معرفی بیمارستان بهبود

معرفی بیمارستان

 

بیمارستان بهبود به عنوان مرکز درمانی تخصصی و فوق تخصصی با حدود سی سال سابقه و حضور بیش از ۲۰۰ نفر از پزشکان حاذق و مجرب و اشتغال قریب به ۷۰۰ نفر کادر درمانی و پشتیبانی زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز فعالیت می نماید. این مرکز در سال ۱۳۷۰ در فضای بسیار کوچک استیجاری و در قالب درمانگاهی تحت عنوان کلینیک نصر فعالیت خود را آغاز می نماید و در سال ۱۳۸۰ محل فعلی شرکت تعاونی توسط اعضاء خریداری و پس از اخذ مجوزهای لازم، بیمارستان ۵۰ تختخوابی بهبود در فضای سه هزار مترمربع احداث و مورد بهره برداری قرار می گیرد. تلاش همه جانبه هیات مدیره و اعضاء جهت ارائه خدمات مطلوب و به تبع آن رضایتمندی و تقاضای روز افزون مردم برای دریافت خدمات بیشتر با فضای محدود بیمارستان متناسب نبوده لذا مدیریت به منظور پاسخگویی به تقاضای مراجعین و قبول مسئولیت فراتر در بخش بهداشت و درمان استان با خریداری و تملک املاک مجاور، اقدام به توسعه فضاهای فیزیکی بیمارستان براساس استانداردهای وزارت متبوع نموده که در حال حاضر فضای درمانی نزدیک به ۱۸ هزار مترمربع با هزینه بالغ بر ۶۰۰ میلیارد ریال و در زمینی به مساحت تقریبی چهار هزار مترمربع در حال احداث بوده، پیش بینی می شود براساس برنامه زمانبندی در دو سال آینده تکمیل، تجهیز و  مورد بهره برداری قرار گیرد.

 

  • دپارتمان بیماران بین الملل IPD

بیمارستان فوق تخصصی بهبود با توجه به ظرفیت های بالفعل و بالقوه، دستاوردهای موفق بین المللی و پیشتازی در عرصه مدیریت نوین خدمات سلامت توانسته است در ارزیابی وزارت بهداشت مجوز پذیرش بیماران بین الملل (IPD ) را دریافت نماید.  در همین راستا واحد پذیرش بیماران بین الملل(IPD)  بیمارستان ایجاد گردیده تا خدمات گردشگری پزشکی را به صورتی که در خور بیماران خارجی باشد ارایه نماید . این واحد به منزله پیشخوان ارتباط بیمارستان با بیماران خارجی از اولین تماس تا دریافت درمان و پیگیری مراقبت های بعد از عمل انجام وظیفه می نماید.  ایجاد دپارتمان IPD به معنی تبیین و استقرار کلیه فرآیندهای مرتبط با بیماران بین‌الملل اعم از مراجعات سرپایی، پذیرش، بستری و ترخیص است. در این دپارتمان، کارشناسانی مسلط به زبان‌های مختلف بین المللی، تماس‌ها و اطلاعات ورودی بیماران که توسط خود آن‌ها و یا نمایندگانشان به بیمارستان وصول شده است را به مسئول دپارتمان انتقال داده که پس از بررسی‌ها و ملاحظات لازم، اقدامات مورد نیاز جهت ارجاع بیماران به بخش‌های تخصصی بیمارستان انجام می‌شود تا روند درمانی لازم بر روی بیماران صورت پذیرد. بیمارستان فوق تخصصی بهبود با قدمت چندین ساله خود با رعایت استاندارد های بین المللی موفق به اخذ گواهینامه پذیرش بیماران بین الملل از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شده است.

 

  • پلی کلینیک بیمارستان

بیمارستان بهبود با استراتژی ایجاد جامع ترین پلی کلینیک استان با حضور جمعی از متخصصین مطرح تاسیس شده است، با فعالیت این پلی کلینیک جمع زیادی از متخصصین به این مرکز پیوستند تا جایی که در حال  حاضر بیش از ۱۰۰ نفر از برجسته ترین اساتید، با پلی کلینیک بهبود همکاری دارند. مشخصه ارزنده کلینیک بهبود ، چند تخصصی بودن آن است. کلینیک بهبود با بهره برداری از پیشرفته ترین تکنولوژی های روز دنیا در زمینه تشخیص و درمان، بهترین خدمات پزشکی را ارائه می دهد. تخصص های بخش پلی کلینیک عبارت است از :

 

  • درمانگاه عمومی شبانه روزی

 

  • درمانگاه های تخصصی  :
۱- درمانگاه داخلی ۲ – درمانگاه قلب و عروق – کنترل فشار خون ۳ – درمانگاه جراحی مغز و اعصاب ۴ – درمانگاه داخلی مغز و اعصاب ۵ – درمانگاه روانپزشکی و روانشناسی
۶ – درمانگاه عفونی و بیماریهای تب دار ۷ – درمانگاه زنان و زایمان و مامائی ۸ – درمانگاه کودکان و نوزادن  ۹ – درمانگاه گوش، حلق و بینی ۱۰ – درمانگاه چشم پزشکی / گالری عینک
۱۱ – درمانگاه جراحی عمومی ۱۲ – درمانگاه دندان پزشکی ۱۳ – درمانگاه تغذیه و رژیم درمانی ۱۴ – درمانگاه پوست، مو و زیبایی – لیزر  ۱۵ – درمانگاه تخصصی طب ورزشی
۱۶ – درمانگاه اورولوژی (بیماری های کلیه و مجاری ادراری)  ۱۷ – درمانگاه ارتوپدی  ۱۸ – کلینیک درد ۱۹ – کلینیک زخم  

 

 

  • درمانگاه های فوق تخصصی :
۱ – درمانگاه فوق تخصصی گوارش، کبد و آندوسکوپی ۲ – درمانگاه فوق تخصصی نازایی  ۳ – درمانگاه فوق تخصصی ریه و مراقبت های ویژه
۴ – درمانگاه فوق تخصصی جراحی توراکس ۵ – درمانگاه فوق تخصصی غدد و اختلالات هورمونی ۶ – درمانگاه فوق تخصصی انکولوژی زنان
۷ – درمانگاه فوق تخصصی خون ۸ – درمانگاه فوق تخصصی نفرولوژی ۹ – درمانگاه فوق تخصصی تومور های اسکلتی و عضلانی

 

  • بخش های بستری بیمارستان شامل :

۱ – بخش اورژانس  : 

  •  بخش تحت حاد   
  • بخش خدمات سرپایی اورژانس 
۲ – بخش جراحی مردان ۳ – بخش جراحی زنان ۴ – بخش جراحی کودکان
۵ – بخش مامایی Postpartum ۶ – بخش زایمان LDR ۷ – بخش مراقبت های ویژه ICU ۸ – بخش مراقبت های ویژه CCU
۹ – بخش مراقبت های ویژه NICU ۱۰ – بخش بستری بیماران بین الملل IPD    

 

پاراکلینیک بیمارستان

 

۱- داروخانه : 

 

سیستم دارویی در بیمارستان بهبود یک مجموعه وسیع شامل انبارهای مختلف برای ذخیره و سیستم های کنترل فیزیکی و آماری انبار – سیستم دارویی تغذیه نیازهای دارویی بیماران بستری در بخش ها و دو داروخانه فروش دارو برای بیماران سرپائی کلینیک های تخصصی و بیماران خارج از بیمارستان است . داروخانه مرکزی واقع در ورودی بیمارستان و بصورت شبانه روزی و داروخانه ( اورژانس) در مجاورت اورژانس و بصورت روزانه ارائه خدمات می نمایند که این امر باعث راحتی مراجعین با رضایتمندی و جلوگیری از ازدحام و دقت و سرعت عمل بیشتر گردیده است. داروخانه بیمارستان با سازمان ها و ارگان های مختلف بیمه گر دارای قرارداد می باشد.

ارائه خدمات در داروخانه بیمارستان زیر نظر چند دکتر داروساز و تکنسین های دارویی مجرب انجام می گیرد .

 

۲- آزمایشگاه تشخیص طبی :

 

درمان وحفظ سلامت همواره بر تشخیص به موقع ودقیق استوار است و یکی از ارکان اصلی آن، بررسی های آزمایشگاهی است. این واحد  با  بهره گیری از پیشرفته ترین و مدرن ترین دستگاهها، امکانات  و فناورى آزمایشگاهی توانایی پذیرش، انجام و جواب دهی تمامی آزمایشات مورد نیاز بیماران در تمام حوزه های  تخصصی و فوق تخصصی برخوردار می باشد. این مرکز دارای دو شاخه کلینیکال و سرجیکال پاتولوژی فعال است. آزمایشگاه دارای بخشهای سیتوپاتولوژی، هماتولوژی، بیوشیمی، هورمونی، ایمونولوژی، آلرژی،سرولوژی، باکتریولوژی، پارازیتولوژی، سنجش سطح داروها و ….می باشد.

آزمایشگاه بیمارستان بهبود از جمله بخش‌هایی می باشد که به طور شبانه‌روزی کلیه خدمات تشخیصی آزمایشگاهی را برای بیماران بستری و مراجعین سرپایی در اسرع وقت انجام می‌دهد. واحد بانک خون نیز کار پشتیبانی از اتاق های عمل را بر عهده دارد. این آزمایشگاه طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی  با پذیرش آنلاین میباشد .

 

۳- بخش تصویربرداری پزشکی :

 

بخش تصویربرداری بیمارستان بهبود یکی از مهمترین و مجهزترین مراکز تصویربرداری پزشکی شمالغرب کشور  و در مساحتی حدود ۶۵۰ متر مربع در زیرزمین اول ساختمان اصلی بیمارستان واقع شده است و شامل بخش های :

۱- ام آر آی  (MRI) ۲- سی تی اسکن (CT)   ۳-دستگاه سنجش تراکم استخوان (BMD)  ۴- سونوگرافی
۵- ماموگرافی دیجیتال ۶- رادیولوژی دیجیتال ۷- پانورامیک  ( OPG ) و سفالومتری ۸- پزشکی هسته ای

 

۴- دپارتمان فوق تخصصی گوارش (اسکوپی)

۵- سنگ شکنی برون اندامی

۶- فیزیوتراپی

X