان بهبود از خدمات ارزنده پرسنل خدماتی قدردانی کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان بهبود، مراسم تقدیر و تشکر از منتخبین پرسنل خدماتی بیمارستان همزمان با 11 اردیبهشت روز جهانی گرامیداشت کار و کارگر در بیمارستان بهبود برگزار شد. در این مراسم مدیرعامل و هیئت همراه با حضور در محل فعالیت پرسنل منتخب از خدمات ارزنده آنان در جلب رضایت بیماران و مراجعین علی الخصوص بیماران کووید۱۹ قدردانی نمودند.

 

روابط عمومی بیمارستان بهبود

قبلی12345678910بعدی
صفحه1 از40

آخرين يافته هاي پزشكي

مطالب قبل

اطلاعيه ها

شبکه های اجتماعی