داروخانه

داروخانه

سیستم دارویی در بیمارستان بهبود یک مجموعه وسیع شامل انبارهای مختلف برای ذخیره و سیستم های کنترل فیزیکی و آماری انبار – سیستم دارویی تغذیه نیازهای دارویی بیماران بستری در بخش ها و دو داروخانه فروش دارو برای بیماران سرپائی کلینیک های تخصصی و بیماران خارج از بیمارستان است .

داروخانه مرکزی واقع در ورودی بیمارستان و بصورت شبانه روزی و داروخانه ( اورژانس) در مجاورت اورژانس و بصورت روزانه ارائه خدمات می نمایند که این امر باعث راحتی مراجعین با رضایتمندی و جلوگیری از ازدحام و دقت و سرعت عمل بیشتر گردیده است.

داروخانه بیمارستان با سازمان ها و ارگان های مختلف بیمه گر ( بشرح زیر ) قرارداد داشته و آماده پاسخگوئی و خدمت به همشهریان عزیز و مراجعین محترم می باشد.

قراردادهای داروخانه بیمارستان:

سازمان تامین اجتماعی ، سازمان بیمه سلامت ، خدمات درمانی ، نیروهای مسلح ، بانک ها ( ملی، ملت، سپه،تجارت،مرکزی،صادرات،کشاورزی،صنعت و معدن،پارسیان) شرکت نفت ، آینده ساز ( تراکتورسازی) مس سونگون ، توسعه تجارت کیش ، دانا ، ایران ، صندوق بازنشستگی آینده ساز، اکثر کارخانجات و ادارات استان و بیمه های مکمل مانند بیمه دی ( خانواده محترم شهدا  ایثارگران و جانبازان ) کوثر ، مکمل ایران ، آتیه سازان حافظ و توسعه تجارت .

داروخانه بیمارستان داروهای موردنیاز بخش های بستری و سرپائی خود را از شرکت های مجاز بخش دارویی تهیه و اکثرا” از برندهای مشهود ایرانی و خارجی می باشد بطوریکه در تهیه آنها اکثر پزشکان و کمیته دارو و درمان بیمارستان ارائه نظر می نمایند.

ارائه خدمات در داروخانه بیمارستان زیرنظر چند دکتر داروساز و تکنسین های دارویی مجرب انجام می گیرد بطوریکه به گفته اکثر مراجعین و نظر سنجی از آنان یکی از داروخانه های مجهز و مورد اعتماد عموم مردم و استان می باشد . این امر باعث گردیده داروخانه بیمارستان بعنوان یکی از داروخانه های منتخب معاونت غذا و داروی استان در ارائه برخی سهمیه های غذایی و دارویی خاص میباشد .

علاوه بر ارائه خدمات دارویی در این داروخانه برخی فعالیت های علمی دارویی نیز بطور جدا انجام می گیرد. ارائه کنفرانس ها ، تدوین و تالیف فارماکو به بیمارستان ،کتابچه اختصاصی داروهای اتاق عمل و بخش مراقبت های ویژه ( ICV ) بعنوان یک منبع معتبر علمی جهت استفاده پزشکان و کادر پزشکی بیمارستان می باشد.

فعالیت های خدمات دارویی این داروخانه :

۱-     مشاور دارویی

۲-     ساخت داروهای ترکیبی

۳-     پذیرش نسخ اینترنتی

۴-     آرایشی و بهداشتی

۵-     تجهیزات پزشکی

۶-     مکمل های دارویی

دکتر سونیا اسدی – مسئول فنی دارویی بیمارستان

رسول فرجی – سرپرست داروخانه

X