شما اینجا هستید: خانه آموزش آموزش ويژه بيمار و خانواده بيمار

اوقات شرعی

طراحی سایت
چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400.
:تاريخ شمسی
الأربعاء 1 شوال 1442.
:قمری
May 12 2021.
:میلادی

آموزش ويژه بيمار و خانواده بيمار

در بيمارستان بهبود آموزش بيمار و خانواده در سه محور و مقطع صورت مي گيرد که اولويت هر سه مقطع در نظر گرفتن سطح اطلاعات و سواد و فرهنگ و خانوده بيمار است.

1-آموزش بيماران سرپائي:

اين آموزش بصورت رو در رو بوده و با زبان قابل فهم نکاتي را که بايد رعايت کند و مراجعه مجدد و نحوه استفاده از داروها را شامل مي شود. حتي در پاره اي زمينه ها کاتالوگ ها و بروشورهاي آموزشي ساده که توسط بيمارستان تهيه شده بطور رايگان به مريض ها داده مي شود.

همچنين معرفي کتاب هاي مفيد در زمينه هاي مختلف صورت مي گيرد که تعدادي از اين کتاب ها در داروخانه بيمارستان موجود مي باشد که با قيمت هاي کمتر از قيمت بازار به بيماران عرضه مي گردد و نيز تعدادي CDهاي آموزشي در زمينه هاي مختلف تهيه و تکثير شده است که بطور رايگان به بيماران ويژه داده مي شود.

همينطور در سيستم سمعي و بصري بيمارستان يک کانال داخلي بيمارستان وجود دارد که برحسب نياز مطالب علمي آموزشي براي داخل بيمارستان از تلوزيون هاي بيمارستان پخش مي شود.

همينطور از اين کانان داخلي کنفرانس هاي علمي برگزار شده در داخل بيمارستان بطور مستقيم معمولا پخش مي شود.

واحدهاي معاينات رايگان پستان در خانم ها آندوسکوپي - سنگ شکني برون اندامي- معاينات و کنترل فشار خون درمانگاه زنان و تغذيه و غيره از اين واحدها هستند.

 

2-آموزش مستقيم و رو در رو زمان بستري:

اين آموزش از بدو بستري بيمار شروع مي شود و تا زمان ترخيص ادامه دارد و شامل شمه اي از بيمار علل طرزبرخورد در بخش آموزش در مورد تغذيه- مصرف داروها وضعيت بهداشتي طرز شيردهي صحيح به بيماران زائو و غيره مي باشد.

 

3-آموزش بعد از ترخيص:

اين آموزش ها اکثرا در راستاي درمان بعضي بيماري ها يا مجموعه اي از بيماري است که ضمن توضيح مستقيم به مريض يک سري بروشورهاي آموزشي نيز تهيه شده که متناسب نوع بيماري به مريض ها داده مي شود. در ضمن در اين بروشورها شماره تلفن هاي بيمارستان بخش و نحوه و زمان مراجعه مجدد قيد شده است.

Last modified on یکشنبه, 10 آذر 1392 07:04
Rate this item
(10 votes)

اطلاعيه ها

شبکه های اجتماعی